Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudtátok, hogy készen...

Honnan tudtátok, hogy készen álltok az anyaságra?

Figyelt kérdés
Én 23 éves vagyok és amióta az eszemet tudom szeretnék gyereket, most mégis felmerült bennem, hogy mi van ha mégsem állok készen rá? Sokat lustálkodom, nemrég költöztem el otthonról és a párommal albérletben lakunk távol a szülővárosomtól. Élvezem a szabadságot, de a házimunkával hadilábon állok. Képes vagyok befeküdni laptopozni a kupi közepére és egész nap csak enni állok fel (főleg amióta nem dolgozom, a munkakeresésem sem olyan intenzív, mint kellene). Persze van amikor megemberelem magam és akkor viszont kitartóan csinálok mindent. Elég önzőnek gondolom magam, de érdekes módon, ha a testvéremről vagy édesanyámról van szó, sosem gondolok magamra. Mikor otthon laktam is képes lettem volna napokig a szobámban gubbasztani, ha anya nem rugdosott volna ki, utána már mindig csináltam, amit kellett, de amióta nem is noszogat senki, nagyon elkényelmesedtem. Szóval ezek miatt jutott eszembe, hogy nekem nem biztos, hogy való lenne egy gyerek, bármennyire szeretnék is. Például nem tudom elképzelni, hogy minden egy kisember körül forogjon itthon, még ha az enyém is. Ti hogy voltatok ezzel? Mikor éreztétek először, hogy na MOST már készen állok az anyaságra? És mi történt miután megszületett a baba? Én mindezek ellenére nagyon vágyok egy picurra.:)
2011. aug. 12. 17:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérsező!

Ne haragudj,asszem megbántottalak, nem állt szándékomban, de nem Te akasztottál ki igazán, hanem a másik válaszoló!

Már megnyugodtam :)

Szóval nagyon nehéz körülmények közt voltunk akkor, anyagilag is meg lelkileg is. Egyik ok.

Meg dac is volt bennem, hogy valami nem ugy történik, ahogyan én elterveztem :) 2. ok.

Gyerekkori negatív emlékek a gyerekekkel kapcsolatban. 3. ok.

Meg Te is írtad, hogy nem igazán érzed, hogy készen állnál az anyaságra. Én sem éreztem az elején..


De Te ne ess az én hibámba, ne értékeld alá magad, igenis mikor eljön az idő, készen fogsz állni rá, méltó leszel egy gyermek felnevelésére!


Bocsánat mégegyszer.

2011. aug. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
42%
én vagyok az aki "kiakasztott".Szerintem az kiakasztó,amiket leírtál!Az egyértelműen elárul sok mindent.Azt számomra nem,hogy mennyire szereted mostanra a lányodat.Az meg,hogy:főzök egy normális kaját stb és egyből odavannak.-egy édesanyának a dolga,hogy normálisan táplálja a fejlődő gyermekét és ellássa a háztartást.Attól egy anya se kényezteti el a családját,mert ezeket megpróbálja nap,mint nap megadni!Ha akkor elolvastad volna Raffai:Lelki köldökzsinór című könyvét tudhatnád a kislányod mindent érzett abból,amit te akkor vele kapcsolatban éreztél!! Egyébként had "ne sajnáljalak" amiatt,hogy ennyi évesen teherbe estél.Tudod,aki vállalja a szexuális életet,annak benne van a pakliban.Még védekezés mellett is! Minden esetre én nem hangoztatnám az effajta érzéseket vagy legalább diszkrétebben fogalmaznék.Olvasd csak vissza miket írtál!!!
2011. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%

Én nem éreztem durvának, jót nevettem rajta... Mert valaki leírja az b érzéseit, valaki nem. Valakinek fura humora van. ezáltal másképp is éli meg a dolgokat (gondolom inkább ebből a másságból fakad a fura humor is)

A terhesség alatt felkészülni az anyaságra baromi nehéz, amúgy sem könnyű. természetesen aki éveket vár a gyermekáldásra, annak egészen más, de amúgy sem könnyű szerintem..

Az a válaszoló, aki felháborított egyeseket, meg eléggé infantilis, de ezt írta is, nem komolyan gondolta..


Meg nézőpont kérdése: azt írta "csak" krumplifőzeléket készít néha... az mióta nem rendes kaja?nekem az egyik kedvencem...



Válaszolok a kérdésre is..:



Én sehonnan, ugyanígy érzek mint Te..

De azt hiszem én sosem leszek az a rendes takarítós anyuka..A párom néha "pöröl" is velem, hogy legalább aruháimat rakjam össze, hozzáteszem, kosz sosincs, mert azt nem viselem el, de rendetlenség az akad. Szerencsés vagyok mert a párom mindent megcsinál, 3 hónap után előszőr fogok ma én porszívózni.:) A munkarendünk/körünk miat van, ő egészen sokat van itthon, én kb sosem vagy hulla fáradtan, ha itthon vagyok, akkor általában csaka mosás, mosogatás marad.Meg végre én főzhetek( imádok főzni, ha ideges vagyok, akkor a konyhában vezetem le a feszültséget...)

De ezek dolgok miatt félek én is a babától, igaz anyagi okok miatt leghamarabb tavasztól lehetnénk védekezés nélkül együtt, viszont ah itthon leszek majd a baba mellett hogyan lesz időm mindent megcsinálni? Tudom hogy sokan képesek rá, de mégis...


Anyukám szerint ez alakul, sosem vagy igazán kész rá, de a helyzet adja:) remélem így lesz, mert mindezek ellenére vágyom/unk a közös gyermekre,

kb. 3 éve vagyunk együtt, 1,5 éve élünk együtt, szülőktől függettlenül, van munkánk, tavasszal meglesz mindkettőnknek a diploma, 24-25 évesek vagyunk, úgyohogy jövőre minden adott lesz, csak kérjen meg előbb:P

2011. aug. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%

Bocsánat,de én sem értem miért olyan nagy baj,ha valaki nem érzi magát ősanyának első perctől. Nekem már gyerekes, szókimondó barátnőim úgy szoktak fogalmazni,hogy na az,hogy te már terhesen anyának érzed magad legtöbb esetben baromság (ők nem így mondják:)kivétel nélkül mindegyik azt mondta,hogy amikor megszült,akkor jött az érzés. Sőt volt, aki még a kórházban sem érezte anyának magát, már meg is ijedt,aztán amikor hazavitték,akkor kezdte érezni!


Egyébként nekem az anyagi dolgok elengedhetetlenek voltak ahhoz,hogy gyereket vállaljunk. Én nem hiszem,hogy mindenhez elég a szeretet!

Egyébként két éve vagyunk házasok. Saját ház, kocsi, hitel nélkül, mindkettőknek jó munka. Most van útban az első baba. Ahogy meg volt az esküvő, a ház, akkor kezdtem el érezni,hogy nem bánnám,ha hároman lennénk. Ahogy kigondoltuk, jött is.

Hogy jó anya leszek-e? Nem tudom! Aki ki meri jelenteni, hazudik. Anyának nem születünk, hanem azzá válunk. Csak van akinek könnyebben megy, van,akinek nehezebben. A lényeg,hogy megpróbálja!

2011. aug. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
78%

Én sem tudom, minek belekötni a tegnapelötti 3. válaszolóba, sokan vannak, akiknek csak úgy becsuszik, pont mikor egyáltalán nem várják, akkor szokott ilyen történni :), sokan vannak olyanok, akik nem tervezik csak későbbre, és nem kell évekig próbálkozniuk.

Nem vagyunk egyformák...és ez nem feltétlen baj vagy elitélendő. Ez van.

Kérdéshez vtérve: szerintem ez olyan dolog,ami kialakul bennünk,valakinek elöbb,van akinek utobb..

2011. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Onnan hogy elementális erővel éreztem a vágyat a babára,ami sokkal erősebb volt minden normál mértékű kétségtől és félelemtől!Ekkor már adottak voltak a feltételek,és adott volt egy tökéletes apa-jelölt is,és csak ezek hiánya miatt nem babáztam hamarabb mint 31 év.A rendetlenséghez baba nélkül sem jó ha hozzászoksz,meg furcsa is egy fiatal nőnél,de szerintem nem ez az anyaság fokmérője,főleg ha próbálsz változtatni.Viszont a többi alapján még ésszerűbb várnod.Ha készen állsz azt érezni fogod,hidd el :) pár év és változik az érzésed
2011. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel: a rendszeretet nem egyenlő azzal, h készen állsz-e az anyaságra. Ha most elüldögélsz egész nap a kupiban, valószínűleg 2-3 vagy 5 év múlva sem leszel rendmániás házitündér, de ez nem jelenti azt, h ne lehetnél jó anyja a gyerekednek.

Én 30 évesen szültem, előtte 1-2 évvel kezdtem érezni azt, h fel tudnám adni az egész addigi életemet és szívesebben babáznék. Már nem érdekelt a bulizás, tudtam, h megtaláltam a páromat, anyagilag viszonylag rendben álltunk már + egyre többet gyönyörködtem más anyukák gyerekeiben, holott előtte nem nagyon érdekeltek.

Azt a válaszolót pedig nem kell lehordani, aki fel merte vállalni, h eleinte nem várta a gyerekét. Csomóan vannak, akik vegyes érzelmekkel viseltetnek a terhesség alatt, csak valamiért ezt nem illik bevallani. Minden kismamától elvárják, hogy nagy áhitattal beszéljen az áldott állapotáról. Ki így, ki úgy... az a lényeg, h most szeretettel neveli a picit.

2011. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat!:) Igazából én már most megnézek, megsimogatok, gyönyörködöm minden kisbabában, akivel találkozom. Imádom őket, és úgy érzem ez kölcsönös, mindig meg is jegyzik a szülők, hogy nem szokott ennyire pozitívan reagálni a babájuk egy idegenre. De ez az ismerős körökben sincs másképpen, szeretjük egymás társaságát minden babával. Én gondolkodás nélkül feladnám az életemet is, hogy kisbabám legyen, bulizni meg sosem vágytam. Szokták is kérdezgetni, mikor mondom, hogy gyereket szeretnék, hogy nem kellene-e még kiélni magamat előtte? De sosem érzem úgy, hogy kimaradna valami az életemből egy gyerekkel, sőt csak teljesebb lenne. De nagyon ijesztő lenne, ha ekkora felelősséggel viseltetnék egy emberi lény iránt, aki teljes mértékben tőlem függ. Nem tartanám magam jó anyának, ha pl. nem lenne minden nap főtt étel, vagy kuplerájban élnénk, de sokszor most nem tudom rávenni magam, hogy intézzem a dolgokat, vagy csak nehezen. Szóval ezek az én aggályaim és ezért írtam le, hogy kupis és lusta vagyok.:) Egyébként még nem sikerült megteremteni azokat az anyagi feltételeket sem, ami az én meglátásom szerint szükséges ahhoz, hogy babánk legyen, így ez mindenképpen kitolódik még 2-3 évvel.:( De honnan tudhatnám, hogy jó anya leszek-e? Ebben nem vagyok biztos, mert nem elég, ha szeretem.
2011. aug. 16. 18:58
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindig úgy terveztem, hogy 25 éves koromra anya leszek. Sikerült, 24 vagyok, 6 hónapos a kislányom. Biztos anyagi háttérrel rendelkeztünk, amikor belevágtunk a gyerekvállalásba.

Hasonló mentalitású vagyok alapjáraton, mint te. Naphosszat lógtam a neten, nem érdekelt, ha pl. nem volt elmosogatva, vagy felmosva. A munkaidőm rugalmas volt, így sokszor 2-3 szabad napom is volt a héten, vagy csak 2-3 óra melóm volt egy nap. Azon kívül meg punnyadtam, olvastam, filmet néztem. Néha már a férjemnek kellett rám szólnia, hogy jó lenne, ha felporszívóznék már. :D

Aztán megszületett a kislányunk, és 100%-os figyelmet kap tőlem. Imádom, főzök rá, ha épp megeszi a házi kaját, játszok vele, élvezem az anyaságot.

De azért az megmaradt, hogy nem kapkodok 2 kézzel a házimunka után. Ha nincs elmosogatva, nem zavar, majd megcsinálom később, ha lesz kedvem. Eleinte furcsa volt, hogy nem az van, amit én szeretnék, de azért mostanra már összeegyeztettük a kicsikémmel a dolgokat. Így ha nap közben meg akarom nézni a Facebook-ot, vagy a GYK-t, akkor ő addig elpakolászik a szőnyegen mellettem. :D

2011. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Annyira bírom amikor jön az "übermumutter" és nem érti hogy valaki hogy érezhet másképp, és hogy még le is meri írni a véleményét. Én kifejezetten örülök, amikor valaki fel meri vállalni az érzéseit, és ki is meri mondani! Már ne haragudj de nem egy olyan topicba ment be leírni a véleményét, aminek az volta címe, hogy "Segítség 23 vagyok és soha nem lehet gyerekem!!". Hanem egy olyanba, ahol az volt a kérdés, hogy kiben mikor-hogyan foglmazódott meg az anyaság kérdése. És igenis írja csak le nyugodtan, hogy nem örült az elején a terhességének, ha egyszer úgy volt. Amikor ketten éltünk a párommal egy albiban, engem sem érdekelt a háztartás túlzottan és a rend. Volt, hogy úszott a lakás, mert munka után inkább kidőltem, és nem pörögtem forogtam. De gyerekre mindig is vágytam. Készültünk a fiamra. Nem gondoltam soha, hogy ne lehete gyerekem azért, mert "kupis" voltam. Megszületett a fiam, és akkor minden megváltozott. Körülötte forgott minden, tisztaság, és rend lett körülötte. Az ember fontosabbnak tartja a gyerekét és az egészségét mindennél. A második baba most novemberben fog megszületni. 1 évig próbálkoztunk de nem jött össze. Kiderült hogy van egy betegségem. Teljes életmódváltás, megbeszéltük, hogy akkor várunk egy kis ideig inkább, jobb lesz úgy. Szuper formába kerültem, jól éreztem magam a bőrömben, kicsit szabadnak, amikor "becsúszott" a kistesó. NEM örültem neki. Hihetetlen, de titkon abban reménykedtem, hogy csak most ne legyek terhes. Annyira más lelki síkon voltam, hogy át kellett állnom agyban, és ez nekem is eltartott vagy 3 hónapig. Teljesen másként éreztem, mint a fiamnál. De sorsszerű volt, ráadásul kislány lesz, mindig is vágytam egy szép, egészséges kislányra. Most már alig várom, hogy megfoghassam. És csak azért nem fogok nem beszélni róla, mert van akinek nem lehet gyereke. Az meg abszurdum, hogy egy könyvből neveljek gyereket, vagy egy könyv "szabályai" szerint kelljen éreznem, mert az embrió érzi az én lelki dolgaimat. Nem örültem, amikor terhes lettem, képtelen voltam felhőtlenül boldog lenni. Úgy éreztem kell az a pár hónap szabadság az elmúlt évek után. Most már örülök a babának. Nem lesz emiatt depressziós a gyerek, mert nem rózsaszín felhőkön lépkedtem a terhesség elejétől. Viszont nagyon sok korlátolt ember van.
2011. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!