Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyakori, hogy valaki "nem...

Gyakori, hogy valaki "nem veszi észre", hogy terhes, mert rendesen menstruál? Esetleg köztetek van ilyen?

Figyelt kérdés

Nagyim mesélte, hogy volt egy munkatársa, akinek minden hónapban rendesen megjött és ugyanolyan sok, mint előtte. Aztán egyre jobban fájt a hasa, meg a dereka és elment a dokihoz, aki közölte vele, hogy következő hónapban szül.

Gondolom annyira azért nem gyakori jelenség, de hogy lehet, hogy rendesen menstruál minden hónapban?:O

Egyébként ez csak 1-2 éve történt, nem olyan régen.


2011. okt. 8. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, h egy pár hónapos terhességet valaki nem vesz észre olyan van, de a nő, akiről írsz 100%, h rejtegette a terhességét.

Több kétségbeesett nő állítja ezt a mesét. A terhesség alatti vérzés rendszertelen vérzés, nem egyenlő a mensivel. Van olyan, akinek egyszer kétszer időre megjön még az elején bizonyos le nem blokkolt hormonok miatt, de az is különböző egy rendes menstruációtól.

2011. okt. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...az viszont hozzátartozik, hogy együtt öltözött át a többi munkatársával, köztük nagyimmal is és mégsem ők sem látták rajta, hogy terhes, pedig nem mondanám kifejezetten nagydarabnak az illetőt Mindenesetre érdekes!:)
2011. okt. 8. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem aki nem veszi észre az sosem figyelte a testét és nem tulajdonít nagy jelentőséget a változásoknak.(pláne aki már majdnem szül és nem vette észre) persze mindannyian mások vagyunk és nekem ki is maradt mikor terhes lettem,de rögtön észrevettem a mensi kimaradásán kívül hogy valami változott.
2011. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
amikor én szültem (1 hónapja) egy olyan 18 éves csajjal voltam egy szobába aki 5 hónapig nem vette észre h terhes, menstruált rendszeresen, csak mikor mozgott a bébike akkor ijedt meg h valami baj van a gyomrával, elment orvoshoz ott mondták neki h babája lesz! gondolom nem lehet ez olyan nagyon gyakori eset, a legtöbb anyukának legkésöbb szerintem a 3. hónapba leesik h mivan :)
2011. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért elég ijesztő, hogy ilyen sokáig ott lehet a pici, úgy, hogy nem veszik észre. Belegondoltam most én is, hogy most éppen menstruálok és meg vagyok nyugodva, közben meg lehet, hogy már van egy picikém!:D Irtóra betojnék!

Amúgy most már rákérdezek bármilyen hülyének néztek: tegnap egész nap, többször éreztem olyat, mintha a hasamban lüktetne valami, mint mikor például a szeme szokott az embernek rángatózni, szóval ilyen ideg összehúzódás szerű. Most már nyugtassatok meg, hogy nem ilyen érzés, mikor egy baba mocorog!:D

2011. okt. 8. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Én régebben el nem tudtam volna ilyet képzelni, de már sok mindent olvastam, hallottam és van egy kisbabám. Egyik ismerősöm is azt mesélte, hogy mikor a kisbabájukat tervezték, a 12. hétig nem tudta, hogy terhes, mert menstruált. Akkor ment valami miatt dokihoz (már nem tudom miért), aki közölte, hogy babájuk lesz. Ő csak utólag visszagondolva mondja azt, hogy tényleg másabb volt a menzi a megszokottnál, de amúgy nem tulajdonított neki nagy jelentőséget, más tünete meg nem volt. Úgy is jártam, hogy volt egy "ismerősöm", szinte naponta találkoztunk, bár sosem beszéltünk igazán és egyik nap hozza a babáját a hordozóban... se a férjemnek, se nekem nem tűnt fel, hogy terhes, bár ő elég nagy darab volt. Mióta megszületett a kisfiam, jobban figyelem a testem (illetve terhesség óta). Bizony volt már olyan furcsa mocorgás a pocakomban, amit terhesen szerintem a babának tulajdonítottam volna (nyilván bélmozgás volt), tehát fordított esetben aki terhes, az is gondolhatja, hogy csak a szelek bántják.

Mostmár elhiszem, hogy aki nem gondol a terhességre, nem figyeli a testét és ráadásul még van is valamilyen vérzése, nem veszi észre, hogy babát vár.

2011. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

1. vagyok.

Még 20 évesen nyárimunkán voltam, ahol a volt iskolatárszm (akkor 21 éves volt) apja mondja a nagy hírt, h nagypapa lesz. A kolléganők kérdezgették és az apa mondta, h 5 hónapos terhes és, h addig menstruált.

Én addig nem is foglalkoztam ilyen dolgokkal, de megkérdeztem sógornőmet, aki szülésznő. Ő mondta (sőt néha ma is mondja, mert folyamatban jönnek ilyen sztorik), h 100%, h nem volt meg neki. Nagyon sok fiatal lány megy be, akit még a szülei tartanak el, h ő bizony menstruált végig, de abban a pillanatban, h kiderül, h nem lehet elvetetni már nem is menstruálnak többé. Sok olyan nő is csinál ilyet, akinek vmi válság van az életében.

Terhesség alatt olyan hormonális változás lép fel, ami nem engedi a méhnyálkahártya lelökődését. Van olyan, h ez megtörténik az első hónapokban, de nem olyan erősen, mint egy mensi. Akkor az már a babát is vinné.

2011. okt. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a lányról még annyit, h 100%, h ő sem menstruált, mert a barátnőmmel járt egy helyre szórakozni és ott siránkozott, már 3 hónappal azelőtt, h a családjának bejelentette, h terhes és nem tudja hogy mondja meg.
2011. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Nekem volt egy méhenkívülim,ami miatt mondták a dokik hogy kizárt a spontán terhesség.Az eset után 6 évvel pont a szülinapomat ünnepeltük egy társasággal és aznap múlt el a mensim.Másnap begörcsöltem és elmentem dokihoz ahol megállapította hogy 8 hetes terhes vagyok,és nem hitte el hogy előző nap múlt el a mensim.Semmiben nem különbözött a vérzésem mint normálisan szokott lenni.
2011. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!