Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, akinek hosszútá...

Van itt olyan, akinek hosszútávú/komolyabb problémát okozott a fogamzásgátló tabletta (vagy egyéb hormonos készítmény) szedése/alkalmazása?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. abbahagyás utáni gondokra (hajhullás, pattanások), rendszertelen ciklusra és emiatt esetleg nehéz teherbeesésre.
2012. jún. 5. 14:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
66%
Hormonzavaros lettem a tablettától. Híztam 50 kilót és majdnem trombózist kaptam... Szerintem ez épp elég egy életre! Azóta se birok lefogyni, ha belebetegszek akkor se! :-/
2012. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
73%
3 hónapig szedtem csak a fogamzásgátlót. Ez alatt sikerült 16 kilót híznom, pedig semmivel nem ettem többet mint előtte! Miután abbahagytam évekig csak másik hormongyógyszer (closty) mellett volt menstruációm. A babát is csak 2 és fél év után sikerült összehoznunk. Ha végre kibújik a pocakból és már nem fog szopizni akkor se fogok egy darabot se beszedni a fogamzásgátlóból. Ennyit nem ér meg nekem a kényelmes sex, lehet máshogy is védekezni!
2012. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ez azért elég durva. Megkérdezhetem, hogy:

Előtte nem voltak hormongondjaid? (Rendszertelen vérzés pl.) Mikor kezdted el? Meddig szedted? Mennyi idő után okozott bajt?

2012. jún. 5. 15:16
 4/38 anonim ***** válasza:
96%
Igen nekem 16 évesen írtak fel (Tri-regol), mert mindig nagyon görcsöltem és nagyon véreztem. 3 évig szedtem. 19 voltam amikor a párommal eldöntöttük, hogy babát szeretnénk,de most 26 leszek és még mindig nem sikerült. A dokim szerint teljesen leállította az lh termelésemet, így csak clostyval van peteérésem.
2012. jún. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Sajnálom ezeket a sztorikat, nagyon durvák...

Mindenkinek gyógyulást kívánok, aki pedig szeretne, annak mihamarabb babát!

Köszönöm a válaszokat, de várom a további történeteket!

2012. jún. 5. 15:46
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
A második vagyok. Nekem is Tri-regol-t írt a doki és 18 évesen kezdtem szedni a többit már leírtam.
2012. jún. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szednék mégegyszer fogamzásgátlót! Azt mondják, hogy nagyon kevés a hormontartalmuk, meg ilyenek. Az lehet,de az biztos, hogy sok ember szervezetére visszafordíthatatlanul káros! Sokan örökre meddők maradnak, vagy legalábbis nagyon sokáig nem jön össze a ababa. Szerintem ne halgassatok ilyenekre, hogy? "Ahogy abbahagytam, rögtön összejött!" Mert lehet, hogy valakinél ez így van, de másnál lehet hogy soha nem fog összejönni a baba, bárhogy is szeretné... Ismerősöm közel 15 évig szedett erősebb fogamzásgátlót, szünet nélkül. Most meg nem sikerül neki a baba. Mensese is megváltozott, nem olyan, mint előtte volt. Felborult a hormonháztartása. De nem is kell ilyen sokáig szedni, hogy ez bekövetkezzen. Elég kevesebb ideig isű, hogy felboruljon! Na mindegy, én sem szedném be mégegyszer, szerintem nálam is közrejátszik az, hogy szedtem és hogy nehezen jön a baba. Pedig én szüneteket is tartottam...
2012. jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
79%
Én 8 évig szedtem folyamatosan fogamzásgátlót, és semmi bajom sem lett! Nem híztam, bőrproblémáim nem voltak, se előtte, se utána. Próbálkozás előtt 4 hónappal abbahagytam a szedését, és az 5. hónapban össze is jött a kisfiam, aki most 2 hónapos. Akinek problémát okozott, nagyon sajnálom, de szerintem nem ez az általános, hisz akkor nem nagyon alkalmaznák! Remélem, rendbe jöttök! 26N
2012. jún. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Első vagyok. 17 voltam mikor elkezdtem. És 20 évesen már túl kórházi kezelésen, stb. Amit le is írtam.

Az utolsónak igaza van. Nem mindennapos dolgokról beszélünk. Van akinél semmi problémát nem okoz a tabletta szedése. Van aki nagyon pórul jár vele.

Egy biztos. Nem tudhatod melyik csoportba tartozol, csak ha már szeded és telik az idö.

Sajnos erre jobb magyarázatom nincs. :-/

2012. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak van igaza! Sajnos nem lehet tudni melyik csoportba tartozol!
2012. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!