Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lassan 3 sikertelen év, vagy...

Lassan 3 sikertelen év, vagy a doki szerint csak 2 hónap, szerintetek mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 3 éve szeretnénk kisbabát. 1,5 év után elkeztünk utána járni mi lehet a baj. A páromat vizsgálták 2-szer is, biztos ami biztos alapon nála minden rendben van. Nekem 1 éve találtak pajzsmirigy alulműködést. Most 2 hónapja, hogy teljesen helyreállt a működése, de még mindig nincs baba. Az előző hónapban ovulációs tesztet csináltunk, és szépen mutatta a pozitívat és bele is húztunk, de ma megjött. A doki szerint ne éltessem magam abban, hogy már 3 éve nem sikerül, hiszen a pajzsmirigy miatt ezt az időszakot ne is vegyem figyelembe, hanem csak ezt a 2 hónapot, amióta helyreállt. Azt mondta, hogy várjunk még egy pár hónapot, és ha akkor sem sikerül, akkor mejek átjárhatóságira. Addig meg csak éljünk szépen... Ti is így fognátok fel, hogy még csak 2 hónapja próbálkozunk, az a 3 év meg felesleges volt, mivel a pajzsmirigyem a megengedett 3-5-szöröse volt. A többi hormon rendben van.

Bocsi a hosszú regényért, de már nem tudom hogy mit gondoljak, véleményetek? :(

27 éves vagyok a férjem meg 29 éves


2011. nov. 2. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz elfogadni, de tulajdonképpen tényleg csak két hónapja próbálkoztok. Mondjuk nézhetne átjárhatóságit, hogy ne próbálkozzatok még fél évig fölöslegesen... De simán lehet, hogy nemsoká teherbe esel.
2011. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, igaza van az orvosnak. Ha volt egy olyan problémád, ami gátolta, hogy teherbe ess, akkor a probléma megszűnése után, tiszta lapot kell nyitni.

Ezt persze mondani egyszerű, kivitelezni nehéz. Az orvosnak te 1 páciens vagy a sok közül, te viszont tudod, hog 3 éve szeretnél gyereket. Ne számolgasd a hónapokat, és ha már eddig kibírtad, ne légy türelmetlen. Makkegészséges pároknál sem 100% a teherbeesés valószínűsége rögtön az első néhány hónapban. Viszont az biztos, hogy minél többet aggódsz és görcsölsz ezen a dolgon, annál jobban megnehezíted a természet dolgát.

2011. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én átérzem a helyzeted,mert benne voltunk.Nálunk 5.5 év után teljesen váratlanul jött össze a baba(most 14 hós).Azzal a különbséggel,hogy nálunk egyikünknél sem találtak semmi problémát.Szóval én úgy gondolom,hogy mivel nálad kiderült a probléma és kezelve lett,ezért tényleg csak ezt a 2 hónapot vedd figyelembe.Össze fog jönni!Tudom,hogy nehéz várakozni amikor minden vágyad egy baba,de megéri várni.Ja...és próbáljatok meg ne rágörcsölni!Volt olyan időszakunk amikor úgy voltunk együtt,hogy na talán most.És nem lett semmi!Aztán amikor félreraktuk ezt a témát és nem is igen akartuk(anyagi helyzet miatt)akkor jött 5.5 év sikertelenség után.Drukkolok nektek!

2011. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Nagyon nehéz, nagyon, nagyon...., de kitartok!!!!
2011. nov. 2. 10:36
 5/9 A kérdező kommentje:

Elhitetitek én már voltam türelmes, türelmetlen, görcsösen akaró, egyáltalán nem akaró, mindenből beelégelő, mindent beleadó, bizakodó, fel a fejjel előlre menő, azután a padlóról fel kerülő, más gyermekének örűlő, voltam már sajnos más terhességére "irigylő", más terhességét végignéző, más gyermekére sokat vigyázó, belefáradó, azután kitartó, egyszer fenn, egyszer lenn....

Ördögi kör..., DE EGYSZER MI IS LESZÜNK IGAZI BOLDOG CSALÁD!!

2011. nov. 2. 10:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mi idén április elsején vesztettük el a 22 hetes angyalkánkat. Nekünk 6 hónapot javasoltak, hogy várjunk. Tudom ez más mint a tietek. Mi 2 hónapja próbálkozunk újra. teljesen el voltam keseredve. De mióta jobban vagyok nemcsak testileg de lelkileg is, (nem akorom elkiabálni,de tegnap nekünk is pozítív lett.) megváltozott valami. Már tervztük párommal, hogy elmegyünk télen két napra kikapcsolódni, a munkahelyemen megtudtam, hogy jövő évtől nem hosszabbítanak szerződést... szóval minden összejött. De már azóta nem stresszelek. Lemondtam a nagyon akarásról, úgy döntöttem nem próbálkozunk minden nap (www.ciklus.hu -ezt az oldalt ajánlom), jöjjön amikor jönni akar és ha sajnos el akar menni, hát menjen hamarabb mint a 22 hét mikor már látod az ultrahangon a grimaszait és már érzed.

Tanács: menjetek el valahova pár napra, semmi idegeskedés! És jönni fog ! Drukkolok nektek!!!

2011. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, ami veled, veletek történt.

Ebből a szempontból viszont annak örülök, hogy a mi esetünkben időben észre vették a bajt, még mielőtt esetleg összejött volna, utána meg elveszítjük, ennyi idő után nem biztos, hogy talpra tudtam volna állni belőle. Nagyon gratulálok Neked, kívok szép babavárást, jó egészséget!!!!!!!!

2011. nov. 2. 10:59
 8/9 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy probléma gyakran együtt jár az inzulinrezisztenciával. Ezt esetleg még érdemes lenne megnézetned.
2011. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy 3 évig hiába próbálkoztatok. Azért az mindenképpen elgondolkodtató, hogy ha 3 évig próbálkoztatok és nem jött a babóca miért csak most derült ki a pjzsmirigy probléma? Talán nőgyógyászt kellene váltani.

Szerintem 3 éve próbálkoztok és nem 2 hónapja.

A pajzsmirigy alul vagy túlműködés egy egyszerű vérvételből kiderül.

Mielőbbi babásodást kívánok!

Huszonévesen még semmiről nem vagytok lekésve! :)

2011. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!