Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha teherbe esek pajzsmirigy...

Ha teherbe esek pajzsmirigy alulműködéssel, lehet attól problémamentes terhesség, egészséges baba?

Figyelt kérdés

Röviden a sztorim: kiderült, hogy magas a tsh-m, 4.94.

Előtte 2 héttel(vagyis 1 hónapja) volt egy vetélésem, vagy biokémiai terhességem. Vagyis kiderült, hogy babát várok, s rá 4 napra megjött. Utro nem tudta megmenteni. Az orvosom továbbküldött endokrinológushoz, de azért annyira nem látta volna szükségesnek, én erősködtem. Először azt mondta szedjek csak jódot, aztán meglátjuk. De endokrinológusnál még nem voltam, nehéz időpontot kapni, még várnom kell 2 hetet, mire talán elkezdik kezelni.

A nőgyógyászom szerint a vetélés és a pajzsmirigy alulműködés között nem volt összefüggés, nem is drasztikusan magas a tsh-m. Azt mondta, próbálkozzunk tovább a babával. Aztán elkezdtem sokat olvasni a neten, s mindenki azt írja, ez nagyon magas, 2 alatt kell kb lennie, veszélyes így a babára, stb.

Ezért elmentem egy másik nőgyógyászhoz, mert nem tudtam kinek higgyek.

Az meg a másik véglet volt, nagyon megijesztett, hogy ez nagyon rossz érték, nem szabad így teherbe esni, menjek, és ultrahanggal is nézzék meg a pajzsmirigyemet, stb. Fel akart írni fogamzásgátlót.(amúgy eleve nagyon unszimpi volt..)

Most adott 2 orvos, az egyik azt mondja hajrá a babával, a másik tilt.

2 véglet, de kinek higgyek?

Így is van esély, hogy a napokban terhes lettem, mert volt pém, együtt is voltunk. Persze az nem garancia, de kis esély.

Ha így sikerült, tudnak gyorsan gyógyszert adni, s ha megmarad a baba, minden rendben lehet vele?

Nagyon köszi, hogy végigolvastál!


2012. máj. 15. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is alul működik.Igaz nekem már jóval a terhességem előtt kiderült ez a betegség,szedek is rá gyógyszert.Nekünk 9 hónap után sikerült a kislányunk.Valószínűleg ez is befolyásolta,bár akkor nekem erről fogalmam se volt.Az endokrinológusom soha nem mondta hogy ha akarok gyereket akkor az értékekre még jobban kell figyelni.Nekem mindig 2 alatt volt.Mégis 9 hónap kellett hozzá hogy teherbe tudjak esni.A terhességem alatt is végig kellett szednem a gyógyszert.És egészséges kislányom született,aki már 26 hónapos.

A 4,94 szerintem tényleg sok.Mindenképpen menjél el először egy endokrinológushoz,biztos kapsz rá gyógyszert.És ha beállnak az értékeid a baba is sikerülni fog.Ha ilyen értékkel sikerül teherbe esned nem biztos hogy megfog maradni.

2012. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 alatt kell lenni a TSH-nak mindenképp, én is endokrinológust javaslok. Gyorsan beáll. Pici bogyó, éhgyomorra kell szedni, terhességnél emelik nagyobbra és sűrűbben néznek TSH_t.

Én is szedem.


27 h km

2012. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na én a másik véglet leszek:)

Első babámnál nem volt semmi baj a pajzsmirigyemmel.

A másodiknál már valószínűleg alulműködött de senki se nézte!! Simán 2 hónap alatt teherbeestem a lányommal.

Mikor 3 hónapos volt már nagyon rosszul voltam, és kiderült 4.95ös a tsh-m, t3 t4em a béka feneke alatt volt.

Szóval azt nézve hogy hónapok alatt változik az érték, mert ez egy lassan változó érték és folyamat a dokim szerint- tuti terhesen is már megvolt.

Ennek ellenére egy gyönyörű, okos egészséges 2.5 éves múlt lányom van abból a terhességből. Tényleg, legokosabb gyerekem minden anyai elfogultságot félretéve. Anyáknapján verset mondott, kis meséket simán visszamond.1éves kora óta beszél csacsog, 10 hónaposan már járt.

Folytatva a történetet, 3 hónapos korától elkezdtem gyógyszert szedni (L thiroxin jött az évek óta tartó gyógyszerbeállítás, túl sok volt 100 aztán 50 túl kevés stb.)

Spirállal védekeztünk, nem akartunk harmadik babát.

Volt egy 6 hónap ( a lányom 1 és 1.5 éves kora között) amikor egy vérvételem kimaradt (3 havonta járok kontrollra) így 6 hónapja szedtem a 0.25 öt ami megint kevés lett.(mint kiderült később). A spirál mellett babás lettem, amikor a lányom másfél volt.

Végülis megtartottuk kis őrlődés után.

Mentem az endokrinológushoz ismét hogy most hogyan tovább, akkor csináltak egy vérvételt 12 hetes terhesen és megint 4 felett volt a tsh-m....

100at szedtem végig az L tiroxinból a terhesség alatt.

Szülés után a 6 héttel vették le újból a vért most meg megint túl sok a 100, már csak 50et szedek.

Úgyhogy az én történetemből épp az látszik hogy magas tsh-val is teherbe lehet esni és semmi baja nem lesz a babának ha szeded a gyógyszert!!!

Az hogy a lányommal való terhességemnél valóban alulműködött e a pajzsmirigyem, ugye nincs bizonyítva és azt se tudom hogy a lányomnál fog e ez vmi bajt okozni felnőtt korában hogy neki is rossz lesz a pajzsmirigye vagy ilyesmi. De egyenlőre nem úgy néz ki mintha baja lenne tőle.

2012. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem akkor nem fogunk védekezni. Amúgy sincs semmi garancia arra, hogy teherbe esik az ember..

Természetesen megyek az endokrinológushoz hamarosan.


Amúgy az a furcsa nálam is a dologban, hogy nekem is van már egy másfél éves Kisfiam, s a jelekből nézve nekem már előtte is alulműködött, vagyis így voltam terhes úgy tűnik..Egészséges kisfiú

2012. máj. 15. 22:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval mindig rendszertelen mensesem volt, világ életemben fáztam, most is mindig 35-35,5 között mozog a testhőmérsékletem. Fáradt vagyok állandóan..
2012. máj. 15. 22:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Leírom röviden az én történetemet. 4 évig próbálkoztunk a férjemmel, a tsh-m valahol 2 és 3 között volt, az akkori dokim azt mondta, rendben van így. Meddőségi kezelésekre jártam évekig. Volt egy 10. héten elhalt terhességem, majd kb. 1 évre rá egy korai vetélésem. Én utólag úgy gondolom, a pajzsmirigy okozta ezeket, ugyanis végül eljutottam egy endokrinológushoz és elkezdtem gyógyszert szedni, lement a tsh-m 1 alá. Már nem is jártam meddőségi kezelésekre, erre pár hónap után spontán teherbe estem. Azóta is szedem a gyógyszert (Letrox) és már a második babát várjuk :)

Szerintem inkább várj még, menj el az endokrinológushoz. A nődokik nem értenek hozzá úgy, mint ő (tisztelet a kevés kivételnek). Szerintem az első nődokidnak nincs igaza, igenis nagyon magas és lehet összefüggés.

2012. máj. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
harmadik vagyok, igen az egy dolog hogy magas de nekem úgy jött át hogy leginkább az a kérdése hogy ha most időközben esetleg sikerül a baba ( a magas tsh mellett is aminek megvan az esélye) akkor lesz e baja a babának. Én erre írtam hogy valószínű semmi baja se lesz, és úgyis szednie kell majd végig a tiroxint. Sőt nem tudom nálatok hogy van, de nálunk az endokrinológián 2-3 hónapos várakozás van, de ha terhes vagy akkor egy két héten belül már fogadtak is.Úgyhogy hamar dokihoz kerül az ember.
2012. máj. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6. vagyok. A kérdezőnek már volt egy vetélése, ahogyan nekem is volt kettő. Én emiatt várnék a helyében, amíg beállítják neki a hormonszintjét, nem kockáztatnék még egy vetélést. Pár héten már igazán nem múlik a dolog. Az más kérdés, ha már most is terhes, akkor remélhetőleg idejében megkapja a hormonpótlást (ahhoz is kell egy kis idő, hogy a szervezete reagáljon rá), és megmarad a baba.
2012. máj. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!