Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az orvosom azt mondta: "Magána...

Kiscsillag21 kérdése:

Az orvosom azt mondta: "Magának nem működnek a petefészkei", majd ha aktuális lesz a baba, menjek vissza és megoldjuk. De hogy, hogy is arról egy szót sem szólt. Valaki, aki hasonló cipőben járt? Megoldás? És mégis mennyivel előtte menjek vissza?

Figyelt kérdés
Több,mint 2 évig próbálkoztunk,aztán felfüggesztettük,kitűztük a nagy nap dátumát,eközben elindultam az orvoshoz,hogy mégis mi a baj?! Hopp egy vérvétel a ciklus 21. napján,amiből első ránézésre a fenti modatot kaptam :(,plusz,hogy mennyire komoly,hogy babát szeretnénk?,hát a válaszom az volt,hogy most kicsit pihentetjük,mert nem szeretnék nagy pocakkal férjhez menni erre kaptam,hogy majd menjek vissza,ha már esedékes...Most akkor mire számíthatok egyáltalán?

#peteérés #meddőség #babavállalás #petefészekalulműködés #családtervezés sikertelensége
2013. ápr. 10. 11:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb orvost váltasz és a kezelésed elkezdődik, annál hamarabb oldódik meg. Ha komoly a dolog, akkor nem pár hónap alatt fog megoldódni. Igenis foglalkozni kell a témával. Mi okozza a problémát? Hormonvizsgálat milyen lett? Eredmények? És inkább endokrinológushoz menj mint nőgyógyászhoz! Kell 3. napi hormonvizsgálat, inzulin. Ne hagyd ezt annyiban, mert ha egy nőnek kijelentik, hogy magának nem működik a petefészke, jöjjön vissza később amikor aktuális hozzáállással páros lábbal rúgnám seggbe a dokit!

Járj utána kérlek mindenképpen, hogy ne akkor legyenek keserves várakozással teli hónapjaid, amikor már nagyon szeretnétek babát!

2013. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal válts orvost!Hogy lehet ilyet mondani egy orvosnak?Egyáltalán nem jó,ha nem működik a petefészked,aminek nem mellesleg több oka is lehet!Mindenképpen ki kell vizsgálni a problémát,független attól,hogy szeretnétek-e babát,vagy nem!Ez nem játék!Remélem minden rendben lesz! :)
2013. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem válaszolókkal! Én majdnem 7 éve várok az első babámra az ilyen hozzáállású orvosok miatt!

Ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor ne nőgyógyászhoz menj, hanem meddőségre szakosodott endokrinológushoz!!

2013. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Huha ez most sokkolt. Megijedtem :(

A vérvétel eredménye:

ESTR: 889,1 pmol/L

LH: 30,9 U/L

FSH: 4,7 U/L

Tesztoszteron total: 1,97 nmol/L

Progeszteron: 3,0 nmol/L

Össz prolaktin: 437,00 mU/L

TSH: 1,7mU/L

FT-4: 14,0 pmol/L

Ennyi és kecskeméti vagyok,merre hova menjek tovább? Valami tanács,ötlet,segíítség légyszi. Köszönöm szépen!

2013. ápr. 10. 12:25
 5/17 anonim ***** válasza:

Talán ez egy kicsit segít.....

[link]

2013. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

[link]



Előző voltam! :)

2013. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3.vagyok. Én Kecskemétre járok endodokihoz! DR Naszódy Péter (Bagoly utca 1/a). Nagyon tudom ajánlani!
2013. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Idegbajt kapok az ilyen flegma, nemtörődöm orvosoktól, én is hallottam már ezt. 4 évem ment el a semmibe. Aztán költözés után kénytelen votlam más orvost keresni és megtapasztaltam milyen az, amikor ért is ahhoz, amit csinál. Keress másik orvost, aki a gyerekgyártást nem programnak tekinti, és akinek akkor is fontos az egészséged, ha nem akarsz gyereket. A petefészkek működése nem csak azért fontos, hogy lehessen gyereked, a saját egészséged miatt is! Endokrinológust és nőgyógyászt is keress! Párosban az igazi!
2013. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkészségetek,megfogadom a tanácsaitok.
2013. ápr. 10. 13:15
 10/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hát a progi szinted azt mutatja, hogy nem volt peteérésed. A TSH/LH sem jó, bár ott mondjuk a 3. napi a mérvadó. Tényleg azt tanácsolom, hogy fogadd meg az itt elhangzottakat, a kecskeméti orvost keresd fel, akit ajánlott az egyik hozzászóló. És esküvőtől függetlenül tessék elkezdeni a kivizsgálásokat, mert sok idő eltelhet, amíg rendbe hozzák ezeket/az okot megtalálják. Kívánom a legjobbakat! És sok boldogságot:)

2013. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!