Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő alatt ér a spermium...

Mennyi idő alatt ér a spermium a petevezetékbe, és meddig megtermékenyítő képes?

Figyelt kérdés

megbízhatónak tűnő forrásokból próbálok okosodni, mégis néhol azt olvasom, hogy a spermiumok 1 óra alatt úsznak fel, máshol pedig, hogy több nap szügséges. Melyik igaz, mik a tapasztalatok?

aztán, valahol azt írják, 2 napig él max, valahol, hogy 5. (ezek függvényében javasolnak kül. időpontokat az aktushoz, tehát 2 v 5 nappal az ovuláció előtt)

akkor tulajdonképpen ha az ovuláció napján akciózol, már késő van...

HOGYISVANEZ?


2009. nov. 18. 23:31
 1/10 A kérdező kommentje:

közben már ugyanabban a cikkben olvasok 2 különbözőt... 1részt, h több napig tart, másrészt, h pár óráig... belinkelem a cikket, de a címe: valóság és tévhitek, tehát a kiscímeket ne vegyétek kézpénznek, épp azokat cáfolják a leírtak

[link]

2009. nov. 18. 23:42
 2/10 anonim válasza:
83%

Mi a vizsgálatok közepén vagyunk a férjemmel, és számomra is kiderült, hogy éppen az ovuláció előtt kell együtt lenni. (Azt olvastam egy szakkönyvben, hogy a férfi sperma tovább él, de a női kromoszómát hordozó sperma meg gyorsabb. Tehát az ovuláció előtt kell 1-2 nappal együtt lenni. De vigyázz, mert a spermiumnak pár napra szüksége van ahhoz, hogy megérjen, tehát ha minden nap szeretkeztek az ovuláció előtt, akkor az utolsó napokban nem megfelelő a sperma minősége. Azt mondják, hogy 2 naponta kell szeretkezni az ovuláció előtt és akkor pár hónapon belül bekövetkezik a terhesség.


De ha hónapok óta próbálkoztok, és 30 felé vagytok (vagy elmúltatok 30 évesek), jobb, ha elmentek meddőségi vizsgálatra, mert sajnos ez a teherbeesés nagyon összetett dolog, és kiderülhet, hogy egy kis segítségre van szükségetek...

2009. nov. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
értem. a párom 30, én még fiatalabb. milyen vizsgálatokból áll a procedúra?
2009. nov. 19. 00:40
 4/10 A kérdező kommentje:
mármint írtad, h a vizsgálatok közepén tartatok.
2009. nov. 19. 00:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A vizsgálatokkal kapcsolatos kérdésedre reagálnék.

Mi a Budai Meddőség Centrumba (BMC) járunk.

Itt az első alkalommal a következő leírást adták:

[link]

Ennek a tényleges menete nálunk így zajlott:

[link]


Egyébként itt kéthetente keddenként tartanak ezzel kapcsolatos előadásokat, ahol az alábbit mondták:

A rendszeresen, védekezés nélkül együtt levő párok 50%-nál fél éven belül, 90%-nál egy éven belül bekövetkezik a terhesség. A maradék 10% esetében érdemes felkeresni egy orvost.

2009. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En ugy tudom, hogy a spermiumok tobb napig is elelnek de csak 48 oraig termekenyito kepesek mert utanna rohamosan romlik a termekenyito kepesseguk. Faradnak, “oregednek” ok is, tehat hiaba elnek tobb napig de nem lesznek termekenyito kepesek vegig. Persze ezt is embere vallogatja, de az atlag 48 ora. A petesejt 24 oraig eletkepes de en ugy tudom, hogy 12 ora utan mar kezd eloregedni.

Az elso bekezdesben olvastam a 48 orat:

[link]

2009. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia! Én ezt olvastam, és régebbről is így tudom :

A spermiumok az ejakulációtól számítva 2-3 napig élnek.

A spermiumok átlagosan 3 mm/perces sebességgel, az úgynevezett pozitív kemotaxis irányításával "száguldanak" a petevezető és az abban, tőlük 12-15 cm-re lévő petesejt felé. A pozitív kemotaxis nem más, minthogy a hímivarsejtek az "orruk után mennek"; a petesejt helyét jelző anyagok jelenlétét érezve abba az irányba haladnak - ezért "pozitív" -, amerre azok nagyobb koncentrációban vannak jelen. A méhnyaktól a petesejtig az út - valószínűleg kisebb-nagyobb kitérőkkel - legalább egy órán át tart.


Fura is lenne, ha a két napig élő spermiumok több napig utaznának. :)


A meddőségi kivizsgálások menete nálunk így zajlott :

1 hormonmeghatározás 3. és 21. napon vérvétellel.

2 andrológia

3 HSG (petevezeték átjárhatósági vizsgálat)


Akciózni sosem késő, bármikor jöhet egy extra ovu! :)

2009. nov. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi :) akkor ezekszerint tényleg elég egy órán át fekve, vagy fejenállva maradni :)
2009. nov. 26. 00:44
 9/10 Manka68 ***** válasza:
100%

Nem fognak kiesni akkor sem, ha nem maradsz fekve, különben nem lenne szükség fogigátlókra. ;-)

A méh belső felszíne összeér, így a gravitációnak nincs semmi jelentősége.

De ártani nem fog a fekvés, és jól esik egy kicsit heverészni utána. :)

2009. nov. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
najó, hát én sem komolyan gondoltam. mindenesetre kifújni magam jó :)
2009. nov. 27. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!