Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most pár hetes terhes vagyok,...

Angyal023 kérdése:

Most pár hetes terhes vagyok, az elsö gyerekemnek márciusban jár le a gyes viszont a második februárban születik meg akkor én gyedet fogok kapni vagy gyest a második babával?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 06:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A második babára is ugyanúgy jár a TGYÁS és a GYED, mint az elsőre, valószínűleg az összeg is ugyanaz lesz (ha esetleg kértél és kaptál GYED kompenzációt, az sajnos nem fog járni a második baba után).

2012. jún. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tehát akkor nem gyest kapok köszönöm a választ
2012. jún. 14. 06:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor kapsz újra tgyást, majd gyedet, ha él a munkaviszonyod.


Viszont az összeg szempontjából kalkulálnod kéne, mert ha minimálbérnél többet kerestél, akkor mihamarabb menj el táppénzre gyes helyett, mert ha idén végig gyesen maradsz, akkor mindegy, milyen sokat kerestél, a minimálbér lesz a gyed alapja.

2012. jún. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem minimálbért kaptam márciustól vagyok gyesen a munkahelyemen fizetés nélküli szabadságon vagyok
2012. jún. 14. 08:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor jobban járnál a táppénzzel, mint a gyessel, mert ha maradsz gyesen, akkor nem lesz több a gyed a második babára, mint a minimálbér 70%a.
2012. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ha viszont elmegyek táppénzre akkor a gyed alapján számolják a táppénzt? még esetleg jobban is járhatok mint a gyessel?
2012. jún. 14. 09:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a gyed alapján számolják a táppénzt, mert egyik ellátás sem lehet alapja a másiknak. Mivel nem kaptál bérjövedelmet, a táppénzt az alapján a jövedelem alapján fogják megállapítani, amiből anno a gyedet számolták.


És igen, mindenképpen jobban jársz a táppénzzel, mint a gyessel, amennyiben a bruttó béred több volt, mint 50 ezer forint.

2012. jún. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat minél hamarabb elintézem
2012. jún. 14. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!