Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi történik abban az esetben,...

Mi történik abban az esetben, ha új munkahelyre kerül az ember, ahol próbaidős?! De közben kiderül, hogy teherbeesett! Mit csináltatok? Elmondtátok a fönöknek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidő max. 90 nap lehet. Ezen idő alatt mind a munkavállaló, mind a munkáltató azonnali hatállyal indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt. A kismamák munkajogi védelme csak a munkáltatói rendes felmondásra vonatkozik. Előre megjósolhatatlan, hogy a munkáltató hogyan reagál ha bejelented, hogy terhes vagy. Jogszerűen szüntetheti meg a munkaviszonyodat. A barátnőmmel lojális volt a munkáltató, úgy alakították a munkaviszonyát, hogy jogosult legyen az ellátásokra. Gyakorlatilag végig dolgozta a terhességét, szerencsére a munka jellege és egészségi állpota is megengedte ezt.
2009. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!Most kezdek új helyen!Egyenlőre nem vagyok terhes még!De szeretnénk babát,már elég régóta.Hosszú éveken keresztül sajnos nem jött össze!:(Csak szerettem volna tudni,ha netán mégis teherbeesek,pont a próbaidó alatt,akkor mire számitsak!?

Mert dolgozni azért kell,de a babáról se mondtunk még le!

2009. jún. 6. 19:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha próbaidő alatt esel teherbe, akkor szerintem tartsd titokban. Igaz, hogy nem túl etikus, de ha a főnökeid megtudják, tuti hogy még a próbaidő lejárta előtt felmondanának.
2009. jún. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Titkoltam, vkinek mégis szemet szúrt.

Kirúgtak, "nem megfelelő hozzáállás" miatt.

Azonnal elmentem passzív táppénzre, majd a lejártát követő nap m.nélkülire. Onnan mentem szülni. GYÁS-t kaptam, most várom az 1. GYED-emet, remélem, h tényleg jár! (Sokéves folyamatos munkaviszony van a hátam mögött.)

Nem etikus valóban, de a "nem megfelelő hozzáállás" duma sem az! Titkold!

2009. jún. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak.

Azért azt a "nem megfelelő hozzáállást" simán meg lehetett volna támadni ha nincs alapja, márpedig ilyenkor nekik kell bebizonyítani hogy ez tényleg így volt.

MTk:

89. § (1) A határozatlan idejű munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti, ettől érvényesen eltérni nem lehet.

(2) A munkáltató - a (6) bekezdésben foglalt kivétellel - köteles felmondását megindokolni. Az indokolásból a felmondás okának világosan ki kell tűnnie. Vita esetén a felmondás indokának valóságát és okszerűségét a munkáltatónak kell bizonyítania.

(3) A felmondás indoka csak a munkavállaló képességeivel, a munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, illetve a munkáltató működésével összefüggő ok lehet.


Szal nem elég mondani meg is kell indokolni... ez már nehezebb kicsit.


A kérdezőnek.

Én eltitkolnám addig amíg nem lesz a pici legalább 12 hetes a pociban. Bár én asszem ahogy megtudom hogy babás vagyok betegállományba megyek amíg a "kritikus" 12 hét el nem telik. Utána valszeg megint dolgoznék.

Ez a link meg remélem hasznos lesz számodra is remélem ez tényleg így is van:

[link]

2009. jún. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak!

Utáltam ott dolgozni, így kiröhögtem, aláírtam a papírokat, és eljöttem. Előtte 2 nappal gondolkodtam a táppénzen, mivel (2 vetélés után) veszélyeztetett terhesnek számítottam, és az állandó stressztől (is) barnázgatni kezdtem. Két okból nem mentem táppénzre:

1. nem akartam a legnagyobb hajtás közepette sz.rban hagyni mkit,

2. tudtam, h akkor kirúg (próbaidő alatt táppénz?!).

Gondoltam, h majd megpróbálok a 12. hétig óvatos lenni, jobban vigyázni magamra, de dolgozni mindenképpen!

Utáltam a m.helyem, a főnökömet, mégis sokszor "puszira" maradtam túlórázni.

Ennyit a hozzáállásomról. Rosszul esett, mert rám még soha, sehol nem érkezett panasz, de úgy gondoltam, ő most megoldotta a problémámat. Sajnos nem gondoltam bele, h mi lesz azután, fogalmam sem volt, h mit ír a törvény, elvégre nem jogász vagyok, hanem logisztikus. Szülni még nem szültem, munkanélkülin meg pláne nem szoktam lenni!

Mai eszemmel másként csinálnám, de most már ez van.

Hála a sokéves, folyamatos munkaviszonyomnak, meg annak, h nem szakadt meg a biztosított jogviszonyom, kaptam GYÁS-t, és a GYED-hez is kitöltöttem a papírokat, bár még nem kaptam (levelet sem). Május 1-től jár(na), de a munkanélküliben sajnos nem tudtak felvilágosítani, h jár-e. Majd meglátjuk.

Kérdezőnek!

Bocs az off-ért, a hosszú történetért, és azt javaslom, ha összejön a baba, titkold el!

2009. jún. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

23:26-os Köszönöm a linket!Hát igen!Elég egyértelműen leírják a dolgokat!

00:19-es sajnálom,ahogy veled bántak!Valami normális indokot tényleg mondhattak volna!

Szóval,ha netán arra kerül a sor,akkor inkább titkoljam,ha tudom!?Lehet,tényleg nem etikus,de a fönöki kar etikusan viselkedik,ha kiderül a terhesség?A legtöbb esetben nem!Sok éve várunk a babára,3 vetélésen vagyok túl!Ha jön a baba,biztos,hogy nem vetettem el,csak,hogy a munkahelyem megmaradjon!Persze az se lenne egy hátrány,ha normálisan állnának a dologhoz!Aminek ezek után kicsi esélyét látom!:(Ebben az esetben,akkor inkább az lenne jó,ha a 3hónap letelte után lennék terhes!Csak hát nálam nem működik a programozott terhesség!Lehet már jövö hónapban babás leszek,lehet,hogy megint 8évet kell várjak!Ezt én nem tudhatom,csak odafent az égiek!

Köszönöm a válaszaitokat!Legalább már tudom,mire számithatók!

2009. jún. 7. 17:55
 8/9 anonim válasza:
Összejött már a baba:)?
2010. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen!Összejött a babu!Most 7hónapos a kicsi fiú!:)))A legnagyobb csoda az életemben!És még a munkahelyem is megmaradt.Igazán korrekt cég!:)
2011. jún. 17. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!