Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire gyengíti az antibioti...

Mennyire gyengíti az antibiotikum a fogamzásgátló hatását? Esett már e-miatt valaki teherbe?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömről van szó aki elég erősen fel van fázva. Fogamzásgátlót szed, amit mondott az orvosnak is, aki nem mondott erre semmit. Felírta neki a Cifránt. Azt olvastam eléggé befolyásolhatja a fogamzásgátló hatását. Az orvos nem mondta neki, hogy védekezzenek máshogy is, így csak fogamzásgátlót szed a Cifránnal együtt. Elég fiatal pár, 6 hónapja vannak együtt, tehát az együttlétek elég sűrűek. Elkezdett aggódni, nehogy annyira befolyásolja a fogamzásgátló hatását, hogy terhes legyen. Van miért aggódnia? Előfordult már valakivel, hogy emiatt esett teherbe?
2011. okt. 27. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik rokonom állítólag így esett teherbe.Ő is fogamzásgátlót szedett,megbetegedett kapott antibiotikumot és legyengítette a fogamzásgátló hatását.Hát szerintem nem árt ha addig amíg antibiotikumot szed gumit is használnak.
2011. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején, amikor még fogamzásgátlót szedtem, és egy heti antibiotikumot írtak fel egy betegség miatt, sokkal előbb megjött, mint kellett volna. Felhívtam az orvosom, és azt mondta, hogy ez az antibiotikum miatt van, gyengítheti, sőt teljesen hatástalaníthatja. Még rosszabb, ha az antibiotikum mellett más gyógyszert is szed az illető, mondjuk egy köptetőt, vagy bármit. Ezt nekem egy orvos mondta. Jobb az elővigyázatosság!
2011. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!