Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milligest fogamzásgátló...

Milligest fogamzásgátló tablettát szedek. Ennek a gyógyszernek milyen magas a hormontartalma? Ha gyereket szeretnék, mennyi idő kell mire kiürül a szervezetemből?

Figyelt kérdés
2007. júl. 8. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A hormontartalom fel van tüntetve a dobozban lévő tájékoztatón. A gyerekkel az 3 hónap várakozási időt szoktak javasolni elővigyázatosságból, hogy kiürüljön a szervezetből, ám a gyakorlat azt bizonyítja, hogy ha valaki hamarabb esik teherbe, a babának nem lesz az ég világon semmi baja. Hiszen ezek a mai modern fogamzásgátlók olyan minimális mennyiségű hormont tartalmaznak, hogy szinte jelentéktelen. Éppen csak a tüszőrepedést akadályozzák meg, annál egy picivel több hormon sincs bennük. Nem kell aggódnod akkor sem, ha teherbe esnél 3 hónapon belül.
2007. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

A Milligest háromfázisú tabletta; hormontartalma az előttem szóló szerint nem magas. Ehhez képest -hasonlóan a terhesség alatt tapasztaltakhoz- sok nőnél mellfeszülést, hányingert, szédülést eredményez, ami sajnos nem is mindig múlik el. Én pl. egy éve szedem. Az első 2 hónapban még élveztem, hogy nagyobb melltartót vehetek, de aztán amikor a hányingernél és szédülésnél tartottam hónapok óta és túl voltam jó néhány terhességi teszten - megijedtem. Az orvos szerint semmi gond a gyógyszerrel. De eltelt egy év, és a tünetek ismét előjöttek. Rossz közérzet, fáradékonyság, hányinger. Kivéve a 7 napot.

Ebből arra következtetek, hogy hamar kiürül, hisz amint nem szedem, mindjárt jobban vagyok. Viszont nem tudom eldönteni, hogy a szervezetemnek jót teszek-e azzal, ha továbbra is ezt a fogamzásgátlót szedem.

És mivel viszonylag új gyógyszer és kevés a tapasztalat... nehéz dönteni. Nem akarok kísérleti nyúl lenni!

2007. júl. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!