Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok a két végletről:...

Mit gondoltok a két végletről: korán szülni (18-20) vagy idősebben (karrier, sok munka után 35-40 évesen)?

Figyelt kérdés

"tapasztalatból" mondom, hogy (nővérem 35 évesen, anyukám 42 évesen) idősen szültek családtagjaim és most bánják igazán, hogy nem fiatalon tették. Meg közeli barátok is szültek 30-40 között, nagyon nehéz volt maga a gyerek kihordása és már az erejük sem a régi. De persze van akit ez nem zavar, én biztosan a legjobbat akarnám a gyerekemnek, és még 30-as éveim előtt HA LEHET, akkor szülök. csak ennyi.

Többségük úgy mond "kiégtek". Túl sokáig voltak egyedül, vagy túlsokáig élték a dolgos életüket.

Nem feltétlenül a megélhetésért, van aki imád dolgozni, szinte jobban vágyik a munkára (gondolom valami alaól figyelem elterelés), mint más a gyerekre (tegyük fel 35 évesen).

Nektek mi a tapasztalatotok?


2013. szept. 15. 22:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan 28-32 körül szülnék.
2013. szept. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
52%
Szia.en egy erdekes dolognak talalom ezt. En 22 eves vagyok 3 honapos a lanyom es ferjnel vagyok nagyon sokan bantottak minket fiatalok vagyunk stb. De miert is lenne ez baj kedden en? Sajat kocsink van mi fizettuk az eskuvonk a naszutunk kulon elunk mindenbol a legjobbat tudom adni a babamnak.Igaz ehez 4 eve kikellet jonnunk kulfoldre ,hogy megyehessuk ezt! Szerintem sokan azert szulnek keson ,hogy a legjobbat adhassak a babanak de szerintem ez nem mindig jo.Anyukam is fiatalon szult minket es most lessz 50evesen 3 unokaja van es Boldog ,hogy fiatalon ezt megelheti! Szoval en a fiatalon szulok taboraba tartoz:) de sokszor Levettem a keson szulest is!Ez az anyagiaktol,kapcsolattol,egrzsegtol fuggo dolgok hisz lehet fiayalon szeretnel gyereket de ha nincs meg a Nagy o mar bukta. :)
2013. szept. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
21%
Kedden en nem tudom mi akart lenni telorol vagyok Bocsi
2013. szept. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
21%
Levettem :megertem (okostelefon hulyenek minek....ha meg irni is Hema vagyok vele...?.)
2013. szept. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
76%
Anyám engem alig 20 évesen szült, aztán öcsémet 38 évesen. Nagyon fiatal volt, egyedül nevelt nagyszülői segítséggel, nehéz volt, ennyi idősen kicsit élni munka, gyerek mellett, kapcsolatot keresni-fenntartani, stb. Szigorúbb és sokkal meggondolatlanabb volt fiatalon. Öcsémnek sokkal több mindent megenged, ellenben sokkal jobban aggódik, szorong miatta. A nevelőapámmal való házasságba belepunnyadtak, így kicsit a már tinisedő öcsém fejére nő néha.
2013. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 vagyok, az elso babankat várjuk. Nem igy terveztük, évek óta küzdünk, most sikerült a sokadik lombik. A meddősegikben hosszú a sor, rengetegen várnak babára. Úgyhogy cáfolnam, hogy mindenki, aki 30on felül szül, a karrier miatt teszi. Csak nem beszél róla, es azt hiszik. Rólunk is azt gondolták, es gondoljak :)
2013. szept. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
35%
Nekem a fiam 21 evesen szuletett,most vagyok 28 es 1-2 even belul szeretnenk kistesot.Akar meg kettot is bevallalunk.A fiamnak semmilyen hatranya nem szarmazott belole,hogy fiatalon vallaltuk,akkor is es most is mindene megvolt.Kisteso azert nem volt eddig,mert az elso szules borzalamas volt,es evekig ugy gondoltam,hogy nem leszek kepes megint vegigcsinalni.Mostanra sikerult magam nagyjabol tultenni rajta,de a masodik mindenkeppen csaszaros lesz.
2013. szept. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki úgy áll anaygilag szüljön 18-20 között. Időősen nem szülnék, 35 fölött már semmi képpen, de én má 30 fölött sem vállaltam a terhességet.
2013. szept. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
78%

Azért ne nevezzük már a 35 évest idősnek.

Amúgy totál nem érdekel, hogy ki hány évesen szül. Semmi közöm hozzá, és neked sem.

2013. szept. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Én a 31. születésnapom előtt 2 hónappal szültem. Problémamentes terhességem és gyors, szintén problémamentes szülésem volt, nem vagyok kiégve, erőm van bőven és imádom a fiamat. Én semmi pénzért nem szültem volna 21-22 évesen. Akkor még egyetemre jártam, éltem a fiatalok életét, így aztán most semmi hiányérzetem nincs, semmi nem maradt ki az életemből, teljes szívvel tudom élvezni az anyaságot. Nem mellesleg dolgoztam 4,5 évet, Gyed-re szültem, biztos, boldog házasságom van. Nem csinálnám máshogy semmiféleképpen. Ja, és a legjobbat akartam én is a gyerekemnek, ezért nem szültem a semmire huszonévesen. Azért 30-on felüli embereket idősnek nevezni elég meredek.
2013. szept. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!