Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi jar nekem, es mennyi?...

Mi jar nekem, es mennyi? Bovebben lennt.

Figyelt kérdés
Elso gyerek elott nem volt munkaviszonyom csak gyest kaptam. Most szeretnenk kistesot. A nagy mar ovis mire a kicsi megszuletne meglenne az 1ev (365nap) munkaviszonyom, mert most februar ota bevagyok jelentve, de csak heti 10oraban, igy a havi jovedelmem kb 20ezer. Kapnek erre gyedet vagy pl tgyast (ezt nem tudom pontosan micsoda) tehat mi jarna nekem, es mennyi-ennyi jovedelem utan?
2011. okt. 6. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kapnál de nem sokat. Szerintem kb. 12-13 ezret havonta!
2011. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kapnál mind tgyást, mind gyedet, de a gyessel jobban jársz, kb. a dupláját kapod, mint a tgyásnak, gyednek.
2011. okt. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
es akkor hogyan csinaljam?szules elott szoljak a fonokomnek h jelentsen ki?vagy lehet valasztani h en a gyest valasztom?vagy ez h mukodik??
2011. okt. 10. 13:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell kijelentsen, a tgyást szülési szabadság alatt kapod, utána meg fizetés nélküli szabin leszel gyed alatt, vagyis a munkaviszonyod megmarad.


Különösebb teendőd nincsen.

2011. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

az en munkaviszonyom eleg bonyolult,bevagyok jelentve de csak h hivatalos legyen minden,es tudjak nyugtat,szamlat adni,viszont nem kapok fizetest,fodrasz vagyok.en fizetem a jarulekomat,plussz berleti dijat az asztalert ahogy ez szokas.tehat ha terhes lennek majd mikor mar nem tudok dolgozni eljonnek,o sem alkalmazna tovabb.ezert kerdezem h akkor ha ugyis papir szerint csak 20ezer a fizetesem,es irtatok h erre kevesebb gyedet kapnek mint a gyes.akkor inkabb a gyest valasztanam.nem tudom ertitek e eztaz egeszet.:)

Szoval ha tobb lenne a gyed mint a gyes akkor bejelentve maradnek de irtatok h kevesebbet kapok ezzel a fizettesel,igy akkor inkabb majd kijelentetem magam es akkor csak gyest kapok nem????

2011. okt. 12. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csak gyest kapsz, akkor is, ha bejelentve maradsz.

A te döntésed, hogy melyik ellátást veszed igénybe. Ha amúgy jár a gyed, de te inkább a gyest választod, megteheted.

2011. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
AZt akartam írni, hogy mindenképpen kaphatsz gyest, akkor is ha bejelentve maradsz, nem azt, hogy mindenképpen csak gyest kapsz, bocsi.
2011. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!