Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Félidős vetélés után mikortól...

Ketteske kérdése:

Félidős vetélés után mikortól lehet újra próbálkozni?

Figyelt kérdés
A héten meghalt a kisbabám, 26 hetes terhes voltam. Úgy érzem csak úgy tudom magam túltenni a történteken, ha mielőbb terhes leszek. A dokim 3-4 hónapot mondott. Ez 3-4 mensis ciklust jelent, vagy a vetéléstől számitott 3-4 hónapot jelenti? Köszönöm a válaszokat illetve tapasztalatokat.
2009. ápr. 4. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnallom ami tortent, nekem is volt vetelesem 8-dik heten de a szivem osszeszorult amikor olvastam, hogy te mar 26 hetes voltal. Kivanok neked nagyon sok erot es kitartast.

En ugy gondolom, hogy a vetelestol szamitva 3-4 verzest kell megvarni. En a helyedben megvarnek 3 mensit es visszamennek egy kontrollra. Es ha minden rendben akkor ismet lehet probalkozni.

2009. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Részvétem a baba miatt,nekem is volt tavaly 8 hetesen,én is számoltam a hónapokat,nekem fél évet javasoltak,kilenc hónapra rá lettem terhes.Most 22 hetes vagyok.Tudom hogy ilyenkor nem sokat ér a vigasztalás.Mit mondott az orvos az okokról és milyen tüneteid voltak?Csak akkor válaszolj ha akarsz és van erőd hozzá!
2009. ápr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi mensit kell megvárni. Nekem 3 hete volt missed ab.-om, a 9. héten. Nekem minimum 3 hónapot mondott a doki, de lehet 6 is. Persze én is türelmetlen vagyok, szinte számolom a napokat. Nincs túl sok barátnőm a városban, a párom sokat dolgozik, nekem egy kis csavargás feledtet sok mindent, akkor nem gondolok a történtekre. Szerintem próbálj Te is minél több programot szervezni magadnak, hogy minél gyorsabban teljen az idő. Nekünk júliusig kell várni. Most kezdődik csak a tavasz és az már a nyár vége felé lesz. Nagyon sajnálom ami veled történt, türelem! :)
2009. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami történt! Fogadd részvétemet! :(

Nekem 10 hetesen ment el a babám, ennek 7 hete most már, várom az első mensit, de semmi jele... Sokat kérdezősködtem több dokinál, és arra jutottam, hogy nincs tudományos magyarázata a 3 hónap várakozásnak, vagyis nem rosszabbak az esélyek, ha valaki nem várja ezt ki. A méhszáj 6 hét után összezáródik teljesen, még a normál szülés után is, ezért van 6 héttel szülés után a kontroll. Ami sükséges, hogy megjöjjön 1-2 mensi, hogy a méhnyálkahártya felépüljön, hogy legyen mibe beágyazódjon a másik babád. Ehhez én napi fél terhesvitamint javaslok, és napi 1 3mg-os folsavat (vesztett vér pótlása miatt is nagyon fontosak!), valamint napi 1-2 100mg-os E vitamint! Én még szedem az 500 mg-os Cetebe-t is, a C vitamin jó vérzéscsillapító, és az immunrendszernek ilyenkor nem igazán elég a terhesvitaminban lévő 60 vagy 100 mg!

Ezekkel töltekezz fel, az 1-2 hónap, és meglásd, már meg is jön az első mensid, és már lesz mihez igazodni...

Nekem ez a 7 hét rettentő gyorsan eltelt, sokat sírtam, sírok, utólag visszagondolva, szinte csak vegetáltam, most kezdtem el pár napja egy vizygára készülni, de sokszor nehéz koncentrálni. Ilyenkor sírok egy nagyon nagyot (tegnap még az orrom is vérzett, annyira kitörtem és elkeseredtem...), de megéri, mert utána jobb egy darabig!

Nekem 3 hónapot javsolt a legtöbb orvos, de én úgy vagyok vele, hogy lassan 2 hónapja, hogy műtöttek, ha megjön most valamikor, a köv hónapban már nekiesünk. Volt olyan orvos, aki 1 mensit javasolt, ebben rá hallgatunk. :) Te is kérd ki több orvos véleményét szerintem, mert ugye neked már nagyobb volt a terhességed, nem tudom, mekkora seb lehet a méhlepény helyén, - viszont a szervezetben és rajta minden seb 6 hét alatt gyógyul, ha megfigyedled. Törés, vágás, minden! Szerintem a méh is!!!

És a szervezet okosabb, mint mi, én ebben hiszek, ha képesnek érzi magát a babára, akkor az megfogan, és beágyazódik!

Sok-sok erőt kívánok neked!

Ha gondolod, írhatsz privit is, néha ismeretlenül könnyebb... (nekem legalábbis az volt...)

2009. ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Felidos es tiz -nyolc hetes veteles kozt oriasi a kulombseg!!!Mindenkepp az orvosodra halgass elso sorban,gondold at milyen vizsgalatokat hagytal ki esetleg amit talan el kellett volna vegezni terhessseg elott,(en pl. toxoplazmozist es hepatitisz vizsgalatokat nem csinaltam csak a veteles utan,endokrinologiai vizsgalatok nagyon fontosak es ezt sok orvos elhanyagolja, pedig a kezdodo pajzsmirigy alulmukodes is okozhat vetelest,ezen kivul pedig sosk sok turelem.Az anyai oszton mindenkinel ugy mukodik hogy veteles utan az az elso gondolat hogy minnel elobb ujra probalkozni a kudarc miatt,de en pl.ugy voltam vele hogy egy ido utan kezdtem huzni az idot hogy talan jobban befeszkelodik a pici ha minnnel biztosabb,gyogyult talaj lesz elokeszitve neki...Sok sikert!!!
2009. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat. A vetélés okát még vizsgálják (boncolják a magzatot) Ennek 1 hét múlva lesz eredménye. A vizsgálatokról csak annyit, hogy minden negativ, még a nem kötelezőket is elvégeztük a biztonság kedvéért, úgyhogy most az egész orvosi gárda értetlenül áll az eset elött. Még flow metria vizsgálatom is volt, ami garantálja, hogy 1 hétig tuti minden rendben lesz, és rá 1 napra leállt a kisfiam szive. Szóval rejtély az eset. A kontroll után remélem minden rendben lesz. Köszi lányok mégegyszer.
2009. ápr. 4. 18:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom ami Veled történt. Nekem 5-ször sikerült teherbeesnem de egyik esetben sem indult be a baba szivmüködése. Nekem ezt is nehéz volt feldolgozni, de 26 hetesen gondolom még nehezebb. Nekünk 6 hónap várakozást javasolt a doki.

Mielőbbi gyógyulást kivánok!

2009. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Kedves kerdezo!Ereztel valami gyanus tunetet mielott elveteltel,vagy csak ugy hirtelen tortent,nem mozgott a baba vagy elkezdtel gorcsolni?Ne haragudj hogy ilyeneket kerdek de esetleg ezzel segithetsz masokon.
2009. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az égvilágon semmi gyanusat nem éreztem. Csak észrevettem, hogy aznap még nem mozgott, pedig elötte mindig nagyon aktiv volt. Ezért a sok tanácsra berohantam a kórházba. Most pedig türelmetlenül várom a vizsgálaz eredményét.
2009. ápr. 5. 20:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tudsz valamit az eredményről, kérlek, írd meg nekünk, én elmondtam a férjemnek, és nem térünk magunkhoz, ami Veled, Veletek történt... :(

2009. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!