Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gondoljátok, hogy volt peteéré...

Gondoljátok, hogy volt peteérésem (görbe)?

Figyelt kérdés
33-34 naposak a ciklusaim, volt már rá példa nem oly rég, hogy a 29. napon volt ovum. Most viszont olyan nagyon jellegzetes nyákot (tojásfehérje) nem tapasztaltam eddig. Ma sűrű fehér volt. Az utolsó két nap,amikor megemelkedett a hőm, nem aludtam valami jól, ezért is fordult meg a fejemben, hogy esetleg csak ennek lenne betudható a magas hő? [link]
2012. máj. 14. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37 fokos alaphő nagyon magas. Orvoshoz kéne menned egy pajzsmirigy kivizsgálásra.
2012. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A doki nem mondott semmi negatívat a hőre és szokott lenni peteérésem. Hormoneredményeim rendben vannak, ha pedig szükséges, lesznek még kivizsgálások. Egyébként nem szájban mérem,ahol mérem, ott amúgy is magasabb, mint szájban. Ha vissza számolunk 5 tized fokot, gondolom, rendben van. Ha kérhetem ne ezt elemezzük, ha pedig így nem kapok választ, elfogadom. Volt már rá példa, hogy csak lehurrogtak, mikor reagálni próbáltam a hozzászólásokra... Egyébként köszönöm válaszod, bízom benne,hogy rendben van a pajzsmirigy. Esetleg ez a hormonokból kiderül?
2012. máj. 14. 18:42
 3/13 anonim ***** válasza:

Ahová a gép húzta, ott nem volt ovud.

A 31-32 nap között lehetséges, de ez csak holnap, vagy holnap után fog kiderülni.


Ha hüvelyben mérsz, az kb. ugyanolyan, mint ha szájban mérnéd, ha végbélben, akkor az egy ici-picivel lehet magasabb.


Nekem nem tűnik nagyon magasnak alapból, inkább csak az a furcsa, hogy ilyen hosszú a ciklus.


Viszont együttlétetek nem volt pont ott, ahol jó lett volna, még a környéken sem, így én babát nem saccolok, ha holnap vagy holnap után kiderül, hogy megvolt az ovu...

2012. máj. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Bocs, a kérdésre tényleg elfelejtettem válaszolni, nem szándékosan tettem. Az ovud tényleg ott van, ahol a második írja. Viszont annyit hozzátennék:

"Nagyon magas alaphömérséklet utalhat a pajzsmirigyhormonok túltermelödésére (cover line 36,8 fok felett).

Szimptómák: szívdobogás, idegesség, reszketés, félelemérzet, hangulatváltozások, sírós hangulat, megmagyarázhatatlan súlycsökkenés, gyakori éhségérzet, nyughatatlanság, kialvatlanság, alvási zavarok, ciklusproblémák (PMS, ciszták, hosszú ciklus, kimaradó tüszörepedés magas ösztrogénszint mellett, gyenge vérzés), hasmenés, megnövekedett libidó."


Ha a tünetekből csak pár is jellemző rád, akkor érdemes elbeszélgetni az orvosoddal. Ugyanis nőgyógyász által kért hormonlelet nem mindig tartalmaz pajzsmirigyhormonokat. A nővéremnél (akinek szintén ez a baja) is 1 év, mire babát vállalhat.

2012. máj. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszönöm válaszod. Én is gondoltam arra, hogy később lehetett és akkor valóban nem voltunk együtt :( Ez tényleg később derül ki, főleg akkor, ha megjön a menzi,mert a hőmérőzés alapján kiderült az, hogy a luteális fázisom az 16 napos mindig (eddig legalábbis az volt :),így vissza lehet számolni, hogy mikor is volt tulajdonképp az ovu.


Végbélben mérem.


a ciklus nem nyúlik mindig ilyen hosszúra. Általában 33, 34,vagy 35. napra meg szokott jönni. MA van a 33. nap, de még nincs jele...

2012. máj. 14. 19:00
 6/13 A kérdező kommentje:
jajj, bocsi, legutolsó válaszom a 4-es válaszolónak szólt.
2012. máj. 14. 19:01
 7/13 A kérdező kommentje:
ezt megint elnéztem! a 3. hozzászólónak írtam.
2012. máj. 14. 19:02
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló, köszönöm válaszod!

Talán sokakra jellemző abból a tünetlistából jó pár, azt hiszem ez alól én sem vagyok kivétel. Bízom benne, hogy nincs vele gond. Melyik hormonról van esetleg szó? Hátha nézték. Nővérednek miért csak egy év múlva lehet babát vállalni,ha kérdezhetem? Mi lombikra készülünk egyébként, ezért is írtam ,hogy ha szükséges, akkor biztos csinálnak még vizsgálatot (pajzsmirigyest is, ha kell). egyébként a lombiknál is van jelentősége?

2012. máj. 14. 19:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Nővéremnél ez a második eset, hogy előjött és a mostani elég kemény volt, a szíve miatt. Nagyon magas volt a pulzusa és folyton beteg volt. Mikor rájöttek, hogy mi baja lehet, akkor az orvos mondta, hogy egy év mire teljesen rendbe jön. Habár a gyógyszerek hatására sokat javult az elmúlt hónapokban, azért még érzi, hogy nincs teljesen rendben.
2012. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom, szegényt :( és kívánom, hogy mihamarabb rendbe jöjjön!
2012. máj. 14. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!