Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedves 30-on felüliek, ti is...

Kedves 30-on felüliek, ti is úgy érzitek, hogy most már szorít az idő? Hány év a határ amíg belefér még az anyaság?

Figyelt kérdés
De a baba még se jön...még...mit éreztek hogy vagytok vele?
2009. ápr. 4. 09:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
én mikor 29 lettem abba hagytam a bogyot, hogy jöjjön a baba, de most már 32 leszek nyáron, nem jön, van probléma. nem érzem késöinek, pedig azt terveztem hogy 30 és 33 évesen szülök hogy kettö legyen. most azt sem bánom, ha 36 évesen lesz és csak egy, csak lenne már. nem késöi sztem, ha az ember jo karban van:)
2009. ápr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

Szia:)Én 39 vagyok és most tervezzük a 2. babát ,persze nem érzem magamat annyinak próbálok egészségesen élni és remélhetőleg sokáig:D..Ismerek olyan 20 éves csajokat akik sokkal rosszabb bőrbe vannak mint én..

Szerintem nem vagy el késve, de ez az én privát véleményem:)

rajta:)

2009. ápr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőt mindenképp 30, sőt 26 éves korom előtt akartam. Így is lett. De a másodikat bevállalnám 30-34 éves korom között. Az fölött már az én számomra nem fér bele, de kinek hogy.
2009. ápr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
a 3. válaszolótól kérdezem hogy ha esetleg nem jött volna össze és mondjuk évekig dokihoz jársz,akkor se válalnád később ha nem lenne gyereked?!?!
2009. ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok 30-an feluliek. En nyaron leszek 31 es most tervezzuk az elso babat. A nagy almunk, hogy ketto legyen. Engem nem zavar az, hogy mar elmultam 30 es az sem zavarna ha 35 utan jonne. Sajnos en azok koze tartozom akik nem mertek bevallani a babat amig nincs egy bizonyos anyagi hatter. Persze nem vetnek fel most sem a milliok es hiteleink is vannak de valahogy megteremtettunk magunknak egy kis anyagi biztonsagot. Szivesen szultem volna 25 evesen is ha mindez meglett volna. Nallam ez volt az egyeduli ok. De en azt mondom, hogy 30 felett meg siman belefer a baba.
2009. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem vagyok 30 év felüli , 27 vagyok , és most várom az első babómat.

Szerintem az anyaság 30 felett is "anyaság", csak amit ilyenkor be kell kalkulálni az mindig a differencia a leendő gyermek életkora és az anya életkora között. Klisének hangzik , de nagyon sok esetben igaz , hogy a "fiatalabb" anyukák jobban tudnak azonosulni még a gyermek későbbi pl. kamaszkori problémáival.Ezt persze lehet cáfolni , hiszen vannak lélekben 18 éves 50 éves anyukák , illetve 18 évesen viharvert lelkületűek :)de azért vannak gondolkodásbeli különbségek.A másik , hogy 30 fölött első gyermeknél növekszik a kockázatok száma. Ez abból adódik, hogy sajnos a testünk velünk együtt öregszik....Ennek ellenére , vagy ezek mellett teljesen anyaság-párti vagyok. Van , akinek pl. 32 éves korra sikerül vagy akkorra érzi magát felkészültnek erre az egészre, hogy most ennek van ideje az életében. Azért a "minél előbb annál jobb" elve itt is érvényesül(pl. azért ne 40 évesen legyen első baba) , de csak a leírt dolgok miatt.


1 kismama

2009. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
34 leszek ősszel. 25 évesen szültem kisfiamat előző házasságomban. Most szeretném "megajándékozni" szerető férjemet egy babával, szeretné ő is. De. Nemrég alakult ám így, hogy újra feléledt vagy egyáltalán feléledhetett bennem az anyai ösztön, hiszen másfél éve ismertük meg egymást a jelenlegi párommal, idő kellett, míg mi is biztosak lehettünk egymásban. Na de most, versenyfutás az idővel. Még 1-2 évet úgy gondolom, hogy ideális lehetne. Behatárol a sajnos nem szép életem, tapasztalataim és hát az egészségem. A sok stressz "öregít"... és bizony erőtlenné tesz. Most még talán lenne annyi erőm, hogy egy babát bevállaljak, de ezen időn belül.
2009. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Az elsőt 28 évesen szültem,a második júliusban érkezik 39 évesen,második házasságból.Fiatalabbnak érzem magam most és türelmesebbnek mint tizenegy évvel ezelőtt.Akkor a családi problémák miatt nem tudtam őszintén örülni se az életnek se a terhességnek.
2009. ápr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok, annak aki tőlem kérdezett: én nem, de mondom, kinek hogy. Akkor maradna ez az egy. Én valóban mindig is fiatal anya akartam lenni, illetve fiatalon akartam az lenni, ezért 34 éves korom után tényleg nem szülnék. De mondom, ez az én privát véleményem, természetesen ettől még másnak lehet jó máshogy, egyáltalán nem sértésnek szántam, csak úgy érzem, talán én vagyok kicsit régimódi, de nem tudom olyan jól követni, hogy minden így kitolódik. Pl. én semmi rosszat nem látok abban sem, ha valaki 20 évesen szül. Ez szerintem az én régimódiságom, nem tudom. Nyilván vannak nálam modernebb felfogásúak ilyen téren, akik szerint 30-35 fölött sem késő, és ennek nagyon örülök, én csak leírtam, hogy én annyi idősen már nem szeretnék.
2009. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is harmincon felül vagyok, van már két közös gyermekünk. Korán házasodtunk, a nagyobbikunk már 11 éves, mi épphogy elmúltunk 30 évesek.

Most érkezik majd a 3. baba.

Én is úgy gondolom mint az egyik előttem válaszoló, hogy én nem vállalnék 35 fölött már gyereket, kivéve egy esetben: ha még nincs és nagyon szeretnék.

Sok gond volt az utolsó terhességemnél a babával és velem is, de szerencsére egészségesen született, valamint már volt vetélésem is. Ez mind tudatosította bennem, hogy mekkora szerencse kell, hogy egy baba egészségesen szülessen! A kor előrehaladtával pedig én nem merném bevállalni az egyre nagyobb kockázatokat.

De a kivétel a gyerektelen 30 fölötti életkor. Mert szerintem akárhány évesen, de egy gyerek kell!

2009. ápr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!