Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mikor hagyjam...

Szerintetek mikor hagyjam abba a fogamzásgátlóm szedését, ha jövőre babát szeretnénk?

Figyelt kérdés

Már 1 éve szedek fogamzásgátlót (Symicia), és a véleményetekre lennék kíváncsi. Jövő nyáron szeretnénk hozzálátni a trónörökös összehozásához, és kíváncsi lennék, legtöbben mennyivel előtte hagyjátok abba a tablettát?

Párom szerint hagyjam abba most júniusban, hogy legyen 1 teljes év, hogy kitisztuljon a szervezetemből, és legyen időm tanulmányozni a peteérésem is, és a menzesz is helyre álljon.

Mások szerint pedig szedjem még amíg neki nem látunk, (tehát még plusz 1 évig) és amikor elfogy az utolsó levél, már rögtön lássunk is neki, mert akkor a legfogékonyabb a nő.

Ti hogy csináltátok?



2013. márc. 28. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szia én most januárba hagytam abba a tabletta szedését (igaz én a lindinetét szedtem)és ma vagyok 5+4 hetes kismama :)
2013. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindenki máshogy van biológiailag programozva. Én anno abbahagytam, gondoltam tisztuljon, ürüljön a szervezetemből, 2 hónap volt hátra a továbbképzésemből. az utolsó szem után 2 héttel megszakítással este teherbe (akkor már úgy voltunk ez bőven elég, meg úgysincs sok hátra, amíg neki vágnánk, a gumit nem bírom, úgy gondoltam a tabi kihat még...)
2013. márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én novemberben hagytam abba és áprilisban próbálkoztunk először. Tehát majdnem fél évet vártunk. Én már 3 hónap után elérkezettnek láttam volna az időt, de a párom féltette a babát a hormonok miatt, ami addigra amúgy is kiürült a szervezetemből, de nem erőszakoskodtam vele :-)
2013. márc. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én eddig mikor abba hagytam második hónapban terhes lettem. Most decemberben hagytam abba de eddig még nincs baba. Mindenki szervezete más és más. Egyén függő az egész. Különben nőgyógyász szerint ezek a mai gyógyszerek 1 hónap után kiürülnek teljesen. Ja és nagyon pontos a ciklusom most ennyire még az életben nem volt pontos.
2013. márc. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Én több, mint másfél évvel előbb abbahagytam. Nem baba miatt, csak mert úgy gondoltam, vissza akarok állni a természetes ritmusba. Ha egészséges vagy, nincs szükséged olyan praktikákra, mint abbahagyás utáni első hónapban próbálkozni. Ezt főleg azoknak ajánlják, akiknek hormonproblémáik vannak. Én a természetességet szeretem, sikerült is a baba :)
2013. márc. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1.válaszoló:

Gratulálok!!!:)

2.válaszoló:

Tehát te is tabi után estél szinte rögtön estél teherbe? Gratulálok nektek is:!)

3.válaszoló:

Fél év múlva próbálkoztatok, de nem írtad sikerült e a baba? :)

4.válaszoló:

Sok sikert a következő babához! :)

5.válaszoló:

Gratulálok!:)


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! A nyáron ki fogom kérni a nőgyógyászom tanácsát is. Az a baj velem, hogy biztosra szeretnék menni... :) Nagyon vágyom a babucira :)

2013. márc. 29. 09:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Az egy tévhit, hogy a fogamzásgátlónak "ki kell ürülnie" a szervezetből. A 3. generációs tabik hatóanyaga olyan csekély, hogy az abbahagyásukat követő néhány ( 8-10 ) nap alatt tökéletesen kiürülnek a szervezetből. Ha nem így lenne, akkor nem hívnák fel a gyártók az elfelejtett tabletta, vagy hányás-hasmenés miatti kockázat esetén a kiegészítő védekezésre a figyelmet, és nem jönnének létre "véletlen" terhességek ugyanilyen okok miatt. Ráadásul közvetlenül a tabletta abbahagyása után, valamelyest növekszik a teherbeesés valószínűsége is. Szóval bőven ráérsz még abbahagyni, ha addig semmiképpen nem kívánt a terhesség. Legfeljebb a magad megnyugtatására előtte 1-2 hónappal befejezheted. Gondolom, ha akkor "becsúszik" a baba, már nem okoz gondot. A peteérésed, és a ciklusod "tanulmányozására" ráérsz, ha valami miatt (esetleg) hónapokig nem jön össze a terhesség. Felesleges a normális, örömteli szexuális életet felváltani ovutesztekkel, és hőgörbével időzített "gyerekgyártásra".
2013. márc. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én tavaly februárban hagytam abba a gyógyszert, tavaly júniustól próbálkozunk és még most sem jött össze! Tényleg mindenkinek másképp működik a szervezete. Nekem miután abbahagytam a gyógyszert, eléggé változóak voltak a ciklusok, volt ami 28 napra, de volt ami közel 70 napra jött meg. Azzal is számolj (bár ne úgy legyen nálad) hogy elképzelhető, hogy a hormonok nem állnak rögtön helyre! Mi is nagyon szeretnénk már babát, remélem hamarosan össze is jön. Nektek is hasonló jókat kívánok, akkorra persze, amikor Nektek és a babócának is jó! :)
2013. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy elvileg ha abba hagyod, már a rákövetkező hónapban belefoghattok, mivel ezek a mostani gyogyik nagyon gyorsan ürülnek, és minimális hormont tartalmaznak. Emiatt nem szabad egy szemet sem kihagyni, mert rögtön becsúszhat a baba.

Én Jasminelle-t szedtem, de nem a babatervezés miatt álltam le róla, hanem mert híztam miatta, és átálltunk hormonmentes fogamzásgátlásra. :)

A legjobb azonban az, hogyha beszélsz a nőgyógyászoddal, mert ebben ő a szakember, és nyilvánvaló, hogy ehhez ő ért a legjobban.


19 hetes kismama :)

2013. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

En a "termeszetes" gyogyito modszerek irant erdeklödö vagyok, igy ebben is a termeszeteset keresem. Nem tudom, ezek közül honnan az informaciom (gyogyitotol vagy modszerböl, könyvböl...stb), de 3 honap, amig kiürül teljesen a fogamzasgatlo, ill. annak hatasai.


Amugy ha rendszeres a Menses, akkor egyszerüen eleg ugy idöziteni az együttletet, hogy ne essen a fogamzokepes 5-6 napba (persze figyelembe veve, hogyha megis, akkor annyira nem baj, hiszen a parod), legalabbis mi evekig igy csinaltuk.

2013. márc. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!