Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A röntgen vagy más sugárzás...

A röntgen vagy más sugárzás hogyan árthat a terhességre?

Figyelt kérdés
Pl.: tüdőszűrés? Nagyon korai, 2-3-4 hetesen, amikor szinte még ki sem derült a terhesség.
2009. aug. 7. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem valßoszinü, hogy ártott, mert ha igen, akkor megszakadt volna a terhesség. Az elsö néhány hétben mindenféle ártalom vagy károsit, de akkor elpusztul az embrió, vagy nem árt és tovább fejlödik a terhesség. (Ugyanez érvényes a fejlödési rendellenességekre ebben az idöszakban)
2009. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen.
2009. aug. 7. 21:52
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Ez nagyon nagy butaság amit az első válaszoló írt.

Én fogyatékos intézetben dolgozom,ha így lenne nem lenne hatalmas várólistánk.

A röntgen pl kromoszóma törést és egyéb genetikai elváltozásokat okozhat.És nem igaz,hogy addig nem árthat amíg nagyon fiatal a terhesség,sőt,az akkor ért ártalmak meghatározhatják a fejlődést.

Tehát ha sugárzás éri az anyát,és a babát még sejt állapotában,akkor megváltoztathatja a génállományát,kromoszóma törést ezáltal fogyatékosságot okozhat,amit előre nem biztos,hogy meg tudnak mondani,hogy össze egyeztethető-e az élettel.

Ezért kérdezik meg általában tüdőszűrőn a nőktől,hogy nem terhesek-e,mert ha csak a gyanú fenn áll nem szűrnek meg.

Ha már túl vagy rajta akkor lutri,vagy ártott vagy nem,ez csak később derül ki,van,hogy a gyerek több éves korában.

Nagyon sok fogyatékosságról ami nagyobb korban válik egyértelművé,nem tudják már vissza követni mi lehetett az okozója,de pl ilyen vizsgálatok is köztük lehetnek.

Ha ilyen veszély áll nálad fenn,csináltass amniocentézist(a középső gyerekemnél csináltak ki lehet bírni,bár van kockázata),ez kiszűri a bajok nagy részét a durva elváltozásokat,de nem mindent ez sem sajnos.

2009. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Ehhez képest 150 egységnyi sugárdózis alatt még nem tapasztaltak magzati károsodást, pedig Hirosima óta figyelik a sugártalmat szenvedett nőket/kismamákat. 500 egység fölött lehet számolni magzati károsodással. Van egy küszöbdózis, ami alatt nem lejet igazolni a fejlődési rendellenességek gyakoriságát. Az USA-ban nyomon is követték azoknak a rákbeteg várandósoknak a sorsát, akik nem vetették el a gyermeküket, hanem megszülték. Az ő körükben sem nőtt a fejlődési rendellenességgel született gyermekek aránya a teljes lakossághoz képest, ez azért már sokat elmond, nem?


Magyarországon a biztonsági határt 100 egységnél húzták meg. Egy tüdőszűrő, hasi röntgen vagy fogröntgen meg csak 10 sugárdózis. nem at ujjamból szopom, orvosgenetikus véleményét írom. (Czeizel Endre) 100 egység alatti sugárterhelés alatt orvosilag nem indokolt a terhességmegszakítás.


A sugárzás tényleg okozhat kromoszómatöréseket, de egy tüdőszűrőnél sokkal nagyobb agad kell hozzá. A magzati károsodásokért nem ezt kell felelőssé tenni elsősorban, hanem:

- az anya és apa életkorát

- terhesség alatti dohányzást, alkoholizálást, drogfogyasztást

- rubeola, toxoplazmózis, egyéb terhesség alatti fertőzéseket

- magas lázat

- egyes gyógyszereket (összesen 41 a többezer közül)


Minden tiszteletem a tiéd, kedves második válaszoló, de hiába dolgozol ott, ahol, bizony tévedsz az okokat illetően.

2009. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát pedig a mi orvosainknak ez a véleménye.

Engem sem engedtek megszűrni egyik terhességem alatt sem a 3 közül,pedig nekünk kötelező évente a szűrés.

És pont akkor magyarázta el az egyik dr bácsink amit leírtam.

Hm,talán a lottón nyerték a diplomájukat,de te biztosan okosabb vagy náluk.

Én nem kockáztattam,és nem is tenném,ahhoz túl sokat láttam már...

2009. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én se mennék tüdőszűrőre, ha el tudom kerülni, minek a besugárzás, ha nem muszáj. De nem is riogatnék másokat feleslegesen. Nem lesz semmi baja a babájának.
2009. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyébként nem vagyok okosabb, bár nekem nem egészségügyből van diplomám. de míg a dohányzás, láz, toxoplazma stb magzatkárosító hatásait igazolni, bizonyítani lehet, addig a nagyon alacsony sugárdózisét nem, akárhol is szerezték azok a doki bácsik a diplomájukat.


És jól tették, hogy nem engedtek téged megszűrni. de azért azt kijelenteni, hogy terhesség alatti sugárterhelés miatt vana szellemi fogyatékosok többsége, ez erős túlzás, amit igazolni kellene. Pl egy tanulmánnyal, felméréssel, vagy statisztikával, amit belinkelsz.

2009. aug. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Húúúúúú nem vagytok semmik! :) Azért ezen ne vesszetek össze! Érdekes dolgoakt írtatok! Köszönöm szépen! Elvileg a megfoganás után a 16. napon voltam szűrésen. Gondolkoztam rajta, hogy menjek-e, de mivel volt 1 napos vérzésem (az 5 nap helyett), elmentem. Sajnos a munkahelyemen nem díjaznák, ha azért nem megyek el, mert terhes vagyok. Persze én sem akarnék rosszat a magzatnak! Sőt! De remélem ilyen korán még nem ártottam semmit. Ha egyáltalán babás vagyok. Már volt egy igen halvány tesztem 2 napja, a hétvégén újra tesztelek. Elvileg 4 hetes lehetnék....
2009. aug. 8. 08:05
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja még valami. A dohányzás, alkohol, és egyéb kárósító hatások szerencsére nálam egyáltalán nem állnak fenn. Egészséges életet élek. Nem akarom mérgezni sem magamat, sem a leendő gyermekeimet.
2009. aug. 8. 08:07
 10/11 anonim ***** válasza:
2013. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!