Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sikerülhet úgy teherbe esnem,...

Sikerülhet úgy teherbe esnem, hogy rendszertelenek a ciklusaim?

Figyelt kérdés
Vetélésem óta 24, 26, 28, 30 és 32 napos ciklusok fordultak elő. Családi problémák miatt elég sok stressz ér, amit nem tudok elkerülni. Ez a 2. hónap, hogy újra próbálkozhatunk, most használtam ovulációs tesztet is, de nem jelzett egyértelmű peteérést. Ebben az esetben nem is lehetett pé-m, vagy pé hiányában a 2. csík elő sem jön?

2013. máj. 6. 15:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Vetélés előtt egyébként percre pontos 28 napos ciklusaim voltak, hasszurkával, nyákkal. Most azonban semmi. Lehet nincs peteérésem, vagy az állandó stressz miatt van így?
2013. máj. 6. 15:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy sikerülhet teherbe esned, csak gondolom, hogy így nehezebb belőni a megfelelő időpontot. Az ovu teszt jó dolog, de nem mindegyik mutat ugyanolyan hatékonységot. A Gabriell nekem két napig mutatott két csíkot. Aztán vettem netes ovu tesztet sokkal olcsóbban és többet, az meg már középidő előtt elkezdett halvány két csíkot mutatni..... igaz, hogy abban a hónapban estem teherbe, de inkább a középidőre és az ovu fájdalomra koncentráltam, mint az ovu tesztre. Próbálkozz Gabriell-el, akár úgyis, hogy két dobozzal veszel, hogy már jó korán el tudj kezdeni tesztelni és tudd folytatni amíg szükséges. A hődet is kezdd el mérni. sosem tudod, neked mi jön be. Én azt is csináltam, de csak arra tudtam használni, hogy amikor jött a baba észrevettem, hogy nem esett le a hőm, mint ahogy az előző két hónapban leesett.
2013. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült ráadásul ciklus végén.
2013. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem alapból nagyon rendszertelen volt a menstruációm mindig is, csak a fogamzásgátló állította be, de egyéb okok miatt abbahagytam a szedését és megint rendszertelen lett. Sokszor ki is maradt, mégtöbbször késett, olyan is volt hogy 3 hónapig abszolút nem jött meg. Nem voltam terhes, de kivizsgáltak és nem volt semmi rendellenesség, pedig nagyon féltem abban az időben hogy pco-m van. Egy évre rá miután abbahagytam a gyógyszert úgy voltunk a párommal, hogy abbahagyjuk a védekezést, jöhetne már a baba, és amúgy is ki tudja mikor esek teherbe ilyen "ciklusokkal"... Rögtön teherbe estem hála istennek, most 4 hónapos a kisfiam :). Remélem neked is hamar sikerül, nagyon drukkolok!! :)
2013. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sikerülhet, de jó lenne egy teljes hormonpanelt kérni.

A rendszertelen ciklus hátterében elég sok dolog állhat. Kiderült egyébként a vetélés oka? Hőgörbét nem vezetsz?


Hozzáteszem nekem is rendszertelen ciklusaim voltak 21-29 naposak. Ennek ellenére a hormonjaim teljesen rendben voltak, mégis csak stimulációval sikerült a baba. Igaz, az első gyógyszeres hónapban. (Nekem az ovu teszt soha nem mutatott egyértelmű LH csúcsot.)

2013. máj. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugtattatok! Nem derült ki a vetélés oka, azt mondta a doki 200 oka lehet. :( Hőgörbét nem vezettem eddig, mert váltott műszak miatt nem azonos időben ébredek. De így azért reménykedek tovább. :)
2013. máj. 7. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!