Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO-m van, ma derult ki. A...

PCO-m van, ma derult ki. A doki Closztit irt fel. Van akinek hasznalt a closzti? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A Closti peteérést serkentő gyógyszer, kb a legrosszabb, amit PCOS esetén kaphatsz. Mi van, ha ezek sem repednek meg, és kétszer annyi óriástüsződ lesz?

Ne kezdd el szedni, hanem menj szépen el egy endokrinológushoz, aki járatos a témában, kérj teljes hormonprofilt, IR és pajzsmirigy-vizsgálatot, és majd ő beállítja a gyógyszereidet.

2013. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Closty nem a PCOS kezelésére használatos gyógyszert. A PCOS-t hármas (négyes) kezeléssel kezelik helyesen:

- speciális diéta

- rendszeres, pulzuskontroll mellett végzett mozgás

- metformin tartalmú gyógyszer (amennyiben a min. 3 pontos cukorterhelés, amelyen nézik az inzulint is, ezt indokolja)

- lelki pillér


Keress fel egy ehhez a betegséghez értő endokrinológust, és ne hagyatkozz a nőgyógyászodra. Éveket pazaroltam el nem adekvát kezelésre! Tanulj mások hibájából és ne fogadd el az első (rossz) tanácsot!

2013. júl. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt úgy értetted, hogy a dokié, nem az enyém, ugye? :)

Kb. szó szerint ugyanazt írtuk másodikkal, gondolom, Te is évekig jártál (mondjuk baba ügyben) szakemberhez.

Én a MensMentisbe járok Dr Rencz Ritához.

2013. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is a MensMentis-be járok, dr. Breyer Helgához. Évekig "kezelt" egy nőgyógyász, nulla eredménnyel.

1 év itt, és most félidős terhes vagyok. :)

2013. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. és 3. vagyok, az én fiam pedig már 3,5 éves! :) :)

Most gyúrunk a kistesóra.

Mondjuk nekem pajzsmirigy-alulműködésem és alacsony progeszteronom is volt, azzal is kezeltek, komplexen.

2013. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
es ti milyen gyogyszert kaptatok?
2013. júl. 4. 13:00
 7/10 anonim ***** válasza:

L-Thyroxin a pajzsmirigyre, Meforal 3*850 mg az IR-re és a terhesség első 12 hetében maximális dózis Utrogestan (progeszteron hormon).

De ezeket csak ciklusmonitorozás és alapos vizsgálatok után írják fel, egyik sem C-vitamin.

2013. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elöttem szólokkal az én fiam 2 éves. Merckformin tartalmú gyógyszer kell, speciális ir diéta és sport. A closty csak árt. Én is a Mensmentibe járok Tüü dokihoz.
2013. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyetérteni tudok itt a válaszadókkal, a hozzá nem értő nődokid, a lehető legrosszabbat írta fel. A PCOS ne nőgyógyászati rendelésre tartozik, menj el endokrinológushoz. Closyt be ne szedd, mert még több cisztád lehet.

Köszönd meg szépen a nődokidnak, hogy ahelyett, hogy elküldött volna endokrinológushoz, képes lett volna félre kezeleni. A PCOS mellé általában társul IR is, mely egy terheléses cukor/inzulin vérvétel alkalmával ki fog derülni. Erre az endo dokid tudja majd a választ.

Kell a hármas kezelés:

A sport, a diéta, és eredménytől függően a gyógyszer.

2013. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is PCOS-om van. Egy hónapban én is kaptam rá csak Clostyt. Hát sokat nem ért, csupán egy 17 mm-es tüszőm lett tőle. Aztán kerestem új orvost, elkezdtem szedni a MErckformint, diétáztam, mozogtam. Akkor is kaptam Clostyt és az első hónapban sikerült a baba.
2013. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!