Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mindenképp szükséges a 21....

Mindenképp szükséges a 21. napi vérvétel?

Figyelt kérdés
A doki azt mondta, hogy majd meglátjuk milyen a 3. napi és ha az rendeben van, akkor nem kell még 1szer elmennem vérvételre. 21. napival nem azt lehetne látni, hogy volt-e egyáltalán ovulációm?
2012. okt. 1. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem, a 21. napin leginkább azt nézik, van-e elegendő sárgatest-hormonod ahhoz, hogy esetleges terhesség esetén meg tudd tartani a babát.

Nekem a 21. napon 3 mm volt a nyálkahártya, és nagyon alacony volt a progeszteron-szint, így kaptam hormonpótlást, hogy beálljon a rendszer.

2012. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És azóta sikerült a baba?
2012. okt. 1. 13:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, de inszeminációval, mert konkrétan 0 volt a progeszteron, a maximális dózist kaptam a 12. hétig.
2012. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy Nálatok már van baba:)
2012. okt. 1. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Köszi, már majdnem 3 éves!

Most tervezzük a kistesót, voltam is dokinál, és megint vacak lett a 21. napi, megint kaptam gyógyszert.

2012. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nekem a héten kell mennem a 3. napi kiértékelésére. Kíváncsi vagyok mit mond a doki. Remélem nincs nagy gond.

Ebből már látszódhat, ha vmi baj van? Vagyis hogy eddig miért nem sikerült a baba?

2012. okt. 1. 15:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a kivizsgálás elején vagytok.

Párod kiskatonáit nézték már?

Illetve sok nőgyógyász nem tartja fontosnak első körben, de érdemes a pajzsmirigy-értékeket is megnézetni (T3, T4, TSH), valamint egy terheléses cukrot csináltatni, még akkor is, ha nincsenek PCOS tüneteid.

2012. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Illetve a ciklus 13. napján érdemes hüvelyi uh-t csinálni, hogy lássátok, hány mm vastag a nyálkahártya és van-e értékelhető méretű tüsző.
2012. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy volt-e peteérés, nem lehet a 3. napi vérvételből megállapítani. Ahhoz kellene a 21. napi is.
2012. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Ma elmentem a 3. napi eredményemért, ami a doki szerint rendben van. Nem küldött 21. napira, viszont terheléses cukorra igen.

Ami nekem kicsit furcsa, h mondtam neki, h nem vagyok biztos benne, van-e egyáltalán tüszőérésem és erre sem mondta, h 13. napon meg kellene nézni, h mi a helyzet. Bár egy kicsit én is túloztam, mert azt mondtam h kb 1éve próbálkozunk sikertelenül, ez nem teljesen igaz, mert kb. csak fél éve. Azt javasolta hogy csinálni kellene átjárhatóságit. Reméltem mielőtt ide jutok, legalább megnézi, h van-e ovulációm. Szerintetek mit csináljak?

2012. okt. 2. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!