Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bonyolult helyzet: GYES alatt...

Monchie kérdése:

Bonyolult helyzet: GYES alatt egy második baba? - Segítség!

Figyelt kérdés

2011-ben közös megegyezéssel elküldtek a munkahelyemről amint megtudták, hogy terhes vagyok. Ezután 1 hónap passzív táppénzen voltam, utána egyből egyéni vállalkozó lettem (100 e Ft-tal bejelentve), de veszélyeztetett terhesség miatt végig táppénzen voltam.

Előrehozottan kértem a TGYÁS-t (2011.08.02-től). Kislányom 2011.08.23-án megszületett, a GYED idén augusztusban lejár, viszont szeretnénk még egy babát még az idén.

Ha ez összejön, akkor mire számíthatok? Mekkora lesz a GYED összege? Az anyasági támogatást újra igénybe lehet venni, ugye?



2013. febr. 3. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem anno úgy mondták, hogy gyes nem lehet egy következő juttatás alapja. Így ha gyes alatt szülsz, akkor az első baba előtti keresetedet veszik alapul a gyed számításához.

Az anyasági támogatás természetesen jár, ha meglesz a 4 pecséted.

2013. febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezek szerint az összegben nem lesz semmilyen változás? Ugyanúgy jogosult leszek a TGYÁS-ra is?
2013. febr. 3. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Viszont, ha több mint 180 napot vagy gyesen, akkor a minimálbért veszik alapul sajnos. Ezért jobban megéri táppénzen lenni.
2013. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha még él a vállalkozásod, akkor igen, jogosult leszel újra tgyásra, majd gyedre.


A tgyás alapja a vállalkozói kivéted ( a 100 ezer Ft) lesz. A gyed alapja meg vagy ugyanez, vagy a 98 ezres minimálbér. Gyakorlatilag párszáz Ft különbség lesz, ha többet vagy gyesen 6 hónapnál, ha nem.

2013. febr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még megvan a vállalkozásod? Mert ha nincs élő munkaviszonyod akkor nem jár gyed csak gyes.
2013. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Ha ez év december 31-ig megszületik, akkor az is maximum 130 nap GYES-t jelent, így ha jól értem, akkor elvileg az összeg nem fog változni.
2013. febr. 3. 23:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha 2014. július 16-ig megszületik, akkor sem fog az összeg változni, mert ebben az esetben 2013 lesz az irányadó időszak, amikor csak 130 nap gyes volt. Sőt, ha teherbe esel, és táppénzre mégy, akkor tök mindegy, mikor szülsz, az összeg ugyanaz lesz.
2013. febr. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!