Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas ANTI -TPO-ra írt valakin...

Magas ANTI -TPO-ra írt valakinek gyógyszert orvos? Ha igen mit, és milyen orvos?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az antiTPO azt mutatja csak, hogy autoimmun-e a betegséged. De ebből önmagában nem derül ki, hogy milyen betegséged van. Pajzsmirigy esetleg? Mert arra írnak gyógyszert igen.
2012. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az első válaszolónak igaza van, a pajzsmirigy betegséged eredetét mutatja, ha magas az anti-TPO a szervezetedben. Erre az értékre nincs gyógyszer, csak annyi, hogy autoimmun eredetű gyulladásod van, tehát feltehetőleg a pajzsmirigyed alulműködik (legalábbis nálam így van). Az alulműködést lehet kezelni, a szükséges hormont (thyroxin) pótolják. Én euthyroxot szedek, de talán a letrox is ugyanaz. Endokrinológus írja fel, utána pedig már a háziorvos is, ez egy életen át tartó kezelés.
2012. júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A TSH-m rendben van,csak az ANTI-TPO-m lett magas(89)és a Kaális dokim szerint íratnom kell rá gyógyszert.De én is úgy tudom hogy ez nem kezelhető,hanem csak jelzi a gyulladást.Szóval akkor erre nincs gyógyszeres kezelés:(
2012. júl. 17. 18:03
 4/4 anonim ***** válasza:

második vagyok. Azért nézesd meg UH-n a pajzsmirigyed, mert a TSH, T4, T3 nekem is szokott ugrálni (pl. volt, hogy 1 körül volt a TSH-m, aztán egy hónap múlva majdnem 4). Az, hogy pillanatnyilag jó, nem biztos, hogy azt jelenti, hogy folyamatosan jó. Egy UH megállapítja, hogy echoszegény, göbös, stb-e. És állítólag a T4 a legfontosabb, és annak az elmozdulásából tudnak következtetni a TSH változására is. Egyszer olyat is olvastam, hogy autoimmun pm.betegségben ugye folyamatosan pusztul a pm, és amikor nagyobb darabok pusztulnak, akkor átmenetileg akár túlműködésbe is átcsaphat, mert sok hormon szabadul fel. Tehát önmagában a TSH nem informatív. De ez nem tudom, mennyire igaz.

Amúgy a 89-es érték nem vészes, nekem 1300 körül van az anti-TPO-m.

2012. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!