Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg szükségem van a...

Tényleg szükségem van a Merckformin XR-re? Nem elég a diéta és a mozgás?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdek besokallni a sok gyógyszertől, amit szedek. Prolaktinra és TSHra kell, az tuti.

De a 2 órás terheléses cukrom 5.3 (az éhgyomri 5), a terheléses inzulinom 20 (az éhgyomri 3.9). Túl sokat nem is változtak az értékek, amikor semmit nem szedtem IRre, akkor is hasonló volt.

Sajnos vannak szédüléseim és van bennem egy belső feszültség is, amit nem tudom, melyik gyógyszer okoz, de valami nem OK. Legszívesebben kidobnám a kukába az összeset. Ilyen áron kell nekem gyerek? A páromat sem akarom elveszíteni, hogy ilyen lettem, amilyen. Amíg semmit nem szedtem, addig sem sikerült, de legalább élveztük az életet, meg tudtam inni egy pohár bort, vagy megenni egy süteményt. A dokimmal majd beszélek, de gondolom ragaszkodni fog a gyógyszerhez.



2012. szept. 23. 07:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit írsz, az valóban cukor-inzulin gond. A szédülés és feszültség is. Nem csak a gyógyszert kell beszedni, a diétát is tartani kell mellette, mert az lesz az eredménye, hogy nagyon leesik a cukrod/inzulinod megemelkedik és rohamod lesz, mint amit most is leírtál. Valahogy a diéta és gyógyszer aránya elcsúszott nálad.

Nekem fél éve működik ez, az elején nálam is voltak rosszullétek, de azért, mert hibákat követtem el, azt gondoltam, elég a főbb irányvonalakat betartani a diétában. Hát nagyon tévedtem. Azóta jól vagyok.


Az "ilyen áron kell nekem gyerek?" kérdésedre nem reagálok. Nem esne jól, amit mondanék.

2012. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Én 9 hónapja szedem a gyógyszert, diétázom és mozgok. Fogynom nem kell. A diétát úgy értsd, hogy nagyon is betartom: napi 5x kajálok, figyelek a gyors és lassú arányokra, reggel sosem eszem, vagy iszom gyors CHt. Csoki, süti (rendes cukros) nem volt azóta a számban, ahogyan alkohol sem.

Egész egyszerűen csak ki vagyok akadva, hogy az eredményt nem látom, sőt az utóbbi időben még szarabbul is vagyok.

Nem tudom, mit kell még tennem ahhoz, hogy gyerekünk legyen. El vagyok keseredve.l

2012. szept. 23. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!