Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy terhes vagyok,...

Lehet, hogy terhes vagyok, baj lesz, holnap megiszok 1-2 pohár alkoholt?

Figyelt kérdés

Igazából ha biztosra tudnám,hogy terhes vagyok,akkor fel sem merülne bennem,hogy alkoholt fogyasszak,de most elég bizonytalan vagyok.

3 napja késik a mensim és ma csináltam egy tesztet,de nem a reggeli vizeletből,ez negatív lett.Akkor most biztosra vehetem,hogy nincs baba?Mi van ha a teszt még nem mutatta ki,mert nem reggeli vizelettel csináltam?Most azon filózok,hogy mi van ha mégis terhes vagyok és holnap a szilveszteri bulin meginnék 1-2 pohár italt.Senki ne gondolja,hogy le akarok részegedni,tényleg csak max 1-2 pohárnyi vörösbor,megy egy korty pezsgő a koccintáshoz.Ha esetleg mégis terhes lennék,akkor lehet ebből baj?

Tanácstalan vagyok.Mit tennétek a helyemben?


2011. dec. 30. 17:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Holnap reggel csinálj meg még egy tesztet!Az már tutira kimutaja a babát,4 nap késés után!

Ha negatív akkor ígyál,ha pozítív akkor max.1 kis vörösbort:)

2011. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Lehet "inni" egy picit de NE VOROSBORT!!!!azt ne!!!
2011. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát,igen,amit az első javasolt,az nekem is eszembe jutott,csak az a baj,hogy nincs itthon több tesztem,ma már nem tudok venni sehol,holnap meg mire eljutok az ügyeletes patikába az már megint késő lesz,mert addig nem tudom tartogatni a reggeli pisit.Vagy esetleg csinálhatom úgy is,hogy reggel felfogom az első vizeletet és később azt használom fel a teszthez?Lehet így csinálni?
2011. dec. 30. 17:29
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
Én már 5 hónapja egészen biztos vagyok benne, hogy terhes vagyok, de egyáltalán nem parázok meginni egy deci vörösbort, vagy egy pohár sört, vagy 1 centnyi erőset. Nővéremnek tök kiegyensúlyozott gyereke lett, pedig ő is így volt ezzel. A terhesség első négy hetében a megtermékenyített petesejt (őssejt) még totipotens vagyis "mindent tudó", illetve az első 6 hétben még korlátlan regenerálódásra képesek a sejtjei így az alkohol, cigi, stb. max mondjuk a beágyazódásra lehet hatással, de a babára önmagára nézve nem. Én nem tudtam, annak idején, hogy terhes vagyok, és az első öt hétben két "görbe estém is volt", de mégsem lett semmi baj a beágyazódással sem, a terhességem is egészséges.
2011. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%

A legtöbb mai teszthez nem kell reggeli vizelet. Kérdés, milyet vettél, az mennyire megbízható, és mi volt ráírva, kötelező-e a reggeli vizelet.


A többi a te döntésed:

a) verzió: feleslegesen lemondasz 2 pohár italról és megjön - peched volt, de túléled.

b) megiszod a 2 pohár italt, valószínűleg semmi baja nem lesz a babának, de ha mégis, akkor egész életedben bánni fogod azt a 2 nyomorult poharat.

2011. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%
szia!Én tuti nem innék egy kortyot sem!saját példát tudok mondani a tesztre,az első kislányomnál a nemvárt utáni4.,most pedig -30 hetes vagyok-a nemvárt utáni 5.!nap lett csak pozitív a tesztem,előtte napokon teljesen negatív volt.pont most olvastam egy cikket egy orvosi lapban,hogy már egész kis alkohol is káros hatással lehet a babóra,mivel hozzá sokkal hamarabb eljut,mint te megérzed a hatását.főleg az első 3 hónapban érzékenyek nagyon.én már lassan 3. éve nem ittam semmi alkoholt,mivel a 2 gyerek között csak 2 év lesz,és ugye volt a szopi időszaka,amikor ugyancsak nem javasolt.ki lehet bírni,én beszereztem 2 üveg gyerekpezsit:)nem bizonyított,hogy ártalmas,vagy nem ártalmas kis alkohol,de ha ne adj'isten valami gond lesz a babával,sosem bocsájtod meg magadnak.
2011. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

*A terhesség első négy hetében a megtermékenyített petesejt (őssejt) még totipotens vagyis "mindent tudó", illetve az első 6 hétben még korlátlan regenerálódásra képesek a sejtjei így az alkohol, cigi, stb. max mondjuk a beágyazódásra lehet hatással, de a babára önmagára nézve nem.


Nem tudom, hogy ezt honnan vetted, de ez egy állati nagy baromság.

Az alkohol (gyógyszer, cigi stb.) károsodást okozhat a megtermékenyült petesejtben és zigótában. Jobbik esetben tényleg nem ágyazódik be, rosszabb esetben vetélést okoz.

Nagy kérdés, hogy a kérdező (ha egyáltalán terhes, mert a negatív teszt után erre elég kicsi az esély) esetében a beágyazódás már megtörtént-e...

2011. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%
Ha a baba el akar menni, annak nem az a két pohár lesz az oka... Vannak a "mindent-bele" babák, meg a betegecskék, erőtlenek, akiknek jobb is, ha "átadják" a stafétát egy következő játékosnak. Úgyis hamar szokott jönni a következő terhesség, merthogy a kellő hormonszint már megvan. Én délutáni vizeletből tudtam meg az örömhírt.
2011. dec. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%

17:35 - Azért te is tudsz sületlenségeket írni......

Itt van neked wikipédia, hogy örüljél:

"Az új élet fogantatásakor a kialakuló magzatkezdemény osztódni kezd és a petevezetékben a méh felé vándorolva beágyazódik a fogadására felkészült méhnyálkahártyába. A magzatkezdemény még „mindenre-képes” (totipotens) sejtekből áll. A magzati fejlődés 15. napján kezdődik meg az embrió testet öltése. Az embrióban a sejtek már specializálódnak: idegsejtekké, izomsejtekké, bőrsejtekké stb. alakulnak, mivel ez a feltétele a szövetek, szervek és testformák létrejöttének. Mindezek áraként a sejtek elveszítik „mindenre képes” esélyüket."

2011. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
7hetesen voltam orvosnál ott mondta mi a helyzet, amit gondoltam. Volt már olyan h 2hetet késett. Abban a 2hónapban 2xer jöttünk össze és ittam vbk-t, persze mértékkel mert sejtettem a babát:), de mivel tesztet nem csináltam így nem is mondtam a többieknek lehet baba van, csak a páromnak. Ugy tudom, hogy 1-2pohár sör vagy borkola nem árt. csak részegedésig ne igyál. Egyik ismim terhesen nagyon kivánta a sört este megivott 2-3 dobozzal mert kivánta előtte beszélt erről a nőgyógyásszal és mondta, hogy ihatja,de azért ne napi szinten, és részeg ne legyen.
2011. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!