Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit lehet mondani egy olyan...

Mit lehet mondani egy olyan anyukának, akinél 7hónapos terhesen veszik észre hogy beteg a baba és meg kell szülnie halva a picit. Mit lehet ilyenkor mondani?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok tanácsot hogyan-mivel vigasztaljam???Most derült ki hogy a baba nagyon beteg és azt tanácsolták az orvosok hogy kényszer szüléssel vegyék el a csöppséget.Szeretnék ezekben a nehéz percekben mellette állni,de sajnos nem tudom mit lehetne ilyenkor mondani.Mit szoktak ilyen helyzetben csinálni?
2011. szept. 19. 19:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondani semmit. Csak ölelni és simogatni, azt is csak akkor ha nem húzódik el.

Sajnálom.

2011. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz mondani ami vígasztalná. Azt sose mondd hogy lehet még másik gyereke. Legyél mellette, hogy tudja számíthat rád, de ne tolakodóan. Ezt a babát meg kell gyászolnia, és ez nem néhány hét. :(
2011. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen van?? Hogy "kényszer szüléssel veszik el"? De egy 7 hónapos magzat már nem olyan pici, simán túléli a szülést! Hacsak nem olyan betegsége van amitől csak az anyaméhben tud életben maradni és szüléskor így is úgy meghalna.

Amúgy ha így van, nem tudsz mit mondani, erre nem lehet mit mondani csak legyél mellette és segíts amiben tudsz, ennyit tehetsz.

2011. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt nem is mondanám hogy lehet még másik gyereke.Köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltatok
2011. szept. 19. 19:50
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnos igen,ilyen van.A pici nagyon-nagyon beteg már most,ez a legjobb megoldás neki is,és a szülőknek is.Tudom,ez nagyon durván hangzik,de nagyon sok rendellenessége van,amit most vettek észre
2011. szept. 19. 19:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

:(

Azt hiszem ilyenkor semmi okosat nem tudsz, nem lehet mondani :(

Érezze, hogy mellette vagy amikor ő igényli.

Mond meg neki, hogy bármiben, bármikor számíthat rád (éjjel-nappal)

Igen, ahogy ezt előttem is írták...ezt a kisbabát muszáj meggyászolni a családnak, legfőképpen az anyukának.


Belegondolni is szörnyű... :(


egy 7 hónapos kismama

2011. szept. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A Tanácsok menü alatt elég jól össze vannak szedve a dolgok. (nagy vonalakban azok, amiket a többiek előzetesen már leírtak)

2011. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a linket,elolvastam és nagyon hasznos volt.
2011. szept. 19. 20:38
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Beleolvastam hát nagyon megrázott !
2011. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Istenem! :-(

Remélem sikerül mindenkinek túljutnia ezen a borzasztó tragédián. Sok erőt és kitartást kívánok mindannyitoknak így ismeretlenül is!


én is gyújtotok ma egy gyertyát az ő kicsi tündéréért.

2011. szept. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!