Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy képes egy orvos az...

Hogy képes egy orvos az abortuszra?

Figyelt kérdés
Hogy tud elvenni egy életet?Nem érez semmit amikor látja a darabjait műtét után?Mindenki azt mondja,hogy egy nő,hogy tud elvetetni egy magzatot,azt senki nem kérdi,hogy egy orvos hogy tudja megtenni!
2013. febr. 13. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Mert ez is hozzátartozik a munkájához

Ha nem képes rá, akkor ne menjen orvosnak. A katonák háborúkban tényleg embert ölnek.

Én egy injekciót sem mernék beadni, nem is megyek orvosnak.

2013. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt a pénz nagy úr, másrészt valakinek ezt is meg kell csinálnia.

Egyébként egyre több orvosról hallani, hogy nem vállalják.

2013. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is kérdés marad, azt hiszem örökre. A nőt sem értem és az orvost sem. Persze a missed ab az teljesen más tészta. Én a magam részéről soha nem lennék abortuszra képes.


Kétlányos 27hkm.

2013. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Biztos nekik sem könnyű. Pláne h egyik percben egy baba életéért küzd, vagy éppen segíti a világra, másik percben pedig elveszi....De mindig vannak olyan esetek, amikor ez a legjobb megoldás...Minden munkának van árnyoldala is, de attól még el kell végezni. Sztem csak úgy lehet, h érzelmileg totál elszeparálják magukat a dologtól. Különben beleőrülnének.
2013. febr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Egy orvosnak,aki abortuszműtéteket csinál ez a feladata.Ha valaki a vér láttán rosszul lesz,vagy nagyon gyenge a lelke nem lesz műtőorvos,sebész,bármit írhatnék.Mellesleg abba gondolj bele,hogy a tévében látod,hogy meghal egy ember.Nagyon sajnálod,de olyan nagyon mély nyomot nem hagy benned,mert nem is ismered.Ott voltak azok az ikerbabák,akik nyáron meghaltak.Borzasztóan sajnáltam a szüleit,és a kislányokat is,és figyelemmel kísértem az állapotukat,de annyira nagyon-nagyon nem rázott meg a hír,az én életem megy tovább.Mikor hallottam kissé szomorú voltam,mellen vágott a hír,de ennyi.Egy orvos szerintem hasonlóan van ezzel.Abba meg nem szeretnék belemenni,hogy néha egy abortusz jobb döntés,mint sem hogy éhezésben,vagy egy 12 éves "anyukával" nőjön fel a gyerek.
2013. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Amíg a törvény megengedi az abortuszt,addig az orvosnak munkaköri kötelessége elvégezni.Amúgy nem szívesen csinálják,nem is túl kedvesek a kórházban sem azzal,aki ezért van ott.
2013. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

6

Én köztük dolgozom (most ugyan gyeden vagyok) Soha nem tapasztaltam, hogy udvariatlanok, vagy "nem kedvesek" lettek volna egy abortuszra érkező nővel/lánnyal az orvosok, vagy nővérek. Nem szórakozásból mennek oda az emberek, általában megfontolt, nehéz döntés, szerencsére azért empatikusabbak az emberek attól, hogy éreztessék velük, hogy szerintük nem helyes.


Persze, hogy nem szívesen végez az ember abortuszt, mennyivel szebb feladat segíteni valaki világrajöttét, mint megakadályozni, hogy egy baba fejlődjön. De senkinek semmi joga ítélkezni. Orvosnak pláne nem. Hallottam nem egy szomorú történetet. A legtöbb esetben ez a legjobb döntés. Vagy a legkevésbé rossz. Persze aki szerint 14-16 évesek is szüljenek, vagy szülessen meg a 6. gyerek is a kolompár családba, esetleg az anya kockáztassa az egészséget az gondolja csak így. Szerintem van elég nyomorgó lelkű gyerek már a világon.

2013. febr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem munkaköri kötelesség. Megtagadhatják. Dokim sem végez!
2013. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen,épp most olvastam,hogy van orvos aki nem csinálja meg.Biztosan erős idegrendszer kell hozzá.Én sem tudnék egy tűt sem beleszúrni senkibe.
2013. febr. 13. 15:19
 10/16 anonim ***** válasza:
5-ös, azért egy kicsit más tészta, ha híradóban hallassz rémhíreket és nem ráz meg annyira, meg az is más, ha te magad oltod ki egy magzat életét! Nem minden orvos képes rá, olvastam olyanról is, aki kifejezetten élvezi! Az egy szörnyeteg, szerintem!
2013. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!