Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A terhesség előtt és az első...

A terhesség előtt és az első trimeszterben ti vásároltatok a babának?

Figyelt kérdés
Mit vettetek használtan és mi az, amit - persze ha van rá lehetőséged - de jobb újjonan venni??Miért?
2012. dec. 6. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi egy darab 62-es bodyt vettünk, amikor elhatároztuk, hogy szeretnénk babát.

Minden mást a harmadik trimeszterben szereztünk be, bár a dolgok 95%-át örököltük, kaptuk, illetve kölcsön kaptuk.

2012. dec. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok babonás, de úgy eszembe nem jutna semmit sem venni, hogy még csak tervben a baba!

Meg addig sem vennék semmit, míg ne nem töltöm a 12 hetet, mert addig elmehet a baba, valamint míg nem tudom fiú e vagy lány, nem tudom milyet vegyek!

2012. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megértelek. Én viszont teljes mértékben úgy állok a babához, hogy nem lehet másképp, csak hogy Ő egészséges és gyönyörű lesz!Mindig csak pozitívan!!!:-)Eddig bejött az életemben és ez az álmomis kell, hogy teljesüljön!
2012. dec. 6. 18:54
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok terhes, de már vettem pár dolgot, ami jó árban volt. Nem hiszek a babonákban. Ha esetleg mégsem lesz rá szükségem, hát lesz kinek odaadnom. Akkor ilyen alapon, ha valaki áthoz egy zsák babaruhát, akkor dobjam ki, mert jajj, mi van, ha...?
2012. dec. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A babonákban én sem hiszek, de ha a terhesség tervezésekor bevásároltam volna, akkor 6 évig porosodtak volna a babacuccok. Szerintem teljesen felesleges előtte vásárolni.

Én mindent újonnan vettem a terhesség második felében, illetve a baba megszületése után. Nem volt kitől "örökölnünk", idegentől pedig nem szeretnék használtat. Igyekszem mindenből jó minőségűt venni, de ésszel, hülyeségekre nem szórom pénzt. Nem is igazán van olyan, amit megbántam. Nincs zsákszámra ruha, csak amennyi kell és mindet hordta is a babám.

2012. dec. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem 17 évesen Apukám vett egy fa járókát, mert nagyon szép volt, és nem akarta otthagyni. :)) Aztán később lett 3 fiam. :))
2012. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tica0121 ***** válasza:
Mi vettünk a terhesség előtt is kis játékot, mert nagyon megtetszett, illetve aznap is vettünk egy kis kesztyűt, amelyik nap pozitív lett a teszt. Most vagyok az ötödik hétben (tudom ez még nem valami előrehaladott), de mi lassan elkezdünk vásárolni, mert én nem akarok semmit a végére hagyni. Feltérképezzük, hogy mit, hol és mennyiért tudunk beszerezni. Sok mindennél nem számít, hogy fiú lesz vagy lány, illetve igyekszünk mindenből uniszexet vásárolni, mert szeretnénk második babát is. Használtan valószínűleg fogunk vásárolni, de azért meg fogjuk nézni, hogy honnan, illetve csak olyat, amit ki tudok fertőtleníteni megfelelő módon!
2012. dec. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amikor megtudtam, hogy babát várok vettünk egy-két dolgot a férjemmel. Nem nagy dolgokat, csak kissapkát, zoknikát. Amibe szerelmesek lettünk.

Sajnos a 12. héten kiderült, hogy nem él a baba. Nem vagyok babonás, sose voltam. Nem azért hal el a baba mert vásároltam neki.

De ha újra állapotos leszek, akkor tuti nem fogok venni semmit min. a 24-26. hétig. Nagyon rossz volt becsomagolni ezt a pár holmit is és szidtam magam, hogy miért kellett megvennem.


Mindenkinek kívánok gondmentes, boldog babavárást.

2012. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

csak a második trimeszterben kezdtem el vásároli, és először a nagyobb dolgokat vettem meg, mert azt akartam letudni. babakocsi, kiságy, bútor - tehát amik nagyobb utánajárást igényelnek és amiken 10ezreket lehet spórolni. A bútort újonnan vettem, a kiságyat matraccal együtt ismerőstől használtan, a babakocsit meg vaterán.


Az apróságokat, ruhákat, pár száz forintos tételeket sztem a szülés előtt kb két héttel vettem meg egy kupacban, ruhát vettem használtan és ismerősöktől is kaptam, a többit (körömvágó, hajkefe, textil pelenkák stb) újonnan vettem.

2012. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem vettünk neki semmi-t 38 hetesen vásároltunk be. Mindent újonnan vettem.
2012. dec. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!