Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyagcserezavar valóban...

Anyagcserezavar valóban okozhat rendszertelen ciklust? És ez mennyiben befolyásolhatja a teherbeesést azon felül, hogy nehezebb megállapítani a peteérést?

Figyelt kérdés
Most olvastam, és meglepődtem, mert erről eddig nem hallottam. Nekem 5 éve volt epeműtétem, azóta gyakorlatilag nincs szilárd székletem (legalábbis nagyon ritka). Ráadásul egy kiadósabb érkezés után kb azonnal rohannom kell wc-re, sokszor szinte "átrohan" rajtam az étel. A ciklusom abban az időben normális volt, mert fogamzásgátlót szedtem, de 1 évvel később abbahagytam. Akkor aztán minden volt, 2-3 hónapos kihagyás, 14-40 napos ciklusok, stb. Dokihoz nem mentem, mert buta voltam, nem tulajdonítottam neki jelentőséget, gyereket nem akartam, védekeztem, gondoltam majdcsak megjön, terhes úgyse vagyok. Most pár év elteltével már szeretnék babát, figyelem a ciklusaimat, kezd is normalizálódni, 28-38 napos ciklusaim vannak, kimaradni nem szokott, de én ezt a különbséget is sokallom. A nőgyógyászom szerint ez még belefér, de most szóba került az epeműtétem és a hasmenések és elküldött gasztroenterológiára. Lehet összefüggés ezek között? És gasztrón mit tudnak csinálni, amivel változtatnak ezen az állapoton? Az is felmerült, hogy esetleg lisztérzékeny vagyok, de sose vizsgáltak eddig még ilyennel...

2013. márc. 16. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam szénhidrát anyagcsere zavar okozta a rendszeres hasmenéseket, és a rendszertelen ciklust. Nem gasztrón kezelték, hanem endokrinológián.
2013. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális az ilyen összevissza ciklus, de endokrinológushoz kéne menned.
2013. márc. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nálam is szénhidrát anyagcsere zavar okozott rendszeretelen ciklust és endokrinológus vizsgálta ki. neked is ezt javaslom, a nőgyógyászoknak nem ez a szakterületük. Ezt a két olvasmányt javaslom, az első segít hogy állapítsd meg hogy van-e peteérésed, a második pedig a cukoranyagcserezavart írja le ami nekem volt.
2013. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a linkeket!
2013. márc. 16. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!