Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek pajzsmirigy problémája...

Akinek pajzsmirigy problémája volt, attól számítva amióta kiderült a probléma, mennyi idő múlva sikerült a teherbeesés? Egészséges lett a baba, ha már megszületett?

Figyelt kérdés
Minkét vélemény, tehát a túlműködés és az alul működés is érdekel!
2012. febr. 13. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
5 év után,alulműködésem van,egészséges lett a lányom ,37.héten 3630grammal született.Végig szednem kellett a gyógyszert és 6 hetente ellenőrzésre jártam.
2012. febr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Második szülésem után egy rutin vizsgálat után derült ki hogy nagyon alulműködik a pajzsmirigyem. Ekkor volt a lányom 2 hós szóval igen valószínű hogy már terhesség ALATT is az volt...:(( De semmi baja a lányomnak!! Okos értelmes kislány. 2 éves vagy féléve mondatokban beszél.

Ezután szednem kellett folyamatosan hol kevesebbet hol többet. Épp túl kevésre álltunk vissza mert a tsh-m megint magas lett, amikor terhes lettem a harmadik babámmal, egyetlen alkalomból. Úgyhogy magas tsh-val is teherbe lehet esni. Terhesség és szoptatás alatt is végig szedtem, semmi baja a kicsinek se most amennyit látok belőle még (1 éves szóval nyilván még nem beszél:)) Azért írom ezt a beszéd dolgot, mert a szellemi működésre szokott rosszul hatni az alulműködés.

Születési idő: a nagyobb 40.hétre 4300al , a kisebb 40.+3 ra 4100 al született.

2012. febr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem alulműködik. Attól számítva, hogy elkezdtem a gyógyszert, kb. 8 hónappal később spontán teherbe estem. A kisfiam egészséges, most a második babát várom.
2012. febr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem alul működik,decemberben kaptam meg az amen-t az orvosomtól a babára! Akkor abba is hagytam a gyógyszert, még nincs baba,de még nagyon az elején vagyunk! :)
2012. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Véletlenül derült ki, mikor még csak messzi terv volt a baba, gyógyszert sem kaptam, csupán alaposabban megfigyeltek. Első próbálkozásra megfogantam, ahogy lehetett, mentem dokihoz, kaptam naponta fél gyógyszert (alulműködés) aztán később egy egész szemre váltottunk. A babám napra pontosan született a 40. héten, utána is kellett szednem a naponta 1 gyógyszert.
2012. febr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak a 12. heti vérvételnél derül ki, hogy alulműködésem van, ráadásul valószínűleg autoimmun eredetű. Tehát emellett sikerült teherbe esni. A doki szerint ha megmarad a baba így gyógyszer nélkül (mert inkább ez a veszélyes az elején), akkor baja sem lehet, mert az ő pajzsmirigye már a 8. hétig kialakul, a szellemi fejlődésben a problémát pedig nem önmagában a pajzsmirigy, hanem a jódhiány okozza, de ha szedsz jódtartalmú kismama vitamint és jódozott sót használsz a főzéshez, akkor ez nem is fordulhat elő.
2012. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, én már utolsó trimeszterben vagyok, de persze azóta a gyógyszert is kapom rá.
2012. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Megkérdezhetem kinek milyen magas volt a TSH-ja?

Nekem 2.3 és a dokim szerinte jó.Lassan 1éve nem jön a kistesó,korábban elsőre babás lettem.Minden leletem szuper csak ez gyanús és szerintem ez a mumus.Nem tudom mit tegyek:(

2012. febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!