Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Cica és a babavárás "megfér"...

Cica és a babavárás "megfér" egymás mellett?

Figyelt kérdés

Van egy cicánk, 10 éves, fajtiszta, gyönyörű, szobatiszta természetesen, külön kis WC-vel, oltott, ivartalanított, egyszóval egy kis társ.

De eldöntöttük, hogy babát szeretnénk!Ami gond, hogy én megnézettem már, nem estem át a toxoplazmán(amit nemcsak macskától kaphatunk el) és nem tudom...nagyon kicsi a lakásunk, így a macskát nem tudom "kikerülni", minden nap érintkezek vele a lakásban, a terhesség alatt is fogok.Nem szeretném odaadni, mert már nem fiatal és imádom, de belegondolni sem merek, hogy emiatt beteg lehet a baba....szőr, stb. biztosan marad a szőnyegen...A férjem takarítja az almot.valaki hasonló helyzetben??Tanácsoljatok valamit!!!


2013. jan. 4. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!Két macskám van és lakásban tartottak most vagyok 29 hetes terhes.

Semmi bajom nincs a macskáktól annyi hogy most a párom takarítja a macska WC-t.

Annyira figyelj csak majd hogy a pocakod környékén ne ugráljon mert az viszont nem tenne jót!

2013. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én több helyen is olvastam, hogyha nem alszik Veletek egy ágyban, és nem Te takarítod az almot, akkor végül is semmi akadálya.


Egyébként vérből mutatták ki, hogy nem vagy még átesve a fertőzésen?

2013. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem alszik velünk a cica, van külön fekhelye (nem is a szobánkban)és mindiga férjem takarítja az almot naponta többször is. Fertőtlenítjük a WC-t minden alomcsere után. Ezenkívűl fertőtlenítő kendőt nagyon sokat használok, törölgetek mindent már most:-)De napközben azért bejön a szobába nyilván és akkor van hogy ráfekszik az ágyra (be van ágyazva az ágynemű) az ágyneműre sose engedem, azt nem szeretem. Igen, vérvételből mutatták ki, sajnos nem estem át a fertőzésen.
2013. jan. 4. 20:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem estem át még toxoplazmán, pedig 27 éve vannak macskáim.

Amikor terhes lettem, az volt a fontos, hogy az almot ne én takarítsam, figyeljek a higiéniára (pl. gyakori kézmosás). De oltott, benti cicánk van, aki tisztán van tartva.

Gyerekszoba, hálószoba nem az ő területe, de amúgy minden nap találkoztam vele, simogattam, dorombolt a pocakom mellett.

Nem volt soha semmi gond.

Terhesség alatt 3x néztek toxoplazmát, mind negatív lett.


Most 2,5 éves a lányom, és pl. ma is elmondta többször, hogy imádom a cicát, imádom! :)

Jó barátok lettek, fejlődésére nézve szerintem a cica jó hatással volt.

Egy időszak volt nehezebb, amikor lányom kúszott és minden szőrt összeszedett, pedig naponta ezerszer mostam fel.

De ez egy rövid időszak volt, minden más jó volt. Mind terhesség alatt, mint gyerkőc mellett.

Nem akartam, nem is lett volna szívem kitenni a cicánkat!

Így szerintem a legfontosabb, hogy a higiéniára figyelj, és nem lesz gond.

2013. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SaraZs ***** válasza:
15 èves a cicàm, 7,5 hònapos a babàm. Toxoplazma tesztem negatív volt legnagyobb meglepetèsemre, hiszen gyerekkorom óta cicàk vesznek körül. 51 m2 lakàsban lakunk, a terhessègem alatt a fèrjem takarította az almot. Mivel egèsz nap a kislànyommal vagyok, így egyszerűen leveszem a kezèről a szőrt, ha vèletlenül ràkerül. Babàm egyèbkènt kb. kèt hete rettenetesen el kezdett èrdeklődni a cica irànt. Ha a cica nyàvog, a kislányom abba hagyja a szopit, a jàtèkot, fülel. Ha meglàtja mosolyog, nagyon szereti.
2013. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Egyébként legutóbb én már mondtam a nőgyógyászomnak, hogy nem szívesen válnék meg tőle...azt mondta ne izguljak, a terhesség alatt többször nyomon követjük majd a toxoplazmát és tartsam be a higiéniát, mint eddig. Van viszont még egy félelmem, hogy a cica esetleg egy óvatlan pillanatban ráugrik a babára....nekünk csak egy szoba van, így szinte lehetetlenség elzárni a macskát (nem tudom hova)...nektek nem zavarta a baba sírása a cicát??
2013. jan. 5. 10:38
 7/8 anonim ***** válasza:

A macska le sem t.ojta mit csinál a baba. :)

A babát sem zavarta a macska.

Elvoltak egymás mellett mint a csuda.

Most már nagy a lányom, most már megtalálták egymást, és a cica örül, hogy vakargatja a lányom, lánykám meg boldog, hogy van kit szekálni. :)

Mondjuk nálunk az volt a jó, hogy nem egy szoba volt.

2013. jan. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, biztos aranyosak együtt!:-)Cicám nagyon okos, hamar megtanulja, ha valamit nem szabad, akkor nem teszi. Egyébként sokat is laszik. Biztos a kora miatt is. Képtelen lennék megválni tőle, nagyon szeretem. Remélem ellesznek együtt!
2013. jan. 5. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!