Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért mondják azt, hogy aki...

Miért mondják azt, hogy aki nagyon szeretne babát annak nem fog sikerülni, aki nem annak könnyen összejön? Van-e tudományos magyarázata illetve tapasztalatokat is várok.

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A "tudományos része" a pszichével függ össze. Mert az agyunk sok szempontból képes hatni a testünkre, és így blokkolhat bizonyos folyamatokat.


Viszont ez azért nem törvényszerű. Nekünk 3 tervezett gyerekünk van, az első lehetséges alkalommal összejöttek. Csak egymásra nézünk, és baba van. :o) Szóval valahogy a pár termékenységével is összefügg ez.

2011. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolnám, hogy a testünket tudjuk irányítani, ha például valaki valamilyen betegségben szenved, akkor ha nagyon akarja meg tud gyógyulni (az esetek nagy részében), akkor miért van ez a teherbeesésnél pont fordítva?
2011. nov. 26. 18:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a biológiának van köze hozzá. Egy nő kb 17-18 éves korától nagyjából 25-ig a legtermékenyebb, biológiailag ekkor a legnagyobb az esélye a teherbeesésre. Viszont a gyerekvállalás manapság nagyon kitolódott, nem ritkán 30 felettre, ilyenkor a termékenység már erősen csökken. Szóval mire eljut odáig, hogy gyereket szeretne, addigra már nem annyira termékeny, nehezebben jön össze.
2011. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért van fordítva, mert pl. egy jó orgazmust "nagyon akarni" elég nehéz. Főleg, ha közben a babán agyal valaki...

első

2011. nov. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen szempontból is lehet nézni. Egyetértek. Régen nem volt ritka a 10 gyerek sem. Nem tudni, akkor hány párnak nem jött össze, talán nem készült statisztika még akkor, de biztosan sokan szültek idősebb korban is.
2011. nov. 26. 18:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért azt számítsuk bele, hogy régebben 40 éves korra nemritkán nagymama volt az illető, ma meg sokaknál 40 körül jön az első gyerek... Férjhez adták őket olyan 16 éves korban, és gyakorlatilag csak szülniük kellett. 30-35 éves korra bőven összejön a 10 gyerek.
2011. nov. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Amit még észrevettem, mikor nem koncentrálnak annyira a "babagyártásra", azok akiknek rég nem jön össze és ebben az időszakban sikerül, azok általában a "ne görcsöljünk rá" állapotból csak valami tényleg nagy hatású dologgal tudnak kikapcsolni pl: költözés vagy örökbefogadás stb. Szerintetek?
2011. nov. 26. 19:01
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen mind1 mivel foglalom el magam, ha 1perc szabadidőm van eszembe jut és szerintem akármit csinálhatok nem tud úgy lekötni hogy ne gondoljak rá! És hozzáteszem kifejezetten utálom amikor a több gyermekes anyukák (idősebbek fiatalabbak) azt mondják "ráérsz még" meg hasonló badarságok!
2011. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi nagyon szerettük volna a lányunkat és első próbálkozásra össze is jött. Annyit csináltunk, hogy aktus előtt elmentem wc-re, nem ittam sokat előtte direkt, lefürödtünk természetesen, jó hosszú előjáték volt, hosszú szeretkezés, majd mikor vége volt az aktusnak, akkor 1-2 percig gyertyaállásba voltam, majd aludtam reggelig.

Nem görcsöltünk rá, csak egyszerűen szerettük/szeretjük egymást.


Sokan rágörcsölnek az egészre, annyira akarják már, hogy egyszerűen csak csinálják és várakoznak hátha összejön.

Meg ez a hőmérőzés meg miegymás.. kész vicc.. de, akinek ez kell hozzá, hogy 'biztonságban' érezze magát, akkor hajrá.. egyszerűen csak jól kell éreznie magát az embernek. Görcsösen semmit se lehet csinálni.

2011. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Én speciel nem a "babgyártás" miatt hőmérőzöm. Mi így védekezünk, már több mint 6 éve... :o)

első

2011. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!