Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz vagy hamis? Alkohol...

Igaz vagy hamis? Alkohol terhesség előtt?

Figyelt kérdés
Igaz vagy hamis a következő állítás: a teherbeesés előtt elfogyaszott alkoholtól nem lehet baja a leendő babának. Tehát, ha peteérés előtt valaki bulizik, de a beágyazódás után már egy kortyot sem iszik, emiatt nem lehet baj. Hm?
2011. okt. 21. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha terhesség alatt iszol néha egy pohár bort/sört attól sem lesz baja...
2011. okt. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet baj.Hacsak nem vagy alkoholista,de gondolom nem erről van szó.:)

Nekem pl.terhesség alatt javasolta a dokim,hogy igyak meg egy-egy pohárka vörösbort mert alacsony volt a vasszintem.Aztán a végére majdnem beállt annyira nem mertem inni.

2011. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A vörösbort kifejezetten ajánlani szokták a vastartalma miatt, persze nem napi berúgási mértékben.
2011. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz baja. Nem is értem a kérdést. Én már terhes voltam, és úgy voltam bulizni, ittam is rendesen. Persze még nem tudtam róla, mert nem volt betervezve, de akkor már a beágyazódáson is túl voltunk. Utána, hogy kiderült persze már nem ittam, és nem lett semmi baja a babának. Arról nem beszélve, amit a többiek is említettek már, hogy néhány korty vörösbort kifejezetten ajánlanak is. És ugye az is alkohol.
2011. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz baja!Nekem már 2 gyerkőcöm van,mivel egyiknél sem gondoltam,hogy elsőre összejön-ráadásul augusztusban fogantak,amikor a barátaink szülinapja van,ráadásul még tombol a nyár-nem fogtam vissza magam,ami a sörözést illeti.Mindketten makk egészségesek.Most is babaprojekt van,holnap szülinapi buli,(ősz lévén) vörösborozni fogok(a sör a nyáré).Persze nem fogom hülyére inni magam,de azért nem maradok szárazon sem.Elvileg hétfőn kellene megjönni a mensimnek,de majd kiderül...
2011. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

első terhességemnél 10hetes voltam mikor kiderült...majdnem 3hónapos...(pco,volt h 4hónapig sem jött meg, nem volt első gondolatom h baba) sziget fesztivál,esküvő elötte lánybucsú...na had ne részletezzem h mennyi alkoholt ittam amig ki nem derült (pedig nem vagyok alkesz, csak buliztam, hisz 25éves fiatal lány voltam)

mikor megtudtam h babát várok nagyon megijedtem de a doki mondta h minden ok lesz,ne aggódjak. van egy csodás 17hónapos nagyfiam, okos-értelmes-szép nagyfiu:)

most ujra babát várok, tudatosan készültünk a tesora, s tudom napra pontosan mikor estem teherbe...:) de voltunk esküvőn, ittam egy pohár pezsgőt, megkivántam ittam egy pohár sört- 22hét alatt ennyi:) ettől semmi baja nem lesz:)jol be vannak csomagolva a babák:)

2011. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na, akkor jó. Köszi. Mert nekem olyan jólesik esténként a férjemmel kettecskén a vörösbor, a pezsgő. Amúgy nem értem magam, mert az első két gyereknél az elmaradt menzeszig voltak nagy dorbézolások...akkor nem paráztam, csak most öregszem, úgy látszik...tépázottabbak az idegeim, fáradt vagyok, és így lazítok. Nagyon köszi, amiket írtatok.
2011. okt. 21. 20:46
 8/14 A kérdező kommentje:
A babaprojektes kedves válaszolónak pedig hétfőre szép, erős dupla csíkot kívánok!!!!
2011. okt. 21. 21:01
 9/14 anonim ***** válasza:
Na látod, nem kell izgulni. :) Bőven elég ha akkor kezded mellőzni az alkoholt, mikor már tudod, hogy úton van.
2011. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A babaprojektes vagyok:KÖSZI a drukkot,remélem 2 csíkos lesz!Neked is a legjobbakat kívánom!
2011. okt. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!