Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek hány éves kor az...

Szerintetek hány éves kor az ideális gyermekvállalásra? (nőknél).

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék,hogy ti hány évesen szültétek(szülte a párotok)az első babát.Mennyit próbálkoztatok,míg összejött?Hány éves korban a legjobb babát vállalni,ha minden szempontot összevettek?Felsőfokú egészségügyi,természettudományi/pedagógiai(Én dietetikusnak készülök gondolkozom a környezetkutatóin,mert nem tudom melyik szakma lenne a jobb,párom vegyészmérnök+kémia,fizika informatika szakos tanár)végzettséggel külföldre vagy belföldre érdemesebb tervezni?

Azt is megírhatjátok hogy szerintetek melyik szakma a keresettebb.Köszi a válaszokat!:)


2011. okt. 2. 20:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
20%
20-as évim elején szerettem volna,de a sors közbeszólt.Többször elvetéltem,végül 29 évesen sikerült megszülnöm a kisfiamat,akinek valószínűleg nem lesz testvére,mert a kis korkülönbséget nem szeretem,35 felett pedig már nem szülnék.
2011. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Nekem 27 évesen lett ideális. Egyrészt ekkora lett lakásunk, ekkor befejeztem már minden sulit, amit akartam, volt 5 éve biztos állásom. De a legfontosabb, hogy ekkor éreztem azt, hogy akarom is a babát!

Párommal ekkor 9 éve voltunk együtt, 5 éve házasok is voltunk, ő is akarta, én is akartam. Az első hónapban megfogant, ezt nagy szerencsének tartom.

Szakmákról nem nyilatkozom...nem tudom...

2011. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
51%

Dehogynem szülnél, kedves első válaszoló, ha hamarabb nem jött volna össze a babád :))


Örülj neki, hogy így alakult. Valóban 30 év körül "ideális" szülni, de egyébként mindenki akkor szüljön, amikor a legtöbb türelmet érez a gyermekneveléshez.

2011. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Én 29 éves koromban szültem meg a kislányomat, pár évvel szerettük volna csak előbb, de sajnos én is kétszer elvetéltem. Nálunk lesz kistesó. Mi mindenképp úgy terveztük, hogy kicsi legyen köztük a korkülönbség,kb. 2 év. Most 11 hónapos a picur, én 30 múltam. Reméljük hamar összejön a második és akkor 31 leszek mikor megszületik. Boldogok vagyunk nagyon.
2011. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
25-30 éves kor között. 26 voltam amikor a lányom született, most 20 hónapos, tervezzük a 2. babát, de még nem akar összejönni. :(
2011. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%
Én 22 évesen szültem, 24 vagyok, most várjuk a kistesót. Számomra ideális így, de ha átlagba nézem az embereket, akkor a legidáilasabb, ha 24-25 évesen vállalnak gyereket az emberek! (persze, ha összejön)
2011. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 26 évesen szültem a lányom, ő most 22 hós!Én 28 vagyok útban a kistesó, akit még 28 évesen szülök!


Van egy diplomám (Fizika szakos tanár) de most fgom befejezni a tesit isJúniusban (májusban szülök) :)

Majd abból még megyek egyetemire, amíg kicsik a manók!

Nálunk mindkét gyerkőc elsőre sikrült ezért nagyon nagyon hálás vagyok! :)


A páromnak biztos állása van, egy cégnél középvezető, valamint van saját vállalkozás is!


Én pontosan a gyermekeim miatt választottam a tanári pályát!A lányom születése előtt nme is tanárként dolgoztam, hanem egy sokkal jobban fizető helyen!De azért mindig mondtam ha gyermekeim lesznek akkor tanítani akarok, mert íg lesz a alegtöbb időm rájuk!

2011. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Biológiailag a legalkalmasabb 20 és 25 éves kor között szülni. Ilyenkor a legminimálisabb a kockázata a genetikai rendellenességek kialakulásának.


A rendezett anyagi háttér nagyon fontos, egy biztos munkahely, hogy utána normálisan kapd a juttatásokat, amíg a babával vagy. A bébinek is sok minden kell, ha mindenből jobb minőségűt szeretnél, félre kell rakosgatni, minimum 500000 Ft-ot (babakocsi, kiságy, holmik, pelus, doktornak hálapénz, terhesgondozás, vitaminok, szülésznő felfogadása), persze olcsóbban is meg lehet oldani (nálunk mást az 500000 Ft gyűjtögetése folyik, ami már 220000, úgy hogy haladunk :) ).


Külföldön nyilván több pénz fogtok keresni, mint itthon. Sajnos itthon a diplomát már nem becsülik meg. Külföldön hamarabb összetudjátok magatoknak tenni azt, amire szükségetek lesz.

2011. okt. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

Én mindig fiatal anyuka szerettem volna lenni.Korán érő típus vagyok,érettebb gondolkodású a sorstársaimnál.

Így én már 20-22 évesen készen éreztem magam az anyaságra, de mivel az akkori párommal nem lehetett 2 hónapra sem előre tervezni, így nem vágtam bele az anyaságba, pedig az anyagiak meglettek volna.

Most 27 évesen várom az első gyermekünket,azóta persze megtaláltam az igazi párom.Én vele is már hamarabb szerettem volna gyereket, de ő ragaszkodott hozzá, hogy a gyerek házasságba érkezzen.

Sajnos az anyagiak miatt nem vállaltunk egyből babát az esküvő után, de idén tavasszal már úgy éreztem, sorozatos munkahely váltás után, hogy nem szeretnék várni többet a babára, meg arra sem mikor lesz egy stabil hátterű munkahelyem. A sors valahol meghálálta a várakozásomat, és egyből összejött a baba.


Én olyan szakmát választottam, ami viszonylag ritka, lehet alkalmazottként és vállalkozásként is csinálni, akár baba mellett is, ha az embernek van elég tapasztalata.

Én tapasztalatot próbáltam szerezni.

Szerintem olyan szakmán gondolkozz, amit akár a pároddal együtt vállalkozásként is tudnátok csinálni, ahol esetleg van ismeretséged, amiben látod a kihívást, a jövőt. Amúgy meg az ember bármelyik szakmába bele tud tanulni. Ez olyan, mint mikor bedobnak a mély vízbe, az életben sokkal többet fogsz tanulni 1 hónap alatt, mint a suliban!

2011. okt. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Utolsó válaszadó!Én is koránérő típus vagyok most 20éves de valamiért már 18éves korom óta nagyon vágyom a babára.Egyébként a páromnak két megbízható állása is van.Én még ugye egyetemista vagyok.Meg tudnád mondani hogy mit dolgozol?Nagyon felkeltette az érdeklődésem.:)
2011. okt. 3. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!