Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek 18 évesen gyereket...

Szerintetek 18 évesen gyereket vállani helytelen?

Figyelt kérdés

3,5 éve vagyunk együtt a barátommal, eljegyzett, de az esküvőt csak min. 1,5 év múlva rendezzük meg.

Nagyon szeretjük egymást és sokszor beszélgettünk a baba-"project"-ről..

Párom már nagyon szeretne egy picúrt, én is de még nemvagyok benne nagyon biztos... Szerintetek?

18L

2OF


2012. máj. 29. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem életkorfüggő. Amíg nem vagy teljesen biztos, amíg nem akarod minden nap, minden percben, addig ne. Tök ráértek még! :) Várd ki, amíg megérsz rá, addig pedig éljetek boldogan kettesben!
2012. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem helytelen, de azért nem is a legjobb ilyen fiatalon.

Legyen meg a kellő háttér, legyen szakmátok, munkátok, kicsit éljetek még és majd utána.

Ismerek fiatal, gondos, rendes anyukákat, tehát nem arról van szó, hogy hülye, aki fiatalon szül, viszont sokkal több felelősség, aggódás, nehézség is van a gyereknevelésben, mint az ember gondolná, főleg ha túl hamar szül.

Ha ragaszkodtok az esküvőhöz, akkor legalább azt megvárnám, hogy meglegyen, és mindenképpen 20 év felett szülnék.


Ja, és ha bizonytalan vagy, akkor az egyértelmű, hogy még várnod kell. Ne "nyomás hatására" vállalj babát, mert párod szeretné, hanem várd meg míg majd közösen szeretnétek. Akkor jön el a megfelelő idő.

2012. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj, de szerintem igen!18 éves vagy!Fiatal.Most élvezheted az életet kötetlenül.Még csak most lettél nagykorú!Ő az első barátod, ilyenkor persze hogy nagy a szerelem!!De a barátod is nagyon fiatal, és a férfiak későn érnek.

Én is így voltam az első barátommal,eljegyzett(ezt-azt tervezgettünk)és hirtelen bulizni vágytam és annyira nem bántam meg hogy nem kötöttem le vele az életem!

Egy gyerekhez igen biztos anyagi háttér kell!

Én határozottan lebeszéllek róla!

Viszont ez a te életed és neked kell helyes döntést hozni!Semmiről nem késtek le ha még vártok vagy 2-5 évet!!

2012. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még várjatok 1-2 évet, és csináljatok közös programokat használjátok ki az időt, és ha már mindketten szeretnétek akkor vágjatok bele. Mint ahogy írták ez nem a korodtól függ, hanem legyen egy kis anyagi háttér, egy kis tartalék mert nagyon sokba kerül egy baba!

De ha benned van kétség és még nem szeretnéd akkor ne vágj bele!:)

2012. máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miből tartanátok el? Én 18 évesen biztos nem vállalnék. Nem egy olyan anyukát ismerek, akik nagyon fiatalon vállaltak babát, aztán kb. 10 év múlva döbbentek rá, hogy nem élték ki magukat, akkor kezdték, és ennek a gyerek látta kárát. Persze ezt nem úgy írom, hogy ez az általános, de sajnos nem 1 ilyen példa van a környezetemben. Szerintem várj!
2012. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Eldöntöttük hogy még várunk pár évet :))
2012. máj. 29. 14:40
 7/7 Hyperactyve válasza:
Nagyon helyes! Én terhes lettem 18 évesen. 3 éve voltunk együtt, elhatároztuk megtartjuk minden jól ment már nagyon vártuk nagy szerelem stb még is elhagyott 30 hetesen. Akármennyire szeret ahogy mondja vagy gyereket akar lehet gondol egyet és változik benne valami. Ne szúrd el az életed várjatok még úgy a jó.
2012. jún. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!