Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért fontos, hogyha valakinek...

Miért fontos, hogyha valakinek inzulinrezisztenciája van, azt kezeljék? Attól lehet magas valamelyik hormon, ami miatt nem tud az illető teherbeesni?

Figyelt kérdés

2011. nov. 8. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az inzulinrezisztencia gyakran jár együtt a PCO-val, ami rendszertelen mensivel jár, vagy peteérés hiányával (ami nehezíti a teherbeesést), hajlamosít a túl alacsony és túl magas vércukorszintre, ami szintén károsítja a picit (és gyakoribb a terhességi diabetes is, ha nem kezelik), plusz a PCO során a tesztoszteron termelés is magasabb (nálam drasztikus, hormonszint szerint majdnem férfi voltam már), és ez természetesen akadályozza a teherbeesést és kihordást is. Mindenképp nézesd meg magad, és kezeltesd, diéta, mozgás és ha ez nem segít gyógyszer segítségével. Az egészséged az első. Csak akkor tudsz egészséges babának életet adni, ha te magad is mindent megteszel az egészségedért! Hisz belőletek születik! Sok kitarást kívánok!
2011. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én voltam már hormonvizsgálaton,ami tökéletes lett.Endokrinológusnál is voltam.Van peteérésem is,rendszeres a ciklusom.Nincs problémám csak kérdeztem.Majd a dokit is megkérdezem,hogy mi a véleménye,megcsináltassam-e vagy sem.A dokim nőgyógyász és endokrinológus is egyben :-)
2011. nov. 8. 14:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha inzulinrezisztenciád van és nincs kezelve, a magas inzulin tönkreteszi a progeszteront, ami a placenta kialakulásáig a 12. hétig élteti a babát. Meggátolja a beágyazódást is, illetve korai vetélést okozhat. Emiatt kell kezelni. Remélem, nálad nem lesz gond. Sok sikert!
2011. nov. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!