Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség, mit tegyünk?

Segítség, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Szégyen vagy nem szégyen! Nem érdekelnek a rosszindulatú hozzászólók. Senki sem tökéletes. 15 éves lány vagyok, ma csináltunk egy terhességi tesztet a barátommal, és sajnos beigazolódott amitől tartottunk, pozitív lett :( Anyukámmal jó viszonyban vagyok, a családban ő a megértőbb, viszont apukám sajnos nagyon szigorú/durva, néha édesanyámmal is! Anyukámnak akarjuk csak elmondani, és vele intézni lehetőleg a baba elvetetését, mert még nagyon fiatal vagyok. Szerintetek hogyan kezdjünk hozzá? Elég édesanyám a procedúra elintézéséhez? Ugye édesapámat nem kell ebbe beavatnunk? A hozzászólásokat előre is köszönöm! Remélem tudtok nekem segíteni!

2013. szept. 25. 09:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Valóban nagyon fiatal vagy még hozzá.Nem vagyok abortusz párti,de szinte még gyerek vagy.Ugyan nincs tapasztalatom,azt gondolom,hogy elég az egyik szülő beleegyezése. Ha ilyen apukád van tényleg jobb,ha nem tud róla. Remélem minden jól megy majd,de azért legyen ez egy nagy lecke a jövőre nézve,hogy védekezzetek megfelelően!
2013. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Ha édesapád is törvényes nevelőd, akkor én úgy tudom, mindkettő beleegyezése szükséges. Édesanyád nem dönthet egyedül.
2013. szept. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy szülő beleegyezése.
2013. szept. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

"Kiskorúnál, tehát 18 év alatt legalább az egyik szülő írásbeli beleegyezése szükséges"


forrás: [link]

2013. szept. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
73%
Oh, azért az durva kicsit, hogy a törvény szerint egy ilyen fontos dologról nem kell tájékoztatni mindkét szülőt és elegendő az egyik engedélye. Persze a kérdező esetében megértem ezt, de nekem akkor is fura :-) Valószínűleg könnyebb így a folyamat és sok vita elkerhető :-)
2013. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, délután akarjuk elmondani édesanyámnak, amikor a munkából hazaér majd. Remélem nem fogja leszedni azért a fejünket, és idegességében nem mondja el apának! Majd írok fejleményeket :)
2013. szept. 25. 09:50
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennél rosszabb hírt nemigen tudnál mondani neki 15 évesen, max. ha súlyos beteg lennél. LEhet, hogy senki sem tökéletes, de ezért ez nem egy egyes a suliban kategória. Ha elmondja apukádnak, szerintem a barátod gondolkodjon el, merre a kijárat, mert ha amúgy is durva ember, szerintem szétveri a fejét.
2013. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ez a baj :'( Tavaly egy osztályfőnökiért agyonvert, ugy hogy eltört az orrom :(
2013. szept. 25. 10:00
 9/32 anonim ***** válasza:
28%
Te jó ég, hogy lehet egy ilyenért megverni! Biztosan elég lesz anyukád is, remélem sikerül titokban tartani, ha "leszedi a fejed" sem változik semmi. És még csodálkoznak az ilyen szülők, hogy a gyerekük nem őszinte velük...készülj fel jól a beszélgetésre és maradjatok nagyon higgadtak, tudatosítsd benne, hogy a múlton már nem tudsz változtatni, de tanultál az esetből. Remélem minden rendben lesz!
2013. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
66%
Nem, kislány, nem CSAK ez a baj. Apád durva, ez nem vitás. De, ha egyszer tudod, hisz leírod, hogy nagyon fiatal vagy (a gyermekvállaláshoz), akkor a szexhez miért nem vagy az??? És ez IS baj. Szexelni felnőtt vagy, a felelősségvállaláshoz meg túl fiatal. Tudod, az a legnagyobb baj, hogy a felelőtlen ösztöneid kiélésének következményeibe egy ember nemsokára belehal. És te most ahhoz kérsz itt segítséget, miként lehetne likvidálni a kisembert (szüleid unokáját) apád tudta nélkül. Édesanyádat miért kényszeríted ebbe a vállalhatatlan helyzetbe? Rá egyáltalán nem gondolsz? Nem volna jobb tisztességesen kiállni a világ elé?
2013. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!