Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem sikerül teherbe esni,...

Ha nem sikerül teherbe esni, a férjemet urológushoz küldik milyen vizsgálattal kezdenek? Nekem milyen vizsgálatok lesznek? Az ovulációs tesztet hogy kell használni? Az nem gond ha a hőm 36,3-ról lement 35,9-re?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Spermavizsgálat lesz a férjednek. Ezt andrológus vagy urológus végzi. Vagy viszitek a mintát, vagy ott egy szobában kell produkálni a mintát, úgy, hogy előtte nem lehettek együtt valahány napig. Sajnos nem emlékszem hány nap, talán 5, de tényleg nem emlékszem hogy volt. Mi otthonról vittük kis befőttes üvegben, a testet érő zsebbe kellett, hogy megmaradjon a melege. Egy órán belül oda kellett vele érni. Leadtuk. Egy hét alatt meglett az eredmény. Van, ahol nem lehet vinni, hanem ott kell produkálni, de bemehetsz vele egy szobába te is. Nyál nem lehet a spermában.

Neked hormon vizsgálat a 3-5. ciklusnapon, majd a 21-23. ciklusnapon, és van, aki még ennél is több napon csináltat. Ultrahang is lesz, ha ott véletlenül látnak valami gyanúsat: pl. policisztás petefészek, vagy mióma, vagy ciszta, vagy bármi, akkor ahhoz képest vannak a további vizsgálatok. Ezzel a két vizsgálattal főként azt nézik, hogy van e- peteérésed, s mikor. Ha nincs, akkor gyógyszerrel csinálnak:-)

Van még olyan, hogy petevezető átjárhatósági vizsgálat.Ekkor kontraszt anyagot vezetnek végig a petevezetőn.

Ha minden rendben, mégsem jön a baba, akkor van még a hiszteroszkópiás-laparoszkópiás kisműtét, mikor pici lukon kamerával néznek be a pocidba, és megnézik, nincs e valami elváltozás.

Aztán van mikor kenetből néznek sok-sok baktériumot, gombát, bár talán ez még az elején van.

Kb. ennyi, és a legvége felé van még az összeférhetetlenségi vizsgálat: PCT, hogy nem öli e meg a méhnyaknyákod a spermákat.

Most ezek jutottak eszembe, de ezek mindig függnek egymástól, hogy mit találnak, szóval nem tankönyv szerinti ez az egész folyamat, hanem nagyon egyedi.

Egy a fő! A leges legtöbb problémára már tudnak segítséget adni, akár gyógyszerrel, akár a lombikkal, akár inszeminációval, szóval ne féljetek!

A hőd mikor ment le? A ciklus hanyadik napján?

Bár a hőmérőzés kérdésre más válaszoljon, mert én azt nem csinálom aktívan, nálam vannak tapasztaltabbak is.:-)

2011. okt. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az nem volt egyértelmű: a hormonvizsgálatodat a 3-5 nap között valamikor egyszer és a 21-23 nap között valamikor egyszer vérvételből nézik meg.
2011. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az első válaszoló tökéletes leírt mindent! :)

mi is végigmentünk az egészen, nekem már csak az átjárhatósági van hátra. nem merek elmenni, mert azt mondják, fájdalmas.

első válaszolónak: ha a hüvelyi uh-on mindent rendben találtak (11.napon 20mm-es tüsző az egyik oldalon, több pici a másikon), abból nem lehet következtetni arra, hogy átjárható-e a petevezeték? a szonográfus szerint lehetetlen,hogy nem esek teherbe. annyira rendben van minden odabent.

2011. okt. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Első válaszoló vagyok. Kitűnő szerintem a 11 mms tüsző. Hát pont az a bökkenő, hogy nem lehet következtetni, hogy átjárható vagy. Inkább pont arra lehet következtetni, hogy lehet, hogy azért nem esel teherbe, mert bár minden szerved ép, de apa katonái nem tudnak odaérni a petesejtedhez, vagy bár találkoznak, de a petevezetőben elakadnak, nem tudnak a méhbe jutni, s beágyazódni. Képzeld, nekem pl. az derült ki az átjárhatóságin, hogy néhol a beleimmel ici-picit össze voltak nőve. Nekem egybe volt a lapar műtéttel, így egyből szét is szedték az összenövést, és átjarható lettem.

Az átjárhatósági kontrasztanyaggal úgy tudom, hogy csak akkor fáj, ha valaki nem átjárható, de a jó orvos, ilyenkor nem is erőlteti tovább, ha érzi, hogy nem megy, hanem javasolja a lapar műtétet, ami altatásban van, és akkor úgy nem fáj.

Persze, nem biztos, hogy ez a baj nálad, lehet, hogy még várnotok kell egy kicsit, és mindent rendben találnak továbbra is, csak még épp nem jött össze. Sok sikert!

2011. okt. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocs, illetve 20mm-es tüsző 11. napon.:-) kitűnő, bár nekem lenne ilyenem:-)
2011. okt. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, és főkérdező, ne haragudj, hogy itt a másik delikvenssel külön párbeszédet folytatunk.:-)de te talán neked is hasznosak az infók.

Az ovu teszttel kapcsolatban pedig javaslom, írd be a GYIK keresőjébe az ovulációs teszt szót, és a kiadott kérdéseknél ha elolvasod a választ, tudni fogod. Én is így csináltam, mikor egyszer használtam ovutesztet. Nekem nem jött be.

2011. okt. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!