Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A GYED-hez a 365 nap munkavisz...

A GYED-hez a 365 nap munkaviszonyból lehet a fele táppénzen töltött időszak is a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Szeretnénk minél hamarabb már babát, szeretnénk elkezdeni készülni az ő foganására. Idén augusztus közepén kezdtem el dolgozni, szerintetek mikortól lehet teljesen nyugodtan próbálkozni?

2012. nov. 7. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Táppénz nem lehet sajna alapja semmilyen juttatásnak (tgyás, gyed).
2012. nov. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A törvényben munkaviszonyról írnak, nem arról, hogy a munkaviszonyt munkával vagy táppénzzel tölti e az ember, és hogy a szüléskor legyen meg a jogviszony.
2012. nov. 7. 21:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Már nyugodtan próbálkozhattok. Abban igaza van az elsőnek, hogy a táppénz nem alapja sem a tgyásnak, sem a gyednek, csak neked nem ez volt a kérdésed:)


Minden olyan nap beleszámít, amikor ált a munkaviszonyod, függetlenül attól, hogy az adott napon dolgoztál, szabin voltál, vagy táppénzt kaptál.

2012. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem, gyed jár akkor is ha táppénzen vagyok 6 hónapot is akár, de a gyed összege attól függ mennyit kerestem ténylegesen, ezért nem mindegy hogy mennyit vagyok táppénzen? Nem az számít mennyi a hivatalos fizetésem, hanem hogy pontosan mennyit kerestem az alatt a 365 vagy több napon összesen, átlagosan? Bocsi ha hülyeség amit kérdezek, de sajnos nem értek ehhez egyáltalán, eddig nem volt állandó munkám, nem voltam még soha táppénzen. Viszont a munkám olyan fizikai jellegű amit nem szeretnék, nem akarok, nem lehetne terhesen végezni.
2012. nov. 7. 21:49
 5/9 anonim ***** válasza:

A gyed összegét úgy állapítják meg, hogy megnézik, mennyi jövedelmed volt az igénylést megelőző évben. Ha ebben az időszakban nem volt 180 bérezett napod, akkor megnézik, hogy az igénylést közvetlenül megelőzően volt-e )tehát ha pl. most igényelsz gyedet, de 2011-ban nincs 180 bérezett nap, mert pl. táppénzen voltál, akkor megnézik hogy 2012-ben volt-e. Ha igen, akkor ennek a 180 napnak a jövedelmével számolnak).


Ha egyáltalán nem volt 180 bérezett nap, akkor megnézik, miért nem volt. Ha azért, mert nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) táppénzt, tgyást, gyedet kaptál, akkor az utoljára kapott ellátás alapja lesz a gyed alapja. Minden egyéb esetben meg a minimálbér (persze ha a béred ennél kevesebb volt, akkor a béred lesz az alap:D)


Nálad a táppénz azért számít, mert ha táppénz előtt dolgozol 180 napot, akkor az ezalatt keresett jövedelmed alapján állapítják meg a táppénzt, de ha nem dolgozol ennyit, akkor a minimálbér alapján.


Plusz azt se felejtsd el, hogy mivel most kezdtél dolgozni, nem lesz elég a biztosítotti időd a korlátlan táppénzre, vagyis te majd annyit lehetsz táppénzen, amennyit előtte dolgoztál - ha dolgozol 4 hónapot, akkor további 4 hónapot lehetsz táppénzen. Utána sem kell visszamenned dolgozni, csak ellátást nem fogsz kapni.

2012. nov. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő választ! Így most már tisztán látom a dolgokat, és értem, mi hogyan alakul.

Akkor az az érdekem, hogy legalább 1 évet tisztán dolgozzak, mielőtt táppénzre mennék, hogy a fizetésem után állapítsák majd meg a gyed-et.

Köszönöm még egyszer.

2012. nov. 8. 17:46
 7/9 eszter0 válasza:
egem is erdekelt ez a kerdes mert en is ebben a lebenn vagyok vagyis marcisban telik az evem es en most vagyok 9 hetes kismama vagyis akk0or azt jelenti h en szulesig appenzen lehetek ugye?
2014. febr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia én most vagyok 7 hetes kismama, de már mire születik meglesz a 2 év munkaviszonyom.

Ha neked már megvan az egy éved, szerintem elmehetsz te is táppénzre, de nem tudom biztosan.

2014. febr. 13. 19:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehetsz táppénzen, de ha nem várod meg, hogy meglegyen a folyamatos egy éved, akkor csak annyi ideig kaphatsz táppénzt, amennyit dolgoztál előtte. MOndjuk így is kitart szülésig, hiszen már 11 hónapod van :) És tekintve, hogy így is úgy is csak 50% lesz a táppénzed, akár holnaptól is elmehetsz.
2014. febr. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!