Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kis korkülönbség a gyerekek...

Kis korkülönbség a gyerekek közt, mennyire nehéz? 5 hónapos baba mellett teherbe esni? Ki hogy tervezte, véletlen volt? Két picurral, vagy a terhesség alatti rosszullétekkel hogy ment az életed?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a 2 kisebb között 1 év 2 hét a korkülönbség, szóval még szoptattam a 3 hónapos lányomat, amikor terven felül becsúszott a legkisebb fiam. Nekem soha nem voltak rosszulléteim, így erre nem tudok válaszolni. A terhesség vége felé a derekam és a hátam fájt elég sokat, mert a lányom igényelte, hogy kússzak-másszak vele játék közben, emeljem, stb. Pechünkre egy 3 emeletes lift nélküli ház tetőterében laktunk akkor. Hát nem mondom, hogy leányálom volt naponta akár többször megmászni az emeleteket gyerekkel és babakocsival együtt. A gyomorégés minden terhességem 6. hónapjától megvolt, ez korkülönbségtől független. Érdekes módon, a fogaim gyorsabban romlottak, viszont a hajam azóta sem volt olyan gyönyörű dús és egészséges, mint abban a 9 hónapban.

Amikor a fiam megszületett, a legtöbb nehézséget az okozta, hogy a lányom még nem járt. Egy séta megszervezése 2 gyerekkel 2 kocsival, komoly logisztikai feladat volt.:-)) A féltékenység a szokásos mértékű volt, semmi extra rapli, vagy hiszti. A lányomat nagyon kiborította, hogy amikor szülni mentem, nyom nélkül "eltűntem". Szegény anyukám kétségbe volt esve, mert imádták egymást, de a lányom sem enni, sem aludni nem akart, teljesen depressziós lett. Magyarázták neki, hogy mi a helyzet, de alig múlt 1 éves, mit értett belőle? Később úgy "összenőttek", hogy sokáig ikreknek nézték őket, és az ovit is egy csoportban járták 2 évig. Most már egyetemisták:-))

2013. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs, ez kimaradt. A házimunkában annyi könnyebségem volt, hogy vettünk egy mosogatógépet, és hetente kétszer jött takarítani vasalni egy fiatalasszony. Egy év elteltével ő is babát várt, veszélyeztetett terhes lett. Nem igazán volt kedvem mással kísérletezni, és utána már megoldottam egyedül. A páromnak pedig egész héten írtam a bevásárló listát, és egy héten egyszer hazacipelt mindent, amire szükségünk volt az étkezéshez, és háztartáshoz.
2013. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez lényegében olyan mintha ikreid lennének. Én ikresektől érdeklődnék ők hogy oldották meg hogy csinálták mennyi segítségük volt ha volt mit érdemes megtenni eleinte pl. kaja rendelés hogy ne kelljen főzni, meg ha nagyon ki vagy készülve fáradtságtól stb akkor legyen kire bízni őket míg alszol egyet vagy játszani elviszi vki a nagyobbat stb.

Végülis akinek ikrei vannak valahogy az is megoldja, nyilván mindenki egyet tervez na de ha 2en lesznek, akkor sincs más választás mint egyszerre nyomatni a 2 babával a dolgokat:) ezt most csak arra írom hogy ez nekem nem lenne ok abortuszra hogy ilyen hamar jön a másik baba.

2013. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!