Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a különbség a ovuláció, a...

Mi a különbség a ovuláció, a peteérés és a tüszörepedés között?

Figyelt kérdés
Kérlek ne nézetek bolondnak, 16 éves vagyok és szeretnék tisztában lenni ezekkel a dolgokkal. Tegnap voltam nögyógyásznál és azt mondta éppen peteérésem van, tehát ezután lesz tüszörepedésem?
2009. szept. 18. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van. A peteérés az egy folyamat. Mensi után kezd el érni a pete és amikor elérte a megfelelő szintet,megtörténik a tüszőrepedés azaz ovuláció. Ilyenkor szabadul ki a sejt a burokból és kezd el vándorolni a méhed felé a petevezetéken keresztül.

Szóval a doki se egészen pontosan fejezte ki magát(:-S),mert a peteérés az egy hosszabb folyamat.

2009. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


A peteérés maga az ovuláció (latin szóval). A petefészekben találhatóak a tüszők. Ezek olyanok,mint a "tokok", és az éretlen petéket tartják magukban.Havonként 1 tüsző szabályos időközönként (jobb esetben) megérik , és "kiengedi" az érett petét (peteérés), amely elkezdi a vándorlást a petevezetőn keresztül, várva hogy találkozik spermiumokkal. Ha nem találkozik lesz elméletileg a menszesz, ha találkozik akkor pedig megtemékenyül , majd kb. 7-10 nap múlva beágyazódik a méh falába. Havonként 1 tüsző érik és reped meg , ált. felváltva dolgozik a két petefészek. De van olyan is, hogy mindkettő petefészekben egyszerre érik meg 1-1 tüsző. Ekkor-ha megtermékenyülés történik- akkor kétpetéjű ikerterhesség lesz.

Bocs ha túl sokat írtam, de e lényeg benne van!

2009. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A peteérés hosszabb folyamat: idő kell, hogy megérjen egy pete. Meddőségi kezeléseken az orvos gyakran ultrahangon követi figyelemmel, hogyan nő a tüsző napról napra. Egy tüsző akár több centis is lehet, mielőtt megreped. De nem minden tüsző jut el idáig, azaz nem minden peteérésből lesz végül tüszőrepedés. Erről sokat mesélhetnének neked az ovulációs problémával küszködő, babára vágyó nők...


A tüszőrepedést, azaz ovulációt (ez a két szó ugyanazt jelenti) az LH hormon megemelkedett mennyisége váltja ki, általában a női nemi ciklus 14. napja körül. A tüszőből kiszabadul a pete, és szinte azonnal belép a petevezetékbe, majd ott várakozik a hímivarsejtekre. Erre maximum 24 órája van, utána elhal. De lehet, hogy már vannak ott hímivarsejtek egy korábbi közösülésből, akár egy héttel korábbról is, mert ők bizony sokkal tovább élnek, mint egy pete. Szóval ha a petevezetékben találkozik egy élő pete és egy élő hímivarsejt, akkor a legtöbb esetben megtörténik a megtermékenyítés. Az így kialakult új élet kb 5 nap múva érkezik a méhbe, hogy ott beágyazódjon, és ez a beágyazódás kb 10-12 nappal a fogantatás után fejeződik be. Innentől kezdve lehet észlelni terhesteszttel is.


Tudom, többet írtam, mint amit kérdeztél, remélem, nem baj. :-)

2009. szept. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, nagyon szépen leírtad:)
2009. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Timea5999 válasza:
En most voltam orvosnál azt nem értem higy 4 napja késik halvány pozitív teszten is van azt mondta az orvos 35mm és tuszot lát ami majd kireped. De akkor mitől pozitív a teszt?
2019. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!