Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy képes egy orvos az...

Hogy képes egy orvos az abortuszra?

Figyelt kérdés
Hogy tud elvenni egy életet?Nem érez semmit amikor látja a darabjait műtét után?Mindenki azt mondja,hogy egy nő,hogy tud elvetetni egy magzatot,azt senki nem kérdi,hogy egy orvos hogy tudja megtenni!
2013. febr. 13. 14:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
60%

Elsőnek: A katonák a háborúban parancsra öltek, nem saját önszántukból. És nehogy azt hidd, hogy nem volt utána mellékhatása, jónéhányan soha nem tudták feldolgozni az eseményeket, és/vagy pszichopaták lettek.

Ennyire ne egyszerűsítsük már le a dolgokat!!

2013. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Arról az orvosról én is hallottam,aki azt mondta,hogy az abortusz a szenvedélye.Nyomorék lelke lehet!
2013. febr. 13. 18:11
 13/16 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyan orvost, aki nem csinálja meg. Semmi pénzért. Ilyen emberek is vannak még. Meg olyanok is, akik bármire képesek. Ez nem végzettség , hanem lélek kérdése, szerintem. Én eü-s vagyok, és soha nem ártanék senkinek szándékosan, főleg nem egy meg sem született magzatnak. Ez elvi kérdés.
2013. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én azt a hozzáállást sem tudom megérteni, hogy miért az anya joga eldönteni, hogy az egészséges gyereke élhet-e, vagy nem... Ellentétben még a legősibb vallásokkal is szerintem egy emberi lény életének nem az a kezdete, amikor a szíve elkezd verni, hanem amikor a petesejt megtermékenyül, de ez magánvélemény.

VISZONT: ha az anya joga dönteni erről a kérdésről, akkor úgy gondolom, hogy jobb, ha egy orvos végzi el a beavatkozást szakszerűen, biztonságos körülmények között, mintha az anya otthon, titokban, kötőtűvel végezné el a dolgot...Merthogy aki el akarja vetetni a gyerekét, az már döntött, mindenképpen véghez fogja vinni a döntését. Viszont ha nem orvos csinálja, akkor esetleg az anya is belehal. EZT a kockázatot egy hivatástudattal dolgozó orvos sem tudná felvállalni...

ÉS: egyetértek 7-essel, hogy (bár én azt pártolom inkább, hogy ha egészséges a magzat, akkor szülje meg, és adja örökbe) vannak olyan szituációk az életben, amikor annak a gyereknek jobb a halál, mint az élet :-( Sajnos, ha belegondolsz az élet sötétebbik bugyrába, akkor ez az igazság :-s /Inkább, minthogy mosógépben mossák ki 3 évesen.../

2013. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Miért már ilyen is volt? Olyat halottam, hogy sz újszülöttet rakták mosógépbe, de hogy a 3 évest????? Atya isten!:(
2013. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Az újszülöttet sem gázabb mosógépbe tenni, mint a 3 évest sztem... :S Szülésznő gyakornok vagyok, az orvos is, a szülésznő is megteheti, hogy úgy dönt: lelkiismereti okból nem végez abortuszt, vagy nem segédkezik a kicsi élet kioltásában. Többnyire azok, akik általában elvből tesznek így, megkülönböztetik azt az esetet, amikor a terhesség az édesanya életét veszélyezteti ténylegesen. Amikor dönteni kell az édesanya és a magzat élete között, akkor az anya életét próbálják inkább megmenteni. De persze ez sem ilyen egyszerű. Közelről ismerem ezeket a küzdelmeket... Valóban a szakma árnyoldala... De alapvetően csodálatos hivatás. :)
2013. febr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!