Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Késik a menstruációm.6 hete...

Késik a menstruációm.6 hete volt meg utoljára és nem tudom mikor kellene megjönnie, mert sosem volt rendszeres. Barátommal miután megvolt másnap voltunk együtt. Nem védekeztünk, de odafigyeltünk. Ennek ellenére nagyon izgulok. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
A dolog után 3 héttel kb 4-5 napig barna folyásom volt.Egy hétre rá vettem tesztet,délután megcsináltam negatív lett a másikat megcsináltam másnap reggel az is negatív lett.Van okom izgulni?Az befolyásolhatja a menstruációm ha fél éve volt egy kissebb cisztám?
2011. nov. 1. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A ciszta kiújulhat. Reggeli elsőből csinálj a napokban tesztet és mindenképp doki eredménytől függetlenül.
2011. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a teszt negatív lett, nem valószínű, de mivel az életben sose volt rendszeres a menstruációd el kéne menned orvoshoz, mert kell legyen valami oka. Ha nem nőgyógyászati, akkor hormonális.

És ha nem akartok gyereket még akkor ne kísértsétek a sorsot...

2011. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a barna folyás a dolgot követő 3. héten utal valamire?Ezen kívül most is van folyásom de normálisnak mondható csak a mennyisége több mint általában.Ráadásul gyakori nálam a vizelési inger is.Lehet hogy felfázás lenne és az befolyásolná a dolgot?Köszönöm a válaszaitokat!
2011. nov. 1. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, bármi lehet. Ahogy első írta ciszta is kiújulhatott, fertőzés, stb.
2011. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha egy hónappal az aktus után negatív a teszt, akkor valószínűleg nem vagy terhes, most ezen nem kell izgulnod.

De.

Rendszertelen mensi és ciszta, ez így első ránézésre PCO, amit mindenképpen kezelni kéne. Később komolyabb problémákat is okozhat. Endokrinológus a dokija, olyat kéne keresned. Persze, ha nem akarsz még babát, akkor a legegyszerűbb megoldás a fogamzásgátkó tabletta, mert rendszeressé teszi a mensest, és jegeli a petefészkeket, így nem alakul ki ciszta. És mellékesen nyugodtan lehet szexelni. ;o)

De azt érdemes tudni, hogy PCO alapja a cukoranyagcsere zavara.(Nem azt mondom, hogy cukorbeteg vagy!!) A rendszertelen mensin kívül egy csomó más problémát is okozhat az elhízástól kezdve a hajhullásig roppant változatos tünetekkel. Ha nem szeretnél ezekkel találkozni, menj el endodokihoz. Egy vérvétellel megállapítja, hogy neked van-e ilyen problémád, és kezelni is lehet.

2011. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!