Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem tudom mit csináljak,...

Nem tudom mit csináljak, terhes vagyok és félek nem számíthatok senkire! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1.5 éve vagyok együtt barátommal, nyáron úgy tűnik történt egy kis "baki", úgy döntöttem itt az ideje hogy lefeküdjek vele, így is türelmesen várt sok ideig, gyógyszert nem szedtem/ nem szedek, gondoltam nem roncsolom a szervezetem még fiatal vagyok hozzá(18), gondoltam én naiv lehet másképp is védekezni, barátom közölte nem húzz gumit..., így megszakítással védekeztünk, megbíztam benne hát hagytam gondoltam azért 20évesen van már esze hozzá, na a lényeg az ,hogy most derült ki 15hetes terhes vagyok, 3hónapig tök simán megjött kicsit gyengébben de nem gyanakodtam meg is nyugodtam ,hogy nem csúszott be semmi, senkinek nem mert még elmondani, de csak akkor feküdtem le vele, mert utána berágtam rá hogy nem érti meg h nem fogom gyógyszerrel károsítani magam, tudom hülyeség... együtt vagyunk még megmondtam h ha gumit húzz akkor jó... vagy majd ha gyereket akarunk ez van..., szeretem nagyon de néha úgy érzem amúgy is ,hogy éretlen még ehhez, utána jártam és 12hetes korig lehet elvetetni, de én már 15hetes vagyok és 18elmúltam, mert úgy tudom 18 alatt szülőivel 16hétig lehet abortuszt kérni, de ettől is félek hallottam róla h utána a nők nagy százalékában nehezebb teherbe esni illetve spontán vetélés történik...... és én hogy őszinte legyek nagy családról álmodtam imádom a gyerekeket, anyagi körülmény meglenne hozzá de akkor is korai szerintem... még most döntöttem el hová szeretnék tovább tanulni menni.. nem tudom mit tegyek:( valaki tudna tanácsot adni?:( annyira tanácstalan vagyok:( itthonról kivágnak ha megtudják:( barátomra meg nem tudom h számíthatnék-e vagy csak hallgathatnám hogy "én mondtam ,hogy szedj gyógyszert" Segítsetek kérlek!:(
2009. okt. 28. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

15 hetesen már nagyon veszélyes az abortusz. A szüleiddel beszélj, nem hiszem hogy kivágnának otthonról.

Pároddal beszéltél? Orvosnál voltál?

2 lehetőség van szerintem, vagy megszülöd és örökbeadod, vagy felneveled. Sajnos minden tettnek következménye van, és azokat vállalni kell. Továbbtanulni levelezőn is lehet, de ha a család segít akkor akár nappalin is, persze ha nem messzire akarsz menni. Itt az ideje a kezedbe venni a jövőt és felnőni. Lehetsz fiatal anyuka, ami sok boldogsággal és lemondással is jár.

2009. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Élőszőr is, 2őn áll a gyerek dolog! Ha volt olyan felelőtlen, hogy nem húzott gumit annak ellenére, hogy tudta nem szedsz gyógyszert akkor az Ő a buta, ha ezekután elhagy. Ha érezte magát annyira nagy legénynek, hogy így szeretkeztetek, vállalja a babát!

Másodszor, a szüleid először biztos nem fognak megdicsérni, de ezt már nem tudod titokban tartani! Beszéld meg velük mindenképpen. Meséld el őszintén, hogy nem is gyanakodtál, mert megjött.

Engem anyukám 18 évesen szült, a középiskolát is otthagyta. Később leérettségizett, szakmát nyelvet tanult mellettem úgy, hogy segítsége sem volt.

Sok sikert, egészséges babát!

2009. okt. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A szabályozásról:

A terhesség csak a 12. hétig szakítható meg, ha

azt az állapotos nő egészségét súlyosan veszélyeztető ok indokolja

a magzat valószínűsíthetően orvosilag súlyos károsodásban vagy fogyatékosságban szenved

a terhesség bűncselekmény következménye

az állapotos nő súlyos válsághelyzetben van (életkörülményei semmiképpen sem megfelelőek terhesség, illetve gyermek vállalására).

A terhesség megszakítható a 18. hétig is, ha az előző bekezdésben megfogalmazottak esetén igaz még, hogy az állapotos nő

korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen

terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a 12. hetes időtartamot.

2009. okt. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából nem szeretném elvetetni, örökbe adni meg akkor már pláne nem:) nem tudnék többet tükörbe nézni:) hogy az akit én hordtam ki én szültem meg az én vérem oda adjak másnak:) Csak ugye most érettségiznék:) és pont akkor jönne kb. a baba mikor a vizsgák megkezdődnek:) Csak páromtól nem tartom fernek mert szóltam neki direkt h nem szedek gyógyszert nem is szeretnék, én hülye meg szeretem 100%ig megbíztam benne:( ráadásul "anyósom" még mondta is júniusban h szeretne unokát de először barátom nővérétől, szóval még ő is rászólt barátomra h legyen észnél még nyár elején:( Egyébként sajnos fix h itthonról kivágnának azonnal:(

nagyon szigorú szüleim vannak:( betöltöttem a 18at de még nem is hagyták h barátomnál aludjak pedig mikor először vetettem fel h mi lenne ha...., 1éve együtt voltunk már, ezek után apán közölte "nem k....nak nevelte a lányát, hogy egy férfi ágyába csak úgy befeküdjön". Szóval sajnos ez van:( A baj h barátom is most vizsgázna:S mert sulit váltott annó meg év vesztes is volt így csak most végez:S mondjuk utána már meg van a helye a családi cégnél..:( csak nagyon aggódom:(

2009. okt. 28. 09:49
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
A barátod viselkedése tényleg nagyon durva. Tudta, hogy nem szedsz gyógyszert, mégse húzott gumit, nem sok esze van (már bocs). De mindegy is, én őt kihagynám az egészből ezzel a hozzáállással, és a szülőkhöz fordulnék inkább. Hidd el, ők lesznek azok, akik melletted állnak. Úgy látom, eldöntötted, hogy megtartod, tehát innentől nem sok variációd van. Biztos vagyok benne, hogy az első sokk után a szüleid segíteni fognak neked. (Az tuti, hogy le kell nyelned a békát egy darabig, de tudod, azért Te sem vagy ártatlan a dologban )
2009. okt. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem irigyellek! Ezt már nem fogod tudni titokban tartani, muszáj lesz elmondanod a szüleidnek is és a párodnak is. Túl kell lenni rajta és hidd el minél előbb megteszed annál jobb. Azért nevelnek a szüleid szigorúan mert szeretnek, nem fogják a lányukat az unokájukkal magára hagyni, csak hagyj nekik időt hogy feldolgozzák. Gondolom még aktív dolgozók ők is.

Én 23 évesen szültem, most 24 vagyok, és még mindig úgy gondolom, hogy annyi mindent akarok gyerek mellett csinálni. Tanulhatsz utána is, amikor már nagyobb lesz a babád, érettségizni is lehet utána is. Iskolába pedig járhatsz végig. Nem egyszerű, de tényleg itt az ideje hogy felnőtté válj. Nem áll meg a világ, nem dől össze, még ha ezt is érzed most.

A pároddal is beszélned kellene mielőbb, elmondani te hogy képzeled a jövőt ez után, ha menni akar úgysem tudod megállítani, ez sem lesz könnyű biztos.

Ha akarsz beszélgetni nyugodtan írj privátban, vagy hogy mit reagáltak a babádra a családod :)

7 hónapos baba anyukája :)

2009. okt. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:) Hát mihamarabb erőt veszek magamon:( de talán előbb barátommal beszélek:( hátha észhez tér:( és úgy állhatunk már 2en szüleim elé h ez van de vállaljuk a következményeket.:( Még egyszer köszönöm mindenkinek:) sokat segítettetek:)
2009. okt. 28. 10:56
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mindenképp először a barátoddal beszélj,utána a szüleiddel.Nem fognak kivágni.Nekem is volt egy osztálytársőm,aki érettségire esett teherbe,vagyis akkor ment szülni,ha szépen készülsz egész évben a vizsgákra,előre megbeszéled a tanárokkal/igazgatóval,sima ügy lesz!Utána pár év mulva,mehetsz is fősulira.Nem te vagy sem az első,sem az utolsó,aki ilyen helyzetben van!Sok szerencsét,majd ird meg mivolt.
2009. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem te legalább annyira felelőtlen vagy mint a párod. Nem kell őt jobban szídni. Tudod alapvető dolog, hogy lehet neki 10 diplomája, az előnedvben esetlegesen megtalálható hímivarsejteket akkor sem tudja megállítani! És ha valaki nem akar gyereket, mert nem alkalmas az idő, akkor nem olyan h*lye hogy ezt nem tudja és lefekszik a párjával védekezés nélkül, mert a megszakítás nem védekezés! Akkor a kedves kérdezőt miért dicsérgeti mindenki és a párját szídja? Inkább elvetetnéd a gyereket, minthogy "mérgezd" magad!? Akkor meg is érdemled. Mit tudsz tenni? Ha csak annyi a dolog hogy most érettségiznél, ennyitől szerintem nem engedik meg hogy elvetesd. Szüld meg és add örökbe vagy neveled fel ha már ilyen felelőtlen voltál. Szerintem 18 évesen az ember lánya már lehetne annyira tájékozott, hogy tudja, a megszakítás nem védekezés (és a biztonság fontosabb mint hogy a párod már szexelni akar), hogy tudja milyen igazi (és nem is kevés) védekezésformák vannak és hogy a mai gyógyszerek nem mérgezőek, de legalábbis nem annyira mint az abortusz! Érdekes, hogy a kedves kérdezők azt támogatják aki el akarja vetetni a 15 hetes babáját mert most érettségizne, és azt szídják aki "csak" nem húzott gumit. Nem tévedtek el egy kicsit? Máskor gyilkoljátok a magzatgyilkosokat... :(
2009. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Inkább meg kell tanulni olvasni!;) Tisztázzuk a helyzetet... 1.nem akarom elvetetni, örökbe adni sem....2.páromnak én szóltam h nem szedek semmit nem is szeretnék amire ő akkor azt mondta rendbe megérti! erre mikor sor került a dologra ott közölte nem húzz gumit.... előbb végig kéne olvasni nem pedig hülyeségeket írni!
2009. okt. 28. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!