Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik azért fordultak orvoshoz...

Akik azért fordultak orvoshoz mert rendszertelen volt a menstruációjuk, azoknak mit mondott az orvos? Milyen vizsgálatokra küldtek?

Figyelt kérdés

35-50 nap között szokott megjönni és így elég nehéz összhozni a babàt. Igazábòl azt sem tudom, hogy van e peteérésem vagy hogy mikor van,mert nincs semmi folyásom meg más jel amiből kiindulharnánk.

Van már egy lányunk de rá is több mint 2 évet vártunk. De most elhatároztam hogy orvoshoz fordulok, mert nem normális hogy ilyen össze vissza jön meg.



2013. febr. 13. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász semmit nem segített. CSináltatott eszetlenül labort, majd azt mondta, semmi gond. Hát, enyhén szólva nevetséges volt. Egy barátnőm tanácsára endokrinológus-belgyógyászhoz fordultam (ami nekem meglepő volt, hogy jobban értett a ciklusomat befolyásoló hormonok vizsgálatához, mint a nőgyógyászom). A problémáimat ő fedezte fel és ő is kezel a mai napig. A nődokim meg otthagytam. Laborom volt, többször is, ultrahang, 3 pontos cukor és inzulinterhelés, fizikai vizsgálat, minden, ami elérhető, hogy teljes képet kapjon rólam.
2013. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Cickafark-palástfű teázást próbáltad? Sok nőnek segít rendbehozni a ciklusát. 2 hétig mindennap 1 bögre cickafark teát kell inni. Aztán a 16. naptól kezdve másfél-2 hétig meg palástfű teát. A cickafarkban természetes ösztrogén van, ami segíti a peteérést. A palástfű, pedig erősíti a méhet és progeszteron szerű hormont tartalmaz, ami segíti a beágyazódást, illetve a terhesség megtartását. Első trimeszterben is sokan isszák még! Ha ez sem segít, akkor orvos tud segíteni.
2013. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne teázzon, aki nem tudja, mi baja van, mert többet árthat, mint használ. Nem szerettem soha azt, hogy a "szomszédnak bevált, szedd te is". Az emberi test reakcióinak biológiai oka van. Ez meg kideríthető orvosi segítséggel. Ha nem komoly, akkor egy rendes orvos javasolja is a teázgatást, természetes gyógymódokat. Csak meg kell keresni a megfelelő segítséget. Az én orvosom magától javasolt gyógynövényeket, gyógyszer helyett. De előtte tudtuk, hogy mire is adja, nem csak vakon lövöldözött!
2013. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Cickafark-palástfű teázást próbáltad? Sok nőnek segít rendbehozni a ciklusát. 2 hétig mindennap 1 bögre cickafark teát kell inni. Aztán a 16. naptól kezdve másfél-2 hétig meg palástfű teát. A cickafarkban természetes ösztrogén van, ami segíti a peteérést. A palástfű, pedig erősíti a méhet és progeszteron szerű hormont tartalmaz, ami segíti a beágyazódást, illetve a terhesség megtartását. Első trimeszterben is sokan isszák még! Ha ez sem segít, akkor orvos tud segíteni. Ott azt hiszem vérvétellel indul a történet, amiből hormonszinteket néznek, illetve hüvelyi UH. Aztán kb felírnak valami gyógyszert,ami előidézi a peteérést. Mindenesetre előbb a természetesebb módszert próbálnám meg.
2013. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hupsz...a javítást kétszer küldtem el. Na mind1. Nem igazán értek veled egyet. Egészségügyben dolgozom. Az orvosok sokkal többet tudnak ártani a sokszor feleslegesen felírt bazi nagy adag gyógyszereikkel. Nem véletlenül használták régen is ezeket a gyógynövényeket. Jó nyilván tüdőgyulladásra nem teázni kell, ezt belátom. Igazság szerint hülyeség itt vitázni, mert úgyis a kérdező maga fogja eldönteni mit csinál. Nekem megvan a véleményem a dokikról, mert sokszor maguk sem tudják mit csinálnak, csak magabiztosan előadják. Szép napot nektek! És a kérdezőnek mielőbbi babásodást!
2013. febr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen orvoshoz fordulok, ha ebben a hónapban nem sikerül. Egyszer próbáltam teázni, még jobban öszzezavarta a dolgokat.
2013. febr. 13. 10:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a problémám,mindig megjött,de sosem tudtam egy vagy 2 hónapot várjak rá :) Az orvosom vérvizsgálatot csinált,hormonokat megnézte,nagyjából ennyi.A válasza az volt:,,Ne aggódjon,minden rendben,,.Enyhén fel is idegesitett,mert én sem tudtam,hogy mikorra időzitsük az együttlétet,stb.Elkezdtem szedni a Folsavat,C,B6,E vitaminokat,Cinket(csak neten utánnaolvastam mindegyik vitaminról külön külön,hogy mire jó,és amiben a peteérést olvastam,meg ilyen női dolgokat,az alapján kezdtem szedni).Nekem egy nagy csodának számitott,mivel egy hónap utánn elkezdett rendszereződeni a ciklusom,3 hónapig 33-35napra megjött,nem is hittem a szememnek.Na akkor a párommal a 4. hónapban belevágtunk a projekbe,pont akkor jött haza külföldről,azt hittem a 12.napon volt ovum,a doki szerint általában akkor van,de szerencsére pont a 15.-en volt és elsőre összejött a baba :) 10hkm
2013. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 frászkarikaborsó ***** válasza:

Ugyanez volt a gondom, a nőgyógyász megnézett ultrahanggal, megállapította hogy PCOS vagyok, és hazaküldött azzal hogy nem tud mit csinálni, majd ha babát akarok akkor hormonkezelés (amikor kiderült a cikluszavar, még nem akartam babát). szerencsére több eszem volt annál és elmentem egy endokrinológushoz aki elküldött terheléses cukor vizsgálatra és néztek hormonokat is, megálappította hogy inzulinrezisztenciám van, kaptam gyógyszert és mozogni meg diétázni kellett (illetve kell azóta is). 1 év alatt rendbe jöttek a hormonjaim, utána kezdtünk próbálkozni, negyedszerre terhes lettem.


A lényeg hogy endokrinológushoz menj, ne nőgyógyászhoz, mert ez nem az ő szakterületük.

2013. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt! Elsőre sikerült a baba! Csodálkoztunk is!
2013. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szerencsés vagy utolsó! Gratulálok nektek!

Sajnos nekünk 2 év után és egy vetélés után született meg a lányunk!

Remélem most szerencsésebbek leszünk!

Mindenesetre megpróbálom a vitaminokat, hátha segít!

2013. febr. 14. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!