Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, mit tegyek?...

Terhes vagyok, mit tegyek? Elvégzik-e a terhesség megszakítást a szüleim tudta nélkül?

Figyelt kérdés
16 éves lany vagyok,2 éve a hüvelykúppal védekezünk.Eddig minden rendben volt mostanáig.Olyan rosszul érzem magam,napok óta nem eszek,éjszaka sem tudok elaludni.Ha megtudják hogy terhes vagyok,engem megölnek.Nem vagyok kész a gyerekre,még ilyen fiatalon tönkretenné az életünket.Titokban szeretnénk elvetetni,ez lehetséges?
2009. ápr. 6. 17:18
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/161 anonim ***** válasza:
87%

De ugye nem ilyen házi abortuszt végezne el rajtad??? Mivel, ha rendesen csinálja, annak nyoma maradna az adminisztrációban... Ezt csak kórházi körülmények között végzik, mivel komplikációk léphetnek fel (pl. méheltávolítás szükségeltetik), amiket csak olyan körülmények között képesek orvosolni. Biztos, hogy nagyobb kárt tenne benned "házilag", mint ami bajt egyébként is okoz majd a jövőbeni termékenységedben... Azon se csodálkozz, ha meddő leszel...

Amúgy hányadik hétben vagy? A barátod hány éves? Egyébként szerintem életed legnagyobb hibáját követed el, hogy nem mondod el a szüleidnek. 1x úgyis kiderül a kalandod, legkésőbb majd akkor, amikor hiába várják az unokát, sosem lesz, mert meddővé tetetted magad...A pakliban ugyanis ez is benne van...Lehet, hogy most megúszod a balhét, de előbb-utóbb úgyis kiderül, mi történt, szóval a bili ki fog borulni, csak kérdés, hogy mikor. A hegyi beszédet nem fogod tudni elkerülni. Én már csak azért is elmondanám, mivel a szüleid így is, úgy is haragudni fognak rád. Ha elmondod azért, ha nem akkor meg azért, mert nem szavaztál nekik bizalmat. Hidd el, hogy sokkal könnyebb szülői támogatással átvészelni a nehéz életszakaszokat, mint anélkül. De a te életed, úgy rontod el, ahogy akarod...

2009. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/161 anonim ***** válasza:
97%
a barátod szüleivel mi a helyzet? és na nekik mondanátok el, hogy mi történt? persze fontos kiemelni, hogy VÉDEKEZÉS mellett történt, aminek az esélye nagyon-nagyon kevés. lehet ők megértőbbek lennének, és próbálnának segíteni nektek.
2009. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/161 anonim ***** válasza:
85%

Abba belegondoltál, hogy ha a szüleid nem emberölés-pártiak, akkor soha nem mondhatod el nekik, ha most nem teszed? mert akkor olyan fájdalmat okoznál nekik akár 30 év múlva is, amit nem érdemelnek...?


Abba belegondoltál, hogy "fű alatt", titokban, ha nem kórházi körülmények között csinálja az abortuszt a doki, mi lesz, ha elvérzés vagy bármi más fenyeget?

Vagy, ha kórházban csinálja is, miattad az állását kockáztatja?


Abba belegondoltál, hogy mit lenne jobb vagy szebb elviselni életed hátralévő napjain, - az elvett babádat és a talán halálig tartó hazugságot a szülők felé, vagy az egyenes utat, ami hosszú távon mindig jobban kamatozik, emelett pedig az élő babád gondolata lenne ott minden napodban?


Abba belegondoltál, hogy magadban kellene keresni a kiindulópontot az élethez? Ha egy kicsit is tájékozódtál volna, tudhatnád, hogy az orvosok mennyire nem ajánlják ezt a kúpot vagy mit, mert nagyon magas százalékban csúszik be a baba miatta? Egy szaros sztk-ba kellett volna ellátogatnod bárhol az országban, ha egy kicsit is felelősségteljesebben akartad volna élni a nemi életet...


Abba belegondoltál, hogy MINDIG van esély és lehetőség a jó útra térni? És nem kötelező a rosszat mégrosszabbá tenni!

2009. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/161 anonim ***** válasza:
28%
Te nem mondhatod meg neki, hogy mi a rossz meg mi a jó. Kívülről könnyű osztani...
2009. ápr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/161 anonim ***** válasza:
24%

"Kedves" "Sokadik Válaszoló!"

Én nem azért büntetem őt, mert az én babám elment, ugyanis minden nap itt van velem lélekben, ami több, mint holmi testi kapcsolat, és szomorú sem vagyok miatta, mert nálam a halál más fogalmat ölt, mint a legtöbb embernél... Erről ennyit.

A lényeg, hogy nem büntetni akartam, azt majd Isten megteszi! De szerintem, ezt ti is tudjátok mindnyájan. Megbocsátás létezik ugyan, de az nem megy ingyen, azért cserébe adni kell és fejlődni... De már megkapta a kérdező a sok szép javaslatot: Igen, vetetsd el!!! Légy önző!! Szeresd önmagadat!!! Az a pasi úgysem marad veled,milyen lenne a gyereknek apa nélkül? ...Jobb lesz neked a könnyebb út, menj azon!!! Hazudj a szüleid szemébe egy életen át!!! ...

Csak reménykedni tudok, hogy most legalább vállalja a felelősséget a kérdező a döntéséért....

Üdv,

_az_ a "hülye k..va"

2009. ápr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/161 anonim ***** válasza:
89%
Nem "osztottam", hanem feltettem egy pár kérdést, amire ha válaszol SAJÁT MAGÁNAK, NEM NEKED, akkor közelebb kerülhet a rá váró döntéshez, és az azt követő életformához. Ne forgassuk már ki egymás szavait...
2009. ápr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/161 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó kommented előtt író vagyok:))

Ittenem,annyira megnyugodtam,hogy találtatok valakit,aki megcsinálja úgy,hogy nem kell másnao tudnia róla.Én is remélem,hogy közben nem lesz semmi baj és azt is,hogy kórházi lesz,nem házi.Kicsit utána jártam az abortusz menetének és nem leányálom az biztos.Emlékszem annyi idősen mint te én is végig rettegtem minden alkalmat,pedig duplán be voltunk biztosítva,tabi és gumi is,de calahányszor késett,akár csak egy napot is,már szívroham közeli állapotban voltam.Akkor úgy gondoltam,hogy ha becsúszik elvetetem,minden lelkiismeret furdalás nélkül,nekem szerencsére anyum kivétel,pedig az egész család róm.kat,engem is annak neveltek,csak én nagy ívben tojok rá még akkor is,ha néha napján ha hazamegyek elcibálnak vasárnaponként templomba és oltják belém(mmint anyun kívül mindenki),a hülyeségüket.Nemtudom neked milyen vallásúak a szüleid,de végülis azthiszem mindegy,mert az összes vallásban tabu a házasság előtti szex és az abortusz.

Nehéz napok előtt állsz,de azon gondolkodtam,hogy megtudod ugye oldani,hogy 1 éjszakára és egy egész napra elengedjenek.Mmint nem olyanok ugye,h sehová sem engednek el mégha azt füllented,hogy bnőkhöz v a barátodhoz mész,mert az a vmi ami kitágítja a méhed,azt éjszaka szokták feltenni és sztem szólj a babódnak,hogy maradjon ott veled mert nagyon fog fájni.Ahogy olvastam mindenkinek erős görcsei voltak éjjel,úgyhogy kérj majd fájdalom csillapítót:((És másnap is legyen bent veled,mert ketten csináltátok azt a babát és jól fog esni ha támogat lelkileg.Remélem emiatt nem fogtok szétmenni,hogy szeret annyira,hogy ketten átvészeljétek ezt a dolgot és ezután már mindig lesz köztetek egy láthatatlan kapocs,egy angyalbaba:))

Ha mégis úgy döntesz,hogy megtartanád,hát nehéz lesz nagyon.A szüleid nagyon ki fognak borulni,azt azért biztos nem merik megtenni,h kitesznek az utcára,de arra számíthatsz hogy kalitkában fogsz élni,minden lépésed követni fogják,nem lesz nyugtos tőlük és amíg meg nem születik a baba,kapni fogd tőlük az ívet rendesen.Persze amikor majd először megpillantják elszáll minden dühük,de addig 9 keserves hónap fog előtted állni.Ugye azért nem tervezhetnek olyat,hogy összeházasítanak titeket?Mmint ezért annyira nem mennek bele a vallási témába,mert az nagyon durva lenne.Akkor tennék csak tönkre igazán a kapcsolatototkat.Egyébként van is egy ilyen film,Pasik az életemből a címe...mit is akartam még.Jah igen,nem ismerem a szüleidet,látatlanban bezsélek filmek és saját apámból kiindulva,a tanulmányaidat illetően.Amíg tanköteles vagy,sztem annyi lenne,hogy megszülnéd a babát és anyud nevelné,te meg járhatnál suliba,levelezőn.Ismerek egy lányt,akinek a nagyija nevelte a babáját de a szörnyű dolgokat tett,titkolta a terhességét,leszorította a hasát meg hasonlók:S

Felelősség teljes vagy,mert legalább védekeztél én büszke vagyok rád nagyon még így ismeretlenül is,ami kicsit aggaszt az a megszakítás,félek h bajod lesz,vagy h rájönnek a szüleid:((Jajj ittenem,naon naon szorítok és drukkolok és és és:((Vigyázz magadra:))

2009. ápr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/161 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is felelősségteljes volt mert védekezett. Sok dokit nem érdekelnek a statisztikák. Sőt, lehet hogy olyan problámája van hogy fogamzásgátlót nem szedhet, így jutott el a kúphoz. Így ezt nem róhatja fel neki senki, mert nem volt felelőtlen!!!


Persze az lenne a legjobb ha elmondaná a szüleinek, de akárhogy is cselekszik majd, remélem jól alakulnak majd a dolgok!


Egy régebbi sokadik válaszoló

2009. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/161 anonim ***** válasza:
84%
Ja, felelősségteljes volt, de ha annyira az lett volna, utánaolvasott volna egy s másnak és rájött volna, hogy a pharmatex mellett igen magas a teherbe esések száma, szal épp ezért megszakítással érdemes kombinálni, mivel önmagában nagy a rizikófaktor. Pont ezt mutatja a Pearl - index.
2009. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/161 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Örülök, hogy gondolkodsz azon, hogy megtartsd a gyerkőcöd. Egyszer már írtam és jól lepontoztak az abortuszosok :(

A szüleiddel nehéz lesz, de most komolyan: mi a fontosabb, hogy megússz egy veszekedést és megöld a saját gyermeked, vagy hogy megszüld, ha nem akarod felnevelni örökbeadd és kikapj?? Van, akinek nem jelent semmit az ember, amíg nem született meg, de ő egy érző lény, és nem szabad megölni, pláne nem önzőségből olyasmi miatt, amiről nem tehet.

Sosem mondtam, hogy hibás lennél...de ha már így alakult, hozd meg a legjobb, legtisztább döntést!

Szorítok...

2009. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!