Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endometriózis műtét után,...

Endometriózis műtét után, mennyi idővel lettetek terhesek? Spontán vagy beavatkozással? Kaptatok valami hozzásegítő gyógyszert? Closty? Duphaston?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 13:48
 1/6 anonim válasza:
Tudom, hogy a duphaston egy fogamzásgátló, de az most arra jü hogy szülessen a gyermek vagy hogy megakadájozza a születést?
2012. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Manka68 ***** válasza:
Úgy tudom, endo műtét után egy darabig lenullázzák a hormonokat, olyan gyógyszert adnak, amivel teljesen leállítják a hormonokat, hogy teljesen elmúljon mindenhonnan az endo, amit esetleg nem tudtak a műtét során eltávolítani. Nem tudom, mennyi időre.
2012. febr. 1. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Manka68 ***** válasza:
Kedves első válaszoló : a duphaston nem fogamzásgátló!!! Sőt, segít megtartani a megfogant terhességet! Nehogy ezzel akarj védekezni!
2012. febr. 1. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Húha, az előttem szóló jól mondja, a duphaston nem fogamzásgátló. Nem állítottak le semmiféle hormont nálam. a closty peteérést segít elő a duphaston pedig segít megtartani a megtermékenyült petesejtet.
2012. febr. 2. 13:29
 5/6 A kérdező kommentje:
vagyis az embriót :)
2012. febr. 2. 13:30
 6/6 Manka68 ***** válasza:

Lehet, hogy nem volt annyira súlyos a probléma, vagy a dokid úgy gondolja, jól kitakarította a nem megfelelő helyen lévő szöveteket. :-)

Azért szokták leállítani, hogy ha esetleg olyan kis darabkák bent maradnának, azok elsorvadnak a hormonhiánytól. Vagy a dokid arra játszik, hogy villámgyorsan teherbe esel, mielőtt az endometriózis kiújulna. Mert sajnos ez előfordulhat. De nézzük pozitívan : ha a közeljövőben babásodsz, akkor ráérsz a szülés után ezzel foglalkozni. :-)Ha a hormonjaid egyébként rendben vannak, és átjárható is vagy, akkor nincs szükséged sem clostira, sem duphastonra. :-)

endos betegeknél óvatosan bánnak a hormonokkal, mert a betegséget is elősegíti. Neked mit mondott a dokid? A természetre bízza, vagy besegít?

2012. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!