Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abbahagytam a gyógyszert mert...

Abbahagytam a gyógyszert mert babát szeretnénk. Már egyből utána lesz peteérésem? Összejöhet a baba akár rögtön?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Természetesen már egyből teherbe eshetsz, hiszen aki elfelejt egy tablettát, már az is tud :) Ugyanez áll fenn a peteérésre, remélhetőleg rögtön lesz.
2011. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Akár utána lévő hónapban összejöhet, ám megoszlanak a vélemények. Szerintem min. 3 hónapot érdemes várni a dologgal a hormonok miatt. (tudom ezek a mai gyógyszerek már kevés hormont tartalmaznak, blabla, de valami akkor is fenntartott egy "mesterséges" ciklust....)
2011. aug. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Rögtön az első tablettamentes hónapban sikerülhet.

Az is előfordulhat, hogy egyszerre 2 petesejt is megérik, így akár ikrek is lehetnek (mert ugye addig korlátozva volt a szervezet, most gőzerővel nekiindul), de az is sokszor előfordul, hogy még hónapokig nem áll vissza a peteérés, mert idő kell a szervezetnek.

Szóval bármi megtörténhet!

2011. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Manka68 ***** válasza:
64%

Szia!

Abbahagyás után gőzerővel beindul a petefészek, az első pár hónapban nagyobb az esély a teherbeesésre, mint máskor. :-) Sőt, akár ikrekre is, mert érhet több petesejt is ilyenkor. :-) A gyógyszer azonnal kiürül a szervezetből, nem kell várni semmit. :-) Ha nem így lenne, nem kéne naponta szedni. Ez a várj pár hónapot mostanában amolyan városi legenda lett, de igazából nincs alapja. :-) Ha a szervezeted még nem készült fel, legfeljebb nem esel teherbe, de baja nem lehet a babának, hiszen eddig is azokat a hormonokat kaptad a tablettában, amit a szervezeted normál ciklusban is előállít, csak olyan összetételben, hogy megakadályozza a peteérést és a beágyazódást.

Kezdjetek neki nyugodtan, mielőbbi babásodást kívánok!

2011. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az abbahagyás után elméletileg könnyebb teherbe esni (legalábbis ezt mondják az okosok, nekem pl. a tabi letétele után 3 ciklusban nem is volt még pé-m), de a méhnyálkahártya még nem tud eléggé megerősödni, ha nem áll vissza teljesen tökéletesre a hormonrendszer. Tehát: az első hónapban elvileg könnyebb teherbe esni utána, de nagyobb a vetélés esélye.
2011. aug. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Igen, elvileg a gyógyszer abbahagyása után minden a régiben (elvileg)

Miért nem kérdezel rá a dokinál, aki felírta?

Mi még csak tervezzük, hogy tervezzük a babát (kb 1, 1,5 év múlva,előtte esküvő stb), viszont most voltam a dokinál, rákérdeztem, mert halllottam már olyat is, hogy 1 évet kell várni. Ezt mondta:

"Amikor úgy gondolják, végig kell szedni a ciklust, megvárni míg megjön a vérése, majd védekezés nélkül együtt lehet lenni.'"

Rákérdeztem, hogy semmi várakozás nem kell.

"Ezek a gyógyszerek nem olyanok mint régen, az önének is oylan kicsicsi a hormontartalma, nem véletlenül figyelmeztetem, hogy szedje pontosan. A menstruációt követően már nem véd, beindul a peteéés,akár az első hónapban sikerülhet, de az esetek nagy részében az első 3-ban, természetesen ha nem, akkor sem kell megijedni."


Amúgy Harmonetet szedek


Engem megnyugtatott:)

2011. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mondjuk a kisfiam is elsőre összejött remélem most sem kell sokat várni a babára.

És persze azon leszünk hogy kislány legyen :-)))

2011. aug. 4. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!