Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vékony nyálkahártya ellenére...

Vékony nyálkahártya ellenére megtörténő fogamzáskor fennáll a veszélye a korai vetélésnek? Mivel előzhető meg?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom járt így, azt mondták neki az orvosok pár hónapja, hogy annyira vékony a méh nyálkahártyája, és rendszertelen a ciklusa, hogy nem tartják valószínűnek a stimuláció nélküli teherbeesést. Ennek ellenére az első alkalommal, mikor nem védekeztek, teherbe esett.. Most 6 hetes, dokihoz még csak most pénteken megy. Gondolom, szóba kerül majd az, hogy kell-e segítség a megtapadáshoz, de tehet addig is vmit természetes módon?
2012. jún. 5. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
én a helyébe ahogy megtudtam volna hogy terhes vagyok, elmentem volna dokihoz. Ilyen esetben szoktak adni Utrogestant, ami segít megtartani a babát. Reméljük nem lesz semmi gond addig, meg azután sem.
2012. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak a hét elején vált biztossá, és csak holnapra kapott időpontot. Megmondom neki, hogy mindenképp beszéljen erről a dokival, ha ő nem térne ki rá.
2012. jún. 7. 08:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta, hogy ha vékony a nyálkahártya akkor nagyon magas az esélye a vetélésnek. Ilyenkor nyálkahártya erősítő gyógyszert szedetnek a kismamával az első 12 hétben.

Hát ne haragudj, de szerintem azonnal rohanjon az orvoshoz, mert minden nap, minden óra számít. De ez csak akkor áll persze, ha bizonyítottan túl vékony a nyálkahártyája.

2012. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az (aggódó) válaszokat.:) Igazatok is van, bár sztem ő maga nem gondolt ebbe bele, nem volt eddig jártas a témában, és figyelmeztettem erre is. Viszont nagy szerencséjére megvastagodott normál mértékben (még a doki is csodálkozott), és minden ok, nem is kapott semmilyen gyógyszert. Hát, reméljük minden rendben is marad!
2012. jún. 13. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!