Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy vetélésen vagyok túl, ami...

Egy vetélésen vagyok túl, ami művi beavatkozás nélkül lezajlott. A napokban voltam laborvizsgálaton, ahol kiderült, hogy jelenleg 2,3 a TSH-m. Ez okozhatta-e a vetélést, ha igen, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

2013. jún. 11. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon hiszem, de kérdezz meg egy orvost. Azért a legtöbb vetélést kromoszóma rendellenesség okozza. Legalábbis ezt olvastam valahol.
2013. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én pm alulműködéses vagyok, a dokim szerint a legtöbb vetélés rá van fogva az emelkedett TSH-ra,pedig nem mindig az okozza,sőt...de lehet neked éppen más a szervezeted és ez már nálad magas volt,nekem 2,9 és a doki szerint most mar jöhet rizikó nélkül a baba,mert minden más tökéletes és nekem volt már 10feletti is :( de hogy megnyugtasd magad menj el egy endodokihoz,ő tudni fogja mi a teendő...ez még nem számít alulműködésnek :)sok sikert ! :)
2013. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez teljesen normális TSH, a magas TSH-t pont 2 körülre szokták levinni terhesség alatt. Anti TPO-t néztek? Mert ha az magas, akkor az még normális TSH mellett is okozhat vetélést.
2013. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Magánlaborban voltam, ezúttal csak a CRP, TSH, T4 és T3 szintemet mérték. Szerintem a T4-em alacsony (14), vagy legalábbis lehetne magasabb... Anti TPO-t nem nézettem, majd a következő adag vizsgálat alkalmával. Annak mi a "normál" értéke? Előre is köszi a válaszokat!

2013. jún. 11. 14:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztosan nem! 2 körül jó ha van!

A természet "szelektál" sajnos!

Ő lehet nem lett volna egészséges! Sajnos inkább most veszítsd el, mint amikor már érzed és nagy és közlik, hogy nem beteg lesz! "Örülj", hogy beavatkozások nélkül megúszhattátok így amikor ráállsz agyilag és testileg is próbálkozzatok mihamarabb! Hidd el az fog megnyugvást hozni! Sajnos Nálunk is így volt :(

2013. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Nagyon sajnálom, ami Veletek történt! Az a baj, hogy én a vetélés óta nagyon félek, hogy ismét megtörténik velünk ez a borzalom, pedig tényleg nagyon kicsike volt, alig 8 hetes, semmilyen kapcsolatom nem volt vele, "csak" annyi, hogy imádtam Őt már akkor. A fogantatás hamar ment, szinte meglepetésszerűen, de a megtartással már gondok voltak, ezért keresem a lehetőségeket arra, hogy megelőzzem a bajt és megtehessek mindent egy egészséges baba kihordásáért.
2013. jún. 11. 22:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Elhiszem és tudom, hogy sajnos nehéz mert akartad. Tudom, hogy szar vigasz, de csak azt tudom mondani, hogy mihamarabb és elmúlik a fájdalom!


Én is most kaptam utat a babára most boldog vagyok, hogy lehet próbálkozni, de amint a terhességi tesztem meglesz én is sokkolni fogok, hogy mikor mondják megint ki, hogy Én nem szülhetem meg ezt a gyereket és meg kell szakítani a terhességet! Semmi máson nem fog járni az agyam de már most mindent megteszek, hogy sikerüljön egészséges babát szülni. Már rég szedem a vitaminokat (femibion mert abban van plusz folsav is) vas tablettát szedek mert szóltak, hogy befutó vagyok egy transzfúzióra a terhesség alatt mert olyan kevés a vérem. Egészségesen táplálkozom és sportolok, hogy majd a terhesség alatt is sportolhassak (ha mást nem akkor csak ellipszis, combozás fenekezés meg bicikli).

Jobban érzem magam kirobbanó formában vagyok és boldogan várom a következő babát (aztán meg majd a hülye gondolatokat is igyekszem elterelni).

2013. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!